16gb mp3 player

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dadis 29. 11. 2010 20:28

Zdravim.

Uvazujem o kupe noveho mp3 prehravaca. Hlavnym kriteriom je kapacita 16gb. Dalej kvalita zvuku, nejake normalne ovladanie, vydrz.

Uvazujem nad modelmi cowon iaudio 9 a sony nwz-a845. Pri cowone sa mi moc nezda to ovladanie. Pri sony som zas natrafil na forach s problemom pouzivatelov, ze hra prilis slabo(ma niekto skusenost ?).

Som otvoreny aj inym znackam. Pozeral som si aj Sandisk a Iriver, no ani jeden nema momentalne model, ktory by mi vyhoval.

Este by som chcel spytat na model PHILIPS Ariaz SA2ARA16K/02 16GB. Moje podmienky by splnal, len je nejak podozrivo lacny.

Za kazdu odpoved budem vdacny.

Dadis

P.S.:Nechcem Ipod! :-D
Dadis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 29. 11. 2010 21:49

A můžeš napsat nějaká specifikace,aby jsme ti mohli vybrat ten,který ti bude vyhovovat? Cowonu i9 se neboj,nebo ještě sandisk fuze+
Philipsy jsou na nic,špatná kvalita zvuku
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R0ck 30. 11. 2010 17:32

Mozna iriver P7, ale nevím jak to ted s dostupností, ale videl sem nejaky na aukru. Spíš rekni na co by měl převažne být (video, audio, hry, atd.)
R0ck
Junior

Odeslat příspěvekod Audiofiller 30. 11. 2010 19:22

Záleží kolik do toho chceš investovat. Jinak by jsem šel do iaudio 9, S9, nebo nějaký od Sony, jestli je hlavním kriteriem kvalita zvuku.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 30. 11. 2010 20:39

Ja si myslim ze miesto S9 radsej J3, podla prachov, kludne 32gb verziu...podla toho co preferujes...ci male velke...atd...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dadis 2. 12. 2010 19:34

Dik za odpovede.

Hranica je tak 170 €.

Cize to vyzera na cowon iaudio9 alebo sony nwz-845.

Nema niekto skusenosti s tymto modelom sony? Na zahranicnych forach som objavil "chybu", ze odkedy bola v EU prijata nejaka norma tak je v prehravacoch volume limiter. A v tychto sony sa to ze vraj neda vypnut a s tym to hra dost potichu.

Dadis
Dadis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 2. 12. 2010 21:23

Sony je na *****
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dadis 4. 12. 2010 21:30

Viem ze phillipsy nie su najvyssia kvalita, ale tento sa mi pozdava:

http://www.chip.de/artikel/Philips-GoGe ... 42408.html

V teste ho dost vychvalili. A nie je taky drahy.

Nema niekto skusenosti?
Dadis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 17. 12. 2010 17:04

Tendle jsem měl v ruce, mno, nějak se mi nepozdával, kvalita provedení nic moc, ovládání celkem ok, zvuk jsem netestoval... Mno, vlastně ani nevím proč píšu když nic chytrýho nevím :-D
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zipiik 21. 12. 2010 14:25

Dadis píše:Nema niekto skusenosti s tymto modelom sony? Na zahranicnych forach som objavil "chybu", ze odkedy bola v EU prijata nejaka norma tak je v prehravacoch volume limiter. A v tychto sony sa to ze vraj neda vypnut a s tym to hra dost potichu.

Na mem S739 je AVLS vypnutelny a podle manualu k A84x http://pdf.crse.com/manuals/4164613121.pdf je to u nej to same.
zipiik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta55 21. 12. 2010 15:51

Sony A845 je pohoda, trocha ťažký (kov) a vpredu je sklo, takže nesmie spadnúť. Mám jeden z prvých, hrá veľmi hlasno na všetkom, čo som skúšala, VL je vypnuteľný, update firmwaru na nete nie je, takže nová smernica ešte zrejme nič nezmenila.

A zvuk je podľa môjho názoru veľmi dobrý. Treba mu síce pomôcť eq, ale potom to hrá pekne a čisto, slúchadlá asi meniť nebudeš, teda okrem silikónov, ktoré sú strašne tvrdé (alebo ti presne budú pasovať do ucha a pohoda). Inak sú dosť basové, nič na jazz a tak (ale pekne zvládajú aj výšky... ale keď sú v nahrávke basy, tak...) Šum ani pri zapnutom NC nie je! .... konečne!!! :)

Priestor pri zvuku tiež nie je, DSP efekty sú absolútne nepoužiteľné, ale ten digitálny S-zosilovač robí divy (zvuk je taký tvrdší a chladnejší oproti S639). Inak ja som proti rôznym priestorovým efektom a pre mňa je to jeden z najlepšie znejúcich prehrávačov, aké som kedy počula. DSEE na obnovu mp3 s vyššou kompresiou je tiež jeden z najlepších, krásne počuť ten rozdiel, ak je aktivovaný, pri náročnejších častiach skladby.
A netreba si nový rad A spájať s radom E, alebo nebodaj B, ktoré znejú fakt hrozne, cena je však trocha inde.

Philips, ak sa nevolá Muse, neber, stačí ak si pozrieš pri tých lacných výstupný rozsah. Začína niekde od 80Hz... tak na čo potom tlakové meniče od 18Hz, že? :D
aneta55
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků