ZKUŠENOSTI S MATRIXEM

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xivan 3. 11. 2005 15:28

Má někdo Matrixe? Zajímá mě hlavne spolehlivost. Chtěl bych si ho pořídit s 1,5CRD VGT. Díky
xivan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod upír 4. 1. 2006 18:47

Tak jsem byl načatej koupit Matrixe 1.6 benzin v jednom autobazaru. Byl to zabavenej leasing, r.v. 2004, najeto 30000 km, nebouranej, ještě je 1,5 roku v záruce. Už delší dobu se mi líbil, chtěl jsem něco prostornějšího než moji Fabii combi a v minulosti jsem udělal dobrou zkušenost s Hyundaiem Atos ( za 3,5 roku 0 závad), takže Hyundaiům důvěřuji. No a navíc byl tenhle Matrix za slušných 239 000,- ( tenhle model v metalíze stojí nový 400 000,-).
Zkoušel jsem ho a projížděl jen ve městě ( do 60 km/h) koncem prosince. Motor působil živým dojmem a že je docela tichej. Překvapila mě prostornost a variabilita interiéru. Nadchl mě posun zadních dělených sedadel, skvělá jsou zadní opěradla s polohovatelným sklonem. Při základní pozici zadních sedadel se zdálo, že se do kufru moc rozměrná zavazadla nevejdou. Ale když se zadní sedačka mírně posunula vpřed a trošku sklonila opěradla dopředu, vešel se do zavazadelníku bez problému velkej kočárek a na zadní sedadlo se stále bez problému posadili 3 dospělí. Interiér je jen moc šedivej.
Takže jsem do dneška zvažoval, zvažoval, až jsem se rozjel do dotyčného autobazaru koupit tohoto Matrixe. Ještě mě napadlo poprosit bazarníka, zda by šlo auto projet za město, abych zkusil motor a jízdní vlastnosti ve vyšších rychlostech. Opět jsem si potvrdil, že má Matrix mírně nepřesné řazení ( hůře se zařazuje zejména trojka), ale za chvíli jsem si zvyknul. Mile překvapila stabilita a držení stopy. Ale přišlo největší zklamání : motor ve vyšších otáčkách byl dost hlučný, bohužel pro 5. rychlostní stupeň to platí už od 90 km/hod. Je to asi důsledek moc krátkých převodů. Bohužel vzhledem k výšce a tvaru karoserie se na můj vkus projevuje aerodynamický hluk příliš velkým hučením.
Takže poslední negativa mě od koupě odradila. Fabie má sice stísněnější interiér, ale velmi přesné řazení a ve vyšších otáčkách její motor paradoxně ztichne. Aerodynamický hluk, pojistku a spotřebu má taky nižší než Matrix a to rozhodlo. Ale srdce zůstalo u Matrixe, je to větší osobnost než tuctovka Fábie.
Až uvidím strýce, který si nedávno koupil Matrixe s novým čtyřválcovým dieselem, zkusím od něj vyzvědět, jak je s motorem spokojen. Pak třeba ještě nějaký příspěvek napíšu.
upír
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků