Hyundai Tucson (2021)

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 3. 2023 20:29

Jo je to hroznej mastodont, ale dík impact za príma web, tady je to i vidět, že nejlepší kombík všech dob * vypadá maličce a byl by prostě všestrannější a levnější (ok, není 4x4, vím)

https://www.carsized.com/en/cars/compar ... suv/front/

Já si třeba porovnával rozměry aut co vybírám (myslel jsem si, že je to ode zdi ke zdi, ale to rozpětí jako wolff teda nemám :D) a no, na ty údaje výrobců se nelze tak spolehnout.

Smutná doba :( https://www.carsized.com/en/cars/compar ... -2020-suv/
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 3. 2023 20:35

vybíráš mezi miatou a tuSConem? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 3. 2023 20:36

to já ne, jen to hezky srovnává :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 3. 2023 20:38

Jo ta aplikace je hezká...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod impact 28. 3. 2023 20:44

No podle mě je ta základní otázka, kterou by si člověk, kterej chce Tucson či podobné SUV s pohonem 4x4, měl položit, nějak takhle: fakt na rozvážení dětí do školy a sebe do práce potřebuju SUV s pohonem 4x4, když by to kompaktní hatchback zvládnul stejně? A pokud je to jediný auto, tak kombík by odvezl stejně (ne-li více). Pořizovací cena bude tak o stovky tisíc nížší, provozní náklady budou taky výrazně nižší.

Nebo opačně, když potřebuju jednou za rok pohon 4x4, protože jsem línej nasadit řetězy, chci za to opravdu platit tak děsný navýšení?

Doufám, že jsem to nenapsal moc útočně. :-D Chápu, že každej si svoje peníze utratí za co chce (taková O4 za mega, to je taky masakr).

maincoonsback píše:Rozměrově je Tuson nějak mezi Karoqem a Kodiaqem, mírně blíž ke Karoqu. Je to o chlup menší než 5008 se kterou teď žena jezdí. Takže za nás téměř minimum rodinného použití... Jako v tomto podmínky plní a není problém. V tomto máme jasno. Kodiaq je poznatelne větší /má blíž rozměrově k JGC, kromě šířky/, zároveň je Karoq viditelne mensi než Tuson.


Na hyundaiklubu si teďka nedávno v recenzi nějaká paní, která dřív jezdila s 5008, pochvalovala Starii. Ale oni jezděj v pěti, průměrnou spotřebu maj asi 7,5l/100km, holt nafta.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 3. 2023 20:46

[quote="MV_cz" (ok, není 4x4, vím)

[/quote]

Není no.
Klidně bych jinak vzal Compass... A nebylo by co řešit. A nebo HRV...

-- 28. 3. 2023 21:52 --

Impact...

Mám Jeep Grand Cherokee... Tak to je asi odpověď na to 4x4... A i na provozní náklady...

Jinak jo ... Napsal si to vlastně naprosto přesně...

hATCH by stačil, ale žena už nízký auto nechce. Prostě nechce. Mohla mít Civica, nechtěla, prodal jsem ho.

A linej nasazovat řetězy jsem. Byl jsem když mi bylo dvacet, teď na prahu téměř padesátky o to víc.

:-)

Takže tak.

4x4 se prostě chce. Že to stojí peníze vím.

Ale jezdit s Jeepem po horách je .... Ano. Je to pro mne fantastický, podobný pocit jako třeba jezdit s HH po okruhu. Užívám si to a baví mne to. /A není to jen o tom/
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 28. 3. 2023 20:57

Šínelý jak je to NDčko široký.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 3. 2023 21:08

no to je fakt hrozný :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NoSwearek 28. 3. 2023 21:08

Tvl to jsou moudra.

- každý kdo má suv je má zbytečně a škodí - že je třeba pro ženu příjemnější a díky malému nájezdu (mama car) i ekologicky vhodnější než když si to vezme nějaký obchoďák na 50k km/rok na dálnici neřešíme

- Hyundai se loni prodával jen proto, že shade neměla auta, aha….

- Tuscon je auto vhodné hlavně pro důchodce bo to není O3 kombi že

No a pak tu máme teda běžnou realitu kterou netřeba asi brát v potaz. :D

Velikostně je Tuřín uvnitř příjemnější/veťsí než Karoq razantně. Ale Kodiaq to není ani zdaleka….
NoSwearek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 28. 3. 2023 21:31

Jo, ty klady tam vidím taky, třeba na přelejzání obrubníku bude SUV se 4x4 velmi vhodné (a to bez legrace, viz. Mello a jeho story vidím policajty, prchnu přes obrubník, Ateca je přece vysoká, oops tak ne :)). A když ten obrubník u nákupáku sejmeš omylem, nebudeš tolik trnout, co všechno to odneslo.

Stejně tak plně naložený nebude tolik tahat zadek po zemi.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 3. 2023 21:37

Tak zase Tuson není Jeep.

Ale jo. Na pohodu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 3. 2023 21:47

Já přemýšlím, že bych to příště udělal naopak. Pro poskoky po okolí, rozvážení skřetů, přejíždění obrubáků, vyšší posed atd. (prostě primárně pro ženu :D ) elektrický Jeep Avenger. Jako rodinné auto pro seriózní cestování něco jako benzínový Superb. Mazda pryč, Kodiak pryč.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 3. 2023 21:48

Překvapim tě, když ti napíšu že se mi tahle varianta líbí ... A není úplně blbá
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 3. 2023 21:50

šak vim, ne :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 3. 2023 21:53

Jo.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků