Jak se mění váš hudební vkus?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod freeface 27. 2. 2009 21:05

Hudbu som začal počúvať dosť neskoro asi v 16,17-tich. Najprv ma dosť ovplyvnilo vtedajšie rádio ragtime a relácie o dnb breakbeat a tak........, ale zachytil som tam aj ich hitparádu a tá sa volala tuším Karamba, alebo tak nejak /opravte ma ak sa mýlim/. No a v tej hitparáde bola aj nejaká slovenská a česká hudobná produkcia, samozrejma takého štýlu, ktorý iné rádia nehrali. Napr. Jaro Filip, rôzen ska skupiny /vynímajúc Polemic , tí boli populárni masovejšie/ , teraz ma momentálen nenapadá viac alternatívnych skupín z vtedajšej doby /rok 1998-99/ predovšetkým však skupina Free Faces a kvarteto muzikantov ju tvoriacich Šeban, Rózsa, Buntaj a Hečko. A tým začala celá moja hudobná púť. Odvtedy s odstupom čadu zisťujem, že som vlastne zámerne začal vyhladávať projekty a spevákov a speváčky s ktorými títo hudobníci spolupracovali.

A ešte by som bol zabudol. Na strednej /1996-2000/ ma "namotal" spolužiak na skupiny The Prodigy. V tej dobe to bol pre mňa nevýdaný objav, ibaže postupne ako som písal vyššie som objavil Free Faces ... a bolo vymalované.

Teraz dosť počúvam staršie skupiny ako Olympic, Prúdy, Tublatanka /ak patrí medzi staršie, asi patrí/ ... zo zahraničných ma nič tak moc "neberie" / áno pravda mám nejaké albumy od Becka, Pink Floyd, Dire Straits, U2, Peter Gabriel, jeden od Queens of the stone age,... to len pre predstavivosť / pretože je pre mňa dôležitý text a anglicky moc nerozumiem, takže tak
freeface
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 3. 2009 21:36

Tak šel čas...

Pop :arrow: Vážná hudba :arrow: Punk, Ska :arrow: Hip-Hop :arrow: Vše, co mne zaujme (nebráním se žádnému žánru) :arrow: to jde vidět i na mém Last.fm profilu.

A jsem teď plně spokojen :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Mr.Dědiček 17. 3. 2009 22:01

Tak nejdříve asi hip-hop a podobně, později pop a nakonec se ze mne vyklubal rocker a metalista :-) I když přednost dávám rocku.
Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš.
Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba.
Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Mr.Dědiček
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 3. 2009 11:04

díkybohu, že ses umoudřil! :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 3. 2009 11:36

V pubertě ten Hip-hop ještě chápu, člověk se chce zalíbit kamarádům a je dobře ohebný. Určitý čas je ochotný zapřít své já. Ale jinak si myslím, že hip-hop nedokáže lidem dám tolik co normální hudba.
Já jsem taky v pubertě poslouchat hovadiny, které hudebně byly asi na úrovni toho hip-hopu. 8-)
Je to přirozený vývoj. Člověk je tvor zvídavý a musí si projít mnoha hudebními směry, aby pochopil která hudba za něco stojí. Pokud někdo poslouchá celý život to samé, tak je mi jasné že pro něj hudba nic neznamená a nemá smysl s takovým člověkem o hudbě vůbec bavit.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ste78 20. 3. 2009 17:31

S-Tony: nesouhlasím.. Hiphop (pravý) Ti něco může dát stejně jako ostatní muzika.. Ovšem takové interprety nenajdeš v televizi ani v rádiu. To, co se dnes pouští do éteru, jsou hovna.. :( Je mi to líto. A lidi si potom udělají obrázek podle nahulených idiotů s rovnou kšiltovkou a textl o děvkách apod. :(
ste78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juraji 26. 3. 2009 18:51

martin nagy a deti I, II, III :D :D :arrow: pop :arrow: numetal (hlavne Linkin park) :arrow: a teraz mixujem numetal s tym co frci v radiach cize popom :-)
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jointislav 3. 4. 2009 16:54

tak do 8 dádu,maxim turbulenc potom do 11 co hráli v rádiu,většinou pop do 13 rock,nu-metal a ted poslouchám hard rock a metal(vetšinou heavy)
po trávě se nechodá po trávě se směje!!!! :-)
jointislav
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opatt 8. 4. 2009 19:02

NO, zacinal jsem na "danceflooru" DJ Bobovi, 2Unlimited, atp..chvilkove zastaveni u Rapu (tenkrat byl Hip-hip v plenkach v CR), pak obdobi "co hraje v radiu", pak Rock, Gothic Rock, ..po chvilce Folk, pak obdobi Klasicke hudby.. no, a ted si poslechnu na co mam naladu. Nostalgicky i starsi disco, techno, apod., na uklidnenou klasiku, na poslech dobry rokec ci folk.. BTW.. vsimli jste si nekdy vyvoje nektereho hudebniho uskupeni co se tyce vyvoje v hudbe? Pro priklad.. Scooter :D
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 28. 7. 2009 10:28

8-11rokov: Rap, Pop... --> 11-12rokov: pop a take ine veci co hrali v radiach --> 12-13: Metal, Rock

Dalej to bude snad tak ako teraz... Nechapem jak som mohol dakedy pocuvat take traposiny :hm ... ludia sa menia ... asi :)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSzu 8. 8. 2009 07:11

Nic :arrow: Par mesicu radio :arrow: Dnes prevazne Gabber, Speedcore, Terror, Rave, Breakbeat, Jumpstyle,Hard house, Hard trance, Trance, House a po trech pisnickach Rap a Metal.
JSzu
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 11. 9. 2009 18:14

Srandovni, co jsem psal pred dvemi lety. Vyrostl jsem z doby, kdy mi nic jineho nez DnB nerikalo. Dnes se zameruju na experimentalni hudbu. Objevuju porad neco noveho. Poslechnu si pop, rock (vyjmecne fakt:)), jazz, minimal, techno, house, Intelligent dance music, glitch, dubstep...jednoduse vse spojeno s elektronikou :)
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JSzu 11. 9. 2009 22:18

andels: Posledni dobou jsem na tom pdobne, rekl bych.
JSzu
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 10. 2009 18:30

Nevím co jsem zde psal dříve, ale pravděpodobně to byli Nine inch Nails apod. Samozřejmě to mo zůstalo, ale nějak se mi k tomu přimotalo sto zvířat, nebo Xavier Baumaxa...Takže bych můj hudební vkus přirovnal k vaření s pejskem a kočičkou.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 10. 2009 20:27

No já delší dobu zůstávám u Elektro - industrialu
http://en.wikipedia.org/wiki/Electro-industrial
ta měkčí elektronika se kterou jsem kdysi začínal (Depeche Mode, Oceán) mě už moc nebaví.
Nejoblíbenějšími kapelami jsou tak přes 10 let Front Line Assembly a Skinny Puppy a projekty kolem nich, potom Nine Inch Nails a Front 242.
Z domácí scény už to není snad nic.

Vůbec nevím kam se posunu dál, nové věci už mě tolik neoslovují co dřív.
myšpulín
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků