Cowon D2 - Urcite kvalitny prehravac ?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod F1l1p 4. 1. 2009 14:46

kubas.page píše:Mám totiž dilema, ke kterýmu přehrávači se přiklonit...Díky.

Ještě je možnost vzít něco mezi nimi - Sandisk Sansa Fuze -> zvukově prý stejná, jako Clip, navíc lepší výdrž a slot na micro SD karty za hodně zajímavou cenu.
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 4. 1. 2009 21:30

Taky jsem měl D2 i Clip současně a vycestoval D2. Rockbox přidá pár funkcí a taky ekvalizér už bude použitelný, pro ty, co to potřebují.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubas.page 4. 1. 2009 22:20

tak mi přibyl další přehrávač do hledáčku a to Sony A828...teď babo raď. Snad bude možnost ve Zlíně v Sony centru poslechnout tuhle mašinku...a ještě by to chtělo poslechnout Cowona :)
kubas.page
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MARECKU87 8. 1. 2009 10:06

Chcem sa opýtať, ako je možné, že uprednostňujete kvalitou zvuku Clip pred D2, keď D2 má lepší ekvalizér, rôzne vylepšenia zvuku atď, pričom je mi jasné, že to môže ísť na úkor kvality zkrelsenia, lenže ak to počúvate na slúchadlách typu pecky alebo KPP či PX100, tak mne to rozhodne vyhovuje viac na Emgetone E3 Cult ( určite horší ako D2 ), než na maminom Clipe, kde je zvuk určite kvalitný ( nemôžem poprieť ), ale menej zábavný, nakoľko je menej priestorový pre absenciu zvukových "vylepšení". A preto sa chcem spýtať, či bude lepšou variantou pre takmer bezkompromisné slúchadlá UE TripleFi 10 Pro ten Clip so zvláštnym ekvalizérom ( na KPP som to počúval s ekvalizérom normal - vyvážený - iné manuálne nastavenia mi totiž neboli po chuti... ) a bez zvukových efektov, alebo potrebuje TripleFi-čka nejaké zvukové efekty ako sú BBE, Mach 3 bass a podobné, ktoré má D2-ka, i7-čka atď.... Nejde mi o video. A nejak sa mi proste nechce veriť, že taký maličký clip V2, bude mať v sebe 8GB pamäte a taký dobrý zvuk súčasne... Mimochodom, je prítomný šum pri spárovaní Clip-u s UE TripleFi v tichých pasážach ?
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 8. 1. 2009 13:10

Clip bude mít Rockbox s použitelným ekvalizérem a dalšíma věcma, včetně plně využitého displeje. Nemůžu se dočkat. D2 jsem poslouchal se v vším na 0, ekvalizér normal. I když jsem měl ještě Sony MDR-EX85LPB, KPP, ER-6i. Mě ty vylepšení nesedí.
S ER-4P a Clip je šum slyšitelný v pauze, při velmi pečlivém poslechu v bezhlučném prostředí. Téměř nepostřehnutelné.
Když jsme u toho, co ta Toshiba?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 1. 2009 14:09

Na Triple Fi10 není co ekvalizovat, nic nechybí!
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MARECKU87 8. 1. 2009 21:07

Kocmeister : to je fayn.
Figut : Rozhodol som sa, že Toshibu vypustím. Začal som si uvedomovať, že keby sa pokazila, nemám ju kde na slovensku dať do servisu, a už ma prešla... Displej by som aj tak nevyužíval. Takže si ju nekúpim. Už som mal celkom dosť peňazí, chýbalo pár šupiek a objednal by som Triple Fi 10, ale nerátal som s určitými výdavkami. Tak znova sporím, no už ma nič neodvráti, žiadne výdavky ma nezlomia. Triple Fi 10 budem mať stoj čo stoj, lebo som si ich už vysníval. A aby sa ľahšie zaplatila suma za slúchatká + mp3-ku, tak asi zoberiem Clip s tým rockboxom ale 8 GB, aby som tam natrepal Flac.
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MARECKU87 8. 1. 2009 21:14

Inak keď tak rozmýšľam... iAudio 7 ( som sa práve dočítal ), má takmer úplne totožný zvuk s Clipom, ale má viac "rozšírené" stereo, čo by možno pomohlo špuntom, ktoré hrajú vraj "do stredu hlavy". Čo si o tom myslíte ?
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 8. 1. 2009 22:27

Kdysi jsem ho krátce měl, teď na něj zase čekám :). Taky jsem se to dočetl(abi), tak to musím porovnat. Nevím to rozšířené stereo, ale já funkce úpravy zvuku moc nevyužiju. Jestli bude horší jak Clip, tak se ho obratem zbavím.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MARECKU87 9. 1. 2009 10:25

Ani ja nechcem vyutívať tie funkcie úpravy zvuku. iAudio má vraj už taký zvukový čip, že má stereo viac rozšírené, viac priestorové. Tak porovnáš a dáš vedieť, he ? :-)
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 9. 1. 2009 12:20

No jasně. Taky ještě rozehrávám ER-4P. Dávám si na tom záležet.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 15. 3. 2009 19:08

Otevřu tento zapomenutý thread. Pamatujete? viewtopic.php?f=726&t=1061536&st=0&sk=t&sd=a&hilit=ramos
Tak by mě zajímalo, jestli někdo zkusil Verszo Ramos. Ten člověk by mohl mít pravdu ;-). Když jsem měl Verszo Teclast T39 měl výborný zvuk, bohužel ne vždy. Některá alba přehrál čistě, u jiných to prskalo. Ale i tak byl zvuk prostorovější, lépe vykreslený, lepší. S ekvalizérem se nedalo nic dělat, přidání basů nemyslitelné - prskání (distortion). Byl jsem z toho tehdy hodně zklamaný. Byl to můj první drahý přehrávač. I interface se mi více líbil než na D2, byl to pěkný, bytelný přístroj, kovová spodní stěna. Je ve mně určité podezření, že by Cowon apod. mohli prodávat slabší přístroje, protože už mají jméno, které se prodává samo. Chtělo by to srovnat. Aby bylo jasno :idea: .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 15. 3. 2009 19:45

Figut Figut a nedas si pokoj, a nedas si pokoj :-)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků