SanDisk Clip Sport

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod smoldo56 1. 3. 2014 17:18

Vedeli ste, že už vyšiel nový Clip ? 8-D Volá sa Sport a prináša :

- Večšiu LCD obrazovku pre ľahšie ovládanie v menu
- FM tuner na počúvanie rádio staníc (dúfam lepší ako v Zipe :/)
- Prehrávanie MP3, AAC a ďalšie populárne zvukové formáty :hm
- Nabíjatelnú batériu s výdržou do 25 hodín !!! :tleskani
- Nové farebné earphones sluchádlá ! :tleskani
- A samozrejme Clip na pripevnenie :D
- + výber obľúbenej farby - čierna, ružová, modrá, žltá, červená a zelená

Tak čo má ho niekto ? Alebo chcel by ? Čakám na alzu a pojdem po ňom :love:.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
smoldo56
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 3. 2014 13:26

anDisk Clip Sport - recenzia:
Kód: Vybrat vše
http://www.sandisk.com/products/music-video-players/clip-sport/
http://www.trustedreviews.com/sandisk-clip-sport_Portable-Audio_review
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 2. 3. 2014 15:34

Je moc pěkný, ale kupovat si ho určitě nebudu, mám ClipZip. Pokud bych přehrávač neměl, tak jdu jasně do Clip Sportu. Co mě překvapilo jsou sluchátka. Doufám, že budou hrát aspoň tak jak vypadají :)
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod zatycz 3. 3. 2014 14:13

http://forums.rockbox.org/index.php?topic=48014.0

Jen male upozorneni. Tady pisou ze to ma jiny chip nez ZIP, takze to bude mit i jinou kvalitu zvuku, takze bych asi pockal na recenze kde to srovnaji se ZIP, jestli ta vetsi baterie bude stat za to a jak je na tom zvukove.

A protoze ma malo pameti, tak pro nej pravdepodobne nebude Rockbox.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 20. 3. 2014 12:54

Pokud by na něj udělali rockbox a měl by podobnou kvalitu výstupu jako zip, pak bych asi do něj šel i když mám zip, a to hlavně kvůli VÝDRŽI BATERIE která je u zipu dost hrozná
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weefaa 11. 4. 2014 15:26

Stále nikdo nevlastní, aby mohl ohodnotit? Budu pořizovat na kolo, ale čekám na recenze :/
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 11. 4. 2014 19:24

Škoda, že už nevyrábí starý dobrý Clip+...
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 23. 4. 2014 08:33

Má ho niekto ? Zaujíma ma zvuk a ako je to u neho s RockBoxom......
Ak nemá RockBox, tak nemám záujem o ňom uvažovať, a kúpim si zvukovo dobrý (asi čo sa Clipo týka, tak bezkonkurenčný), no v iných veciach MIZERNÝ Clip Zip...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 17. 7. 2014 08:13

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Technické informácie - doplnenie:
- v jednoduchej navigácii pri prezeraní umelcov a názvov skladieb sa zobrazí max 2000 skladieb
- uložiť je možné až 3000 skladieb
- podporuje prehrávanie týchto hudobných formátov MP3, AAC, Audible, WMA, WAV, FLAC and Ogg Vorbis files
- váha: 68 gramov
- ponúka slušnú kvalitu zvuku jedine ak si pri štarte nevyberiete Európu ako svoj región. Pokiaľ si zvolíte Európu ste vystavený extrémne agresívnemu zníženiu hlasitosti, ktoré výrazne znižujú kvalitu tohoto prehrávač s akýmikoľvek slúchadlami.
- doba prehrávania 25 hodín sa vzťahuje jedine k prehrávaniu formátu MP3 CBR 128kbps. Skutočný výkon pri kvalitnejších formátoch je okolo 10 až 12 hodín.

Zápory:
- prvá verze firmwaru neumožňovala uzamknúť tlačítka. Našťastie upgradom firmware je to opravené.
- firmware umožňuje zobraziť iba 2000 položiek (adresárov+skladieb), čo môže byť obmedzujúce.
- firmware pracuje oddelene s pevnou pamäťou a s externou kartou.
- nie je možné nahrať Rockbox.
- veľmi ťažko sa zostavuje playlist za chodu. Aby ste mohli hocijakú skladbu pridať do playlistu musíte ju najskôr spustiť . Nie je možné počas počúvania skladieb z playlistu přidat do playlistu ďalšiu skladbu.

Obrázek
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 17. 7. 2014 16:37

NOWOCAYN: proč je mizerný ClipZip 8-)
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 7. 2014 18:09

Krabák : menšia výdrž batérie než Clip Sport, a menej odolné telo. Ale zatiaľ drží...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 21. 7. 2014 14:43

Obrázek
SanDisk Clip Sport 8GB INFO z krabice ENG:

Obrázek
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/xPjts76z/sandisk-clip-sport-8gb-info-eng-rar


SanDisk Clip Sport 8GB MANUAL ENG. Takýto bol priložený manuál:

http://imgbank.cz/images/2014/07/21/Manual45.jpg
http://imgbank.cz/images/2014/07/21/Manual67.jpg
http://imgbank.cz/images/2014/07/21/Manual89.jpg

Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/x3YYJfP3/sandisk-clip-sport-8gb-manual-eng-rar
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 22. 7. 2014 14:03

Prvé dojmy po zakúpení.

PLUS:
- malý, ľahký, obrovská voľná kapacita pre MP3
- klip na pripnutie k odevu drží na každom aj veľmi tenkom materiáli,
- ponúka slušnú kvalitu zvuku jedine ak si pri štarte nevyberiete Európu ako svoj región. Ja som si zvolil Severnú Ameriku a všetko funguje spoľahlivo (aj rádio),
- možnosť zvoliť si JAZYK je tam český a rovnako aj slovenský
- slúchadlá sú vcelku kvalitné špunty. Dajú sa ľahko pripojiť k prístroju a potom aj odpojiť od prístroja. Ja používam svoje staré, kvalitnejšie slúchadlá,
- neskutočná výdrž vstavanej batérie,
- ak sú ID3 Tágy u nahratých MP3 riadne popísané, tak prístroj pri prehrávaní zobrazuje na displeji: názov skladby, Meno interpreta, názov albumu a obrázok albumu, práve prehratý čas skladby od začiatku a celkový čas skladby,
- nikde nie je napísané, aká sa môže použiť maximálna kapacita MicroSD karty. Ja som použil 32GB a všetko je v poriadku.
- obsahuje stopky


MINUS:
- pokiaľ si pri prvom spustení prístroja vyberiete Európu ako svoj región ste vystavený extrémne agresívnemu zníženiu hlasitosti ktoré výrazne znižuje kvalitu tohoto prehrávača. Pri každom zvýšení hlasitosti ste vystavený neustálym otravovaním vyskakujúcich hlášok o tom, že hlasná hudba môže poškodiť váš sluch a že či aj napriek tomu chcete počúvať hlasnejšie hudbu - nedá sa to vypnúť. Až po stlačení súhlasu môžete zvýšiť hlasitosť. Je to veľmi otravné.
- pri prehrávaní hudby reakcia na stlačenie tlačidla VPRED alebo VZAD (skok o jednu skladbu vpred, alebo vzad) je opozdená asi o 1 sekundu,
- tlačidla VPRED a VZAD sú veľmi citlivé a pri sede, alebo kliku dochádza k nechcenému preskočeniu na nasledujúcu skladbu,
- prístroj nedokáže prehrávať všetky skladby v poradí albumov a v poradí skladieb na danom albume. Takto prehrať dokáže iba JEDEN konkrétne zvolený album - v poradí ako sú skladby na albume. V prípade že zvolíte prehrať všetky albumy, tak ich prehrá jedine v poradí NÁHODNE, alebo v abecednom poradí podľa NÁZVU SKLADBY uloženej v ID3 Tágu MP3. Takže najskôr prehrá všetky „A“ zo všetkých albumov, potom „B“ až „Z“ zo všetkých albumov.
- možnosť zvoliť si JAZYK je tam český a rovnako aj slovenský. Po voľbe slovenčiny zistite, že preklad je urobený asi iba na 50%, stále sa zobrazuje hlásenie o tom, že vstavaná batéria už dochádza a treba ju dobiť (pritom batéria bola nabitá asi na 90%). Fonty niektorých textov boli OBROVSKÉ. Po prehodení jazyka na "čeština" sa hlásenie o nutnosti nabitia už neobjavovalo, veľkosť písma textov bola zjednotená, preklad češtiny je urobený asi na 90%. Aj napriek tomu, že som Slovák, zostal som u češtiny - je lepšie urobená ako slovenčina.
- firmware pracuje oddelene s pevnou pamäťou a s externou kartou. Preto som si na pevnú pamäť dal hudbu novú - zatiaľ neopočúvanú a na MicroSD kartu hudbu už opočúvanú. Nedá sa naraz počúvať hudba z pevnej pamäti a z externej karty.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 24. 7. 2014 15:31

Aktualizácia Firmware sa vykonáva na tejto stránke:

http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/15598

Postup:
- stiahnúť do počítača súbor upgrade.hex odtiaľto:

Obrázek
- z MP3 playera vytiahnúť MicroSD kartu
- pripojiť MP3 Player k počítaču
- na root vnútornej pamäte MP3 Playera nakopírovať súbor upgrade.hex
- odpojiť MP3 Player od počítača
- spustiť MP3 Player - zobrazí sa informácia o aktualizácii Firmware. Na záver zahlási, že bolo v poriadku aktualizované.
- vypnúť MP3 Player, vložiť MicroSD kartu
- zapnúť MP3 Player

- v novo zakúpenom prístroji bolo Fimware verzia 1.09.
- na tejto stránke som ju aktualizoval na Fimware verziu 1.17.
Aktualizáciou firmware sa problémy s voľbou jazyka SLOVENČINA odstránili.

==========================================
Originál manuál kompletný som dal tuna:

Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/xVnXkNrC/sandisk-clip-sport-8gb-manual-eng-pdf


==========================================

ZAMKNUTIE TLAČIDIEL (ODOMKNUTIE): pomocou tohoto tlačidla: Obrázek
Stlačte a podržte tlačidlo SPÄŤ (tlačidlo v ľavom hornom rohu) po dobu 2 sekúnd na to, aby sa aktivoval zámok tlačidiel.
Stlačte a podržte tlačidlo SPÄŤ (tlačidlo v ľavom hornom rohu) na 2 sekundy a TLAČIDLÁ ODOMKNETE.
Naposledy upravil Ansam dne 25. 7. 2014 14:45, celkově upraveno 1
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weefaa 24. 7. 2014 17:29

Trochu jsi mi odracil od koupě... ale co čekat v této kategorii. Teď opět řešit, co zvolit... snad už jen připlatit si na Fio, nebo nevím :(
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků