rozdil mezi ca-42 a dku-5

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod clee 22. 8. 2005 00:12

jakej je mezi temahle kabelama rozdil? teda krome designu a ceny???
clee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clee 22. 8. 2005 14:34

alcatel OT club -> nokia 3330 -> siemens c35 -> nokia 3330 -> nokia 6101 -> nokia 6300
clee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 22. 8. 2005 20:29

jj zadnej, CA-42 je pouze udelany z takovych materialu, ktere vyhovuji predpisum EU
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepere 21. 10. 2005 09:29

V tom fore je informacia citujem: The CA-42 is afaik a real USB cable and not like the DKU-5 with a virtual COM-port.

To nieje pravda, pretoze ziadna z nokii ktora sa pripaja s tymito kablami nedokaze komunikovat priamo s USB portom, dokazu komunikovat len s COM-portami, oba tieto kable USB su preto vybavene elektronikou na emulaciu COM - portu. CA-42 je novsi kabel ktory ma podporu priamo v PC SUITE, DKU-5 sa doinstalovava.

A este nieco k neoriginalnym kablom ktore sa predavaju pod znackou DKU-5, doteraz som zistil 3 druhy kablov:

1. kabel s cipom Prolific - najcastejsie predavany neoriginalny kabel(vlastnim ho, funguje s PC SUITE, Oxygen a s MobiMB
ak niekto potrebuje spojazdnit ozvite sa poradim)

2. kabel s cipom Ositech - vraj ma podporu Nokie, takze by mal
fungovat s PC SUITE, s Oxygenom spolupracuje urcite.

3. kabel s cipom Texas instruments TUSB 3410, tych je najmenej, neviem o nom skoro nic

Na zaver perlicka: kupil som si kabel "DKU-5" bol zabaleny v "originalnej krabici" nokia DKU-5, hned mi to bolo divne lebo kabel na krabici zobrazeny bol iny ako vo vnutri, a jediny identifikacny znak na kabli bola papierova nalepka DKU-5 na pop porte.
Dalsia zaujimavost bolo CD s ovladacmi na ktorom sa nachadzal
driver k DKU-5 od nokie, ovladac na kabel TUSB3410 od Texas instruments a PC SUITE. Pritom kabel bol Prolific chipset a ten ovladac sa na CD nenachadzal. Takze jeden vikend som stravil
preinstalovavanim ovladacov z CD, ktore boli na dve veci....:)
pepere
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků