bělení zubů

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod 3lemen7 15. 9. 2005 20:59

Cau, uz pred delsi dobou sem si v obchodech vsimnul ruznych belicich prostredku na beleni zubu (nalepovaci pasky, belici gely atd atd...)

zajimalo by me jestli ma nekdo s tim zkusenosti, popripade, jestli je vuci zubum zdrave, nenici je to taky treba jestli to nevyzaduje opakovane pouzivani? Jeste jsem slysel o beleni primo u zubare, je v tom nejaky rozdil?
3lemen7
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 9. 2005 21:18

Všechny tyto prostředky ničí sklovinu. Nepoužívat!!!
Nejzdravější řešení je bohužel zubní pasta a 3x denně čistit zuby :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 15. 9. 2005 21:53

S-Tony: tak bohuzel ne vzdy to pomuze...Nekdo ten odstin ma skutecne treba do zluta. To se pak musi jit na nejaky "ozarovani" a tam ty zuby na par let o par odstinu vybeli.Vim,ze to dela napr. Asklepion R.Smuclera... Dalsim resenim,pokud ty zuby jsou nejak vyrazneji skvrnite nebo nerovne, jsou fazety(zbrouseni a nalepeni plosek).
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3lemen7 16. 9. 2005 07:13

nj, tak asi nic :)
to "ozarovani" bude zrejme dost drahy co? :?
3lemen7
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prochy 16. 9. 2005 07:36

S-Tony píše:Nejzdravější řešení je bohužel zubní pasta a 3x denně čistit zuby :-)-/quote]

Taky bych to tak videl :)... Pro belejsi zuby se mi osvedcilo pouzivat zubni pastu Colgate Herbal White nebo jinou belici pastu (me tato vyhovuje) a kartacek AquaFresh pro beleni zubu, ma takovou gumovou blanu mezi stetinkama...
BTW Jakekoliv chemii neverim pro beleni zubu... Jedine zakrok od zubare bych si nechal udelat...
Prochy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 16. 9. 2005 12:05

3elemen7-to si pis,navic to je jen docasne, ten odstin se pak zas vrati a musi se to opakovat.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3lemen7 16. 9. 2005 19:15

iwigirl píše:3elemen7-to si pis,navic to je jen docasne, ten odstin se pak zas vrati a musi se to opakovat.

tak na to kaslu :) asi skoncim tam kde jsem zacal - u zubni pasty :)
3lemen7
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 17. 9. 2005 11:38

Nedávno jsem se ptal zubařky a ta mi navrhla 2 varianty:
a) domácí bělení - otisk do kterýho se napouští nějaká pasta (vše namíchá sama v odinaci :-)) a aplikuje se to asi 3x... cena: asi 1000,-
b) přímo v ordinaci silnějším preparátem než je ten domácí... cenu zatím nevěděla...
Oboje prý zuby žádným způsobem nepoškodí...

edit: Také říkala, že bělící pasty, kartáčky a žvýkačky nijak výrazně nepomáhají, jen možná částečně udržují současný stav...
X123
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 17. 9. 2005 16:00

Pokud máte bordel jen na povrchu zubů, nechte si je opískovat. Je to příjemná procedura a dokonce se mi osvědčila i jako prostředek proti krvácení dásní. :)
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 22. 9. 2005 11:47

Bělení zubů není nijak škodlivé pokud se dělá na zdravé zuby a dělá se tak jak má :)

TAkové ty vaničky to je klasika, napustíte je bělícím přípravkem a dáte si to do pusy třeba na noc... důležité u toho je aby ta emulze nepřišla do styku s dásněmi ;)

Pokud si chceš nějak začít bělit zuby tak nejdříve k zubnímu lékaři, ten ti prohlédne chrup ;) neměl bys mít zubní kaz, nějak citlivé zuby a podobně. Bělení nezdravých nebo nějak poškozených zubů je brutus, to pak budeš bez zubů a zčernaj ti :mrgreen:
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 23. 9. 2005 09:22

Spíše než bělit je důležité si často nechat odstraňovat zubní kámen, který se vytváří na styku zubu s dásní. Ten je jednak ošklivý (žlutý), kartáčkem NELZE odstranit (kartáček je na to moc měkký), a vyvolává paradentózu, respektive napomáhá jejímu vzniku, urychluje jej.

Ale bělení taky není úplně nevhodné - jsou lidé, kteří prostě mají hodně zbarvené zuby (např. od častého pití čaje), a ani u toho to nejde úplně odstranit kartáčkem.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 24. 9. 2005 13:09

ja je mam bily....a ve 25letech zadnej kaz ci blomba :)
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vratu 24. 9. 2005 13:18

ty jo :cry: já mám blomb že pípám i na letištní kontrole :mrgreen:
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 30. 9. 2005 11:05

Musis si je cistit, vis...:)
elit
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků