Střelectví a Zbraně,a vše kolem Toho...

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 12. 2009 22:15

No Tony, třeba s úbytkem té fyzické Kapacity, přijdeš na chuť i těmto,,koníčkům,, zaměřeným na,,ostatní vlastnosti a schopnosti,,. He a zejména na ,,Bednu a preciznost,, atd. Zapotit se lze i v Posteli, že...
No ,,vykmínováno,, hej...
Takže další Pánko na holení?!...Zatím by to stačilo, jdu si pustit Gothica 3, tam si aspoň zastřílím Lukem a Kuší, když je venku tak sviňsky, he. Střelec a Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 24. 12. 2009 00:06

S-Tony píše:Pavouci, lukostřelba, zbraně, golf, to jsou všechno "gaučové" statické koníčiky. Se u toho člověk moc nemusí hýbat a moc se nenadře. To je dobré pro důchodce. Já jsem pro akčnější trávení volného času.

Co mám odpozorované, tak "střelce" potkáš na běžkách, na turistických trasách, volejbalových
klubech, v historicko-šermířských souborech (můj případ - chladné zbraně dají zabrat, zkus
máchat půl hodiny dvouručákem a v drátěné košili...kdepak hekající tenistky :mrgreen: ),
takže na nedostatek pohybu si nemůžu stěžovat. 8-D Většina z nás se dostala ke zbraním přes
sport....O "adrenalin" se mi postará zapůjčené Eurostar EV 97 za 3000Kč na let. hodinu bez
započteného paliva..., pokud máš piloťák v kategorii ULL(A), nic ti nebrání sednout za knipl a
brázdit nebe. :mrgreen: Legálně můžeš střílet i ty - zagoogluj "Flobertka" a vyjede ti seznam
palných zbraní, u kterých energie střely při ústí hlavně nepřesáhne 7,5 J .Podle platného zákona
je kinetická energie střely (7.5J) horním limitem, po který nemusíš vlastnit zbrojní průkaz !
Tím pádem nemusíš absolvovat náročné testy, střelby, nemusíš se ztrapňovat u nějakých
zkoušek před policajty :mrgreen: , nemusíš platit za zkoušky...Výběr Flobertek je velký - od
koltů až po pistole (Nejedná se o vzduchovky ! Jedná se o normální palné zbraně se sníženým
účinkem ! ). Tyto zbraně můžeš přechovávat i bez zbrojního průkazu - jak bylo řečeno - a tím
pádem je nemusíš hlásit u policajtů. Ceny zbraní nejsou nikterak přemrštěné - záleží na
výběru. Střelivo běžně v prodeji. Toto není návod k obejití zákona, ono tomu totiž tak
doopravdy je. :mrgreen: ....Tak vidíš, místo nadávání na střelce už jsi mohl mít pořádný kvér
a trénovat pevnou ruku, chladnou mysl...... :-D :-D :-D
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 12. 2009 00:33

Fyzikář píše:Legálně můžeš střílet i ty - zagoogluj "Flobertka" a vyjede ti seznam
palných zbraní, u kterých energie střely při ústí hlavně nepřesáhne 7,5 J .

Né díky, to já dám raději někomu přes držku. To je větší adrenalín a zábava. :D
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 12. 2009 01:04

No My Ti To Tony neberem, ale pro sichr mu předem zvyzitýruj kapsy, he...než se začneš s někým,,na Férofku,,prát...někteří šupáci jsou pěkně zákeřný hajzlové, he...Ogden serž od RR, Marcel od Zvonu.
Dodatek: Díky Ti Fyzikáři za další ,,Střípek do Mozaiky,,společných Osudů, bohužel, já jsem vrážel prachy do jinejch Věcí, ale přesto máme mnoho společného, My Střelci, že a přejícně Ti závidím, že si dotáhl víc věcí do,,konce,,než já...Tulák po Hvězdách a Nekonečnem...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 24. 12. 2009 02:42

S-Tony píše:
Fyzikář píše:Legálně můžeš střílet i ty - zagoogluj "Flobertka" a vyjede ti seznam
palných zbraní, u kterých energie střely při ústí hlavně nepřesáhne 7,5 J .

Né díky, to já dám raději někomu přes držku. To je větší adrenalín a zábava. :D

8-) Po tom rozbíjení držek trochu bolí ruka a zábava končí trestním oznámením za ublížení
na zdraví. Z toho jsem už vyrostl - nechce se mi soustavně platit nové úsměvy těm, o které
jsem se jen trochu opřel rukama. Adrenalin jsem u tohoto "sportu" nezažil...ale je možné, že kdo
čeká odvetu, bojí se, chce utéct - pak je adrenalin na místě. 8-S :mrgreen:
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 12. 2009 03:39

Proto se peru,,zásadně Hlavou,, He,...Taky Adrenalin, když to nandáš celkom spokojenému cikánovi é Akademikovi, ale musí bejt ,,povolnější a lehce vykolejenej é zblbnutej,,. Tím , že mu Ty veksle přehodíš ve vhodnou chvílu jinam. Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 29. 12. 2009 20:59

Souhlasím, že flobertky jsou určitým únikem a dají pocit střelby, je tam ale velké rozčarování. Střelba na přesnost u větších vzdáleností /nejde o stovky, ale jen pár desítek metrů/ vede k pocitu marnosti, roli hraje i vítr. Připouštím, že vítr hraje roli vždy u střelby, jen tady je velký rozdíl oproti střelivu počínaje klasickou malorážkou, u pistolí třeba "šortky".

Ještě dodatek, velký pokec na téma zbraně najdete na www.strelectvi.cz. Ale to jsem asi neřekl nic nového pro zkušené.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 12. 2009 02:24

Jo Nazdar, díky za Link, pro mne jsou to při dnešní drahotě jen hezké vzpomínky na,,Gold Epoce,,že. Střílím na počítači a spokojenost, venku: luk, Prak, vzduchárna a též spokojen, tak voč gou, že...Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod František-kůň 23. 2. 2017 16:23

No, já se učím testy na Zbroják a žádná ***** to není a taky to rozhodně není levná záležitost. Za knížku jsem dal přes tři kila, dále jsem si zaplatil testy na REKLAMA ODSTRANĚNA a na http://www.mvcr.cz jsem si stáhnul info ke zkouškám a tak. A to nepíšu o kolkách, zdravotní prohlídce, kurzu a samotných zkouškách. :/
Naposledy upravil MgX dne 23. 2. 2017 17:11, celkově upraveno 2
Důvod: Odstraněn reklamní link. Ještě jednou a bude „odstraněn“ i uživatel.
František-kůň
Čtenář

Odeslat příspěvekod koop_deska 2. 3. 2017 14:55

Náklady na pořízení zbrojáku nejsou zas tak vražedné, člověka s běžným příjmem to určitě nezruinuje. Potom ale následuje nákup nějaké zbraně. No a potom nákupy střeliva. A to už je o výdajích :-)
koop_deska
Čtenář

Odeslat příspěvekod rejo1 3. 3. 2017 11:02

To jo, to si člověk hodně rozmyslí, jak často bude chodit na střelnici :)
rejo1
Čtenář

Odeslat příspěvekod bohacvlada 15. 3. 2017 10:25

Evropská unie přece jenom střlcům sáhne na zbraně :-/
bohacvlada
Čtenář

Odeslat příspěvekod hruza 15. 3. 2017 16:30

Odzbrojeni obyvtelstva = ucinnejsi boj proti terorizmu
hruza
Čtenář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků