Nejlepsi baterka pro Nokia 6150/5110/6110/6210

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod haf 4. 4. 2005 18:27

Chci koupit pro mou Nokia 6150 novou baterku. Hledal jsem po netu, delaji si Li-ION a Li-POL. Stoji to asi 400-600, jak kde, vyrobci nejaci noname.

Nasel jsem treba tuhle: http://www.123mobil.cz/Bat--Nokia-6100- ... efon/27885
, ale nevim jeslti je dobra.

Muj dotaz: jaka baterka je nejlepsi (co se tyce delky vydrze) a kde se da sehnat.

Dik za tipy.
haf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_Healt 4. 4. 2005 18:33

No já si myslím, že je na tom z výdží líp Li-Pol, ale zdá se mi, že má menší životnost než Li-ION ale řeknu ti,že já měl na 5110 tu Ultra Slim Li-ION a vydrželá mi z přehledem týden kde jsou ty časy teď mě mob. vydží jen tak dva dny :? Jinak kde sehnat myslím, že v každým netovým obchodě zkus http://www.aligator.cz nebo CPA ale určitě to maj i v normal obchodech...
Dark_Healt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mu.mi 4. 4. 2005 19:25

Výdrž baterie je závislá na její kapacitě, ale taky na odběru samotného telefonu. Se spotřebou telefonu souvisí i druh použité sim-karty. Takže na výdrž baterie má vliv více faktorů, než jen baterie.
Baterie Li-Pol jsou na tom nejlíp, co se týká úbytku kapacity při běžném používání, ale mají menší než poloviční životnost než baterie Li-Ion.
Jsou tady taky rozdíly ve skutečně uváděné kapacitě u různých výrobců.
Takže nejlépe jsou na tom baterie Li-Pol, jejich napětí při vybíjení klesá pomaleji a při stejné kapacitě jsou menší a lehčí.
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haf 4. 4. 2005 19:47

No, problem neni ji sehnat. Ja ale proste nevim, do ceho mam treba u toho aligatoru jit (ceny s dph z http://pchelp.vltava2000.cz/store/defau ... ngItemID=1 ):
1) Li-ION 1200 mA - 423kc
2) Li-ION 1200 mA vibrace - 473kc
3) Li-ION 1200 mA AAP - 748kc (co je to AAP? pry to znamena lepsi kvalitu - http://www.mobilka.cz/poradna/index.php?th=64446&ths=1, ta cena tomu i odpovida)
4) Li-ION 1200 mA AAP vibrace - 698kc
5) Li-POL 1600 mA A MAX (zde se mi nelibi to A MAX) - 691kc

Asi pujdu do varianty 4. Dotazy:
1) Mate nekdo zkusenosti s vibraci na techto telefonech? Neuvolnuje se pak baterie? Mam tam tedka nevibracni baterku, a presto to mam podlozene novinama, protoze jinak se hybe :)
2) Stoji za to priplatit si za to "AAP"?
haf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haf 4. 4. 2005 19:53

Mu.mi píše:Výdrž baterie je závislá na její kapacitě, ale taky na odběru samotného telefonu. Se spotřebou telefonu souvisí i druh použité sim-karty. Takže na výdrž baterie má vliv více faktorů, než jen baterie.
Baterie Li-Pol jsou na tom nejlíp, co se týká úbytku kapacity při běžném používání, ale mají menší než poloviční životnost než baterie Li-Ion.
Jsou tady taky rozdíly ve skutečně uváděné kapacitě u různých výrobců.
Takže nejlépe jsou na tom baterie Li-Pol, jejich napětí při vybíjení klesá pomaleji a při stejné kapacitě jsou menší a lehčí. /quote]

Takze tim jsi chtel rici, ze po nejake chvili pouzivani dele vydrzi na jedno nabiti? A ta mensi zivotnost znamena co? Jako ze misto 3 roky vydrzi jen rok a pul?
Naposledy upravil haf dne 4. 4. 2005 19:56, celkově upraveno 2
haf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_Healt 4. 4. 2005 19:53

[quote="haf"]Asi pujdu do varianty 4. Dotazy:
1) Mate nekdo zkusenosti s vibraci na techto telefonech? Neuvolnuje se pak baterie? Mam tam tedka nevibracni baterku, a presto to mam podlozene novinama, protoze jinak se hybe :)
[quote]

No na ty vibrace Ti odpovím jasně baterka se po chvilí začne hýbat a vibrace jsou hlasité a později ztrácí sílu takže je to potom spíše jako čmelák :) Ale kapacita je dobra já bych do toho šel.Ale jak říkám nečekej,že ty vibrace budou něco extra...
Dark_Healt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haf 4. 4. 2005 19:59

Dark_Healt píše:
haf píše:Asi pujdu do varianty 4. Dotazy:
1) Mate nekdo zkusenosti s vibraci na techto telefonech? Neuvolnuje se pak baterie? Mam tam tedka nevibracni baterku, a presto to mam podlozene novinama, protoze jinak se hybe :)

No na ty vibrace Ti odpovím jasně baterka se po chvilí začne hýbat a vibrace jsou hlasité a později ztrácí sílu takže je to potom spíše jako čmelák :) Ale kapacita je dobra já bych do toho šel.Ale jak říkám nečekej,že ty vibrace budou něco extra...c/quote]

No, varianta s vibracema je o 50kc levnejsi a vzdycky je muzu vypnout...
Ted jeste premyslim jestli nemam jit radeji do te Li-POL 1600 mA...
haf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_Healt 4. 4. 2005 20:06

No jasně to máš pravdu já si myslím čím vetší kapacita tím vetší výdrž ....jen si vzpominám, že ta Li-ION se docela dloho nabíjela ale nevím jestli to bude platit i u Li-POl ale však uvidíš
Dark_Healt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jklásek 4. 4. 2005 20:33

Koukni na http://baterie-do-mobilu.kvalitne.cz , mají tam Li-POL 1750 mAh, nedávno jsem koupil od stejného výrobce Li-POL 1850 mAh pro N3310 a jsem s ní spokojený
jklásek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mu.mi 5. 4. 2005 08:19

haf píše:Takze tim jsi chtel rici, ze po nejake chvili pouzivani dele vydrzi na jedno nabiti? A ta mensi zivotnost znamena co? Jako ze misto 3 roky vydrzi jen rok a pul?

Kapacita baterie se po prvotním naformování, to znamená asi zhruba po pátém až desátém nabití stabilizuje , ale po nějaké době začíná pozvolna klesat. Když to řeknu velmi zjednodušeně, tak dejme tomu po dvoustém nabití, se kapacita baterie Li-Pol nesníží tolik jako u Li-Ion.
A životnost je u Li-Pol zhruba 300 až 400 nabití, zatím co u Li-Ion 700 až 800, ale to jsou teoretické hodnoty a můžou se měnit podle způsobu nabíjení a vybíjení.
Paměťový efekt je u Li-Pol neznatelný, to znamená, že ji můžeš nabít kdykoli a baterie má po nabití opět plnou kapacitu. U ostatních typů baterie, se kapacita může mírně měnit, když není využívaná v plném rozsahu.
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mu.mi 5. 4. 2005 08:35

Dark_Healt píše:No jasně to máš pravdu já si myslím čím vetší kapacita tím vetší výdrž ....jen si vzpominám, že ta Li-ION se docela dloho nabíjela ale nevím jestli to bude platit i u Li-POl ale však uvidíšO/quote]

Li-Pol má vyšší kapacitu při stejných rozměrech, je tedy výhodnější. U hranice životnosti, je třeba uvažovat s nižší hodnotou.
Samozřejmě že se nestane, že po 300 nabitích, najednou bude nepoužitelná, ale její kapacita se již může výrazně snížovat.
Ale řekněte sami, v dnešní době je telefon starý 3 roky - již zastaralý.
Délka nabíjení je závislá na kapacitě baterie a to na skutečné kapacitě, ta uváděná na obalu se může lišit a je jedno jestli je jedna Li-Ion a druhá Li-Pol.
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 4. 2005 08:52

U vibračních baterek pro N5110 bacha na jednu věc, starší fw na 5110 neumí zapnout ony vibrace, takže pak je ta baterka k ničemu :)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod haf 5. 4. 2005 08:54

Mu.mi píše:Ale řekněte sami, v dnešní době je telefon starý 3 roky - již zastaralý.t/quote]

Ty vis, me staci volat a psat smsky :) Nejak necitim potrebu mit novy mobil... Jedine co me prudi, ze uz mi mobil chcipa v pulce hovoru... :cry:

Jinak jsi me presvedcil o Li-POL, pudju nejspise do ni. Dik vsem za informace.
haf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMEI 5. 4. 2005 09:12

IMEI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haf 5. 4. 2005 09:20

[quote="jklásek";Koukni na http://baterie-do-mobilu.kvalitne.cz , mají tam Li-POL 1750 mAh, nedávno jsem koupil od stejného výrobce Li-POL 1850 mAh pro N3310 a jsem s ní spokojenýo/quote]
Hele, me se to nezda, ona stoji 366 s dani, to neni normalni.
Jak dlouho ti vydrzi na jedno nabiti?
haf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků