Nokia 6230i: ptejte se, co vás k ní zajímá.

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 4. 2005 18:35

Připravujeme recenzi mobilního telefonu Nokia 6230i. Pokud vás k tomuto mobilu něco zajímá, zeptejte se prosím v tomto fóru. Neslibuji, že odpovím hned, ale určitě se budu snažit zjistit odpověď do článku.

Nokia 6230i v katalogu mobilů

Obrázek

Oživeno: recenze je hotová, takže v tomto fóru už nebudu reagovat na všechny dotazy.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 3. 4. 2005 13:03, celkově upraveno 3
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.a.e.l 1. 4. 2005 19:05

nevim, jestli uz to nekde bylo, ale je trochu zvlastni, ze 6230i ma jen 6 radku oproti 8 na 6230 s mensim displejem..neni moznost nastaveni mensiho pisma?
Ericsson GF768 -> Nokia 3310 -> Nokia 6230 -> Nokia 3230 -> Nokia N90 -> Nokia N70 -> HTC Magician -> Nokia N70 -> HTC Excalibur -> Nokia E61i -> E-Ten X500 -> Nokia 6120 Classic -> Apple iPhone -> Nokia E71
k.a.e.l
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 4. 2005 19:12

6230i používá jiné písmo a v nastavení lze volit ze tří velikostí. I při nejmenším se ale na displej vejde jen šest řádků - oproti osmi u 6230. Možná si uživatelé stěžovali, že původní malé písmo je zbytečně malé.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MPxondra 1. 4. 2005 19:38

temeta rozhodne me zajima jastli ma temata popripade jestli by ste je mohli v ukazat v pozdejsi recenzi temeta to byl spolu s melym dosplejem duvod proc sem menil diky moc
MPxondra
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman007 1. 4. 2005 19:47

Dobrý den, tak asi nejdřív by mě zajímalo a ne asi jenom mě, kdy se má 6230i objevit na českém trhu, četl jsem tuším něco o 19. týdnu?!?!

Další dotaz by byl jestli má displej skutečně o něco málo větší nebo jestli Nokia pouze zvětšila rozlišení?

A asi poslední dotaz, tuším, že Nokia již představila smartphone 6680, který nemá být oficiálně distribuován v ČR a zajímalo by mě jestli se dočkáme recenze na mobilmanii???

Díky a chválím povedené diskuzní fórum :mrgreen:
iceman007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 4. 2005 19:55

MPxondra píše:temeta rozhodne me zajima jastli ma temata


Ano, má témata. Navíc lze nastavit barvu písma v pohotovostním stavu. Právě jsem nastavil černé pozadí a světle zelené písmo - vypadá to dost efektně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 4. 2005 20:00

iceman007 píše:kdy se má 6230i objevit na českém trhur/quote]
Do konce dubna, v druhé polovině.


quote]Má displej skutečně o něco málo větší nebo jestli Nokia pouze zvětšila rozlišení?r/quote]
Má o něco větší displej - viz katalog, kde už eb][url=http://www.mobilmania.cz/mod_Catalogue/default.asp?CIID=267&CIID=177&CIID=0]můžete 6230i porovnat s 62303/url][/b].

Nokia již představila smartphone 6680, který nemá být oficiálně distribuován v ČR a zajímalo by mě jestli se dočkáme recenze na mobilmanii?a/quote]

Tento telefon se u nás nebude prodávat a s největší pravděpodobností o něm proto ani nebudeme psát. Pouze o modelu 6681.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 1. 4. 2005 20:41, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mu.mi 1. 4. 2005 20:38

Jak vidím, asi největší rozdíl bude v displeji, to rozlišení je velmi výrazné. Taky bych rád věděl, jak je to s velikostí největšího textu. Znamená to, že lze nastavit větší velikost textu, než u starší. To, že lze nastavit 3 velikosti textu jsem si přečetl. Myslím že nejsem sám, pro koho by byla výhodnější právě o něco větší velikost textu.
Větší uživatelská paměť je snad v současné době samozřejmostí.
Má větší rozlišení displeje výraznější vliv na délku pohotovostní doby tohoto mobilu?
Docela bych bral vyšší paměť na přijaté, popřípadě ukládané zprávy do archivu, ale zřejmě se počítá s propojením do PC.
Skvělé, že kalendář má sdílenou paměť.
Konečně použitelný fotoaparát i videosekvence.
Jen ta velikost displeje mne příliž neuchvátila - 3mm navíc - nic moc, ale zase to příliš neomezuje výkonnost baterie.
Snad ještě budu dobře vidět nablízko bez brýlí, až si ho pořídím.
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gloe 1. 4. 2005 20:54

Marek L. píše:Právě jsem nastavil černé pozadí a světle zelené písmo - vypadá to dost efektně. /quote]
Aaaa, Matrix forever!! :mrgreen: :mrgreen:
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 4. 2005 21:18

Taky bych rád věděl, jak je to s velikostí největšího textu. Znamená to, že lze nastavit větší velikost textu, než u starší.e/quote]
Starší 6230 nemám k dispozici. Největší písmo je ale už opravdu hodně velké, na displej se s ním vejdou jen čtyři řádky.

yquote]Větší uživatelská paměť je snad v současné době samozřejmostí.z/quote]
Nokia tvrdí, že z celkové paměti má uživatel k dispozici 27 MB, spočítal jsem ale méně.

quote]Má větší rozlišení displeje výraznější vliv na délku pohotovostní doby tohoto mobilu?h/quote]
To nevím a při psaní recenze ještě vědět nebudu.

bquote]Docela bych bral vyšší paměť na přijaté, popřípadě ukládané zprávy do archivu, ale zřejmě se počítá s propojením do PC. /quote]
Archiv u Nokií využívá stejnou paměť jako standardní Inbox, paměť není oddělená. S počtem zpráv si ještě nejsem úplně jistý, chybí tady jakýkoli údaj a Nokia nic neuvádí ani ve specifikacích.

quote]Skvělé, že kalendář má sdílenou paměť. /quote]
Toto je oficiální údaj Nokie, je docela pravděpodobné, že je kalendář omezen i počtem položek - ten se ale nikde neuvádí, ani v telefonu.

quote]Konečně použitelný fotoaparát i videosekvence.e/quote]
Fotoaparát mě trochu zklamal.


quote]Jen ta velikost displeje mne příliž neuchvátila - 3mm navíc - nic moc, ale zase to příliš neomezuje výkonnost baterie. /quote]

Díky třem milimetrům se plocha zvětšila o 1,7 cm2. Displej už opravdu stačí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kudla 1. 4. 2005 22:38

nejdříve bych se chtěl zeptat, kdy se zhruba počítá s prodejem v rusku a na ukrajině? už jsem se ptal, nicméně jsem dostal odpověď jen na to, kdy se bude prodávat tady. nedělám si srandu... prosím o odpověď
Není všechno slivovice co se pálí.
kudla
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepyn 1. 4. 2005 22:47

Je klavesnice stejná?(materiál,zdvih a podsvícení) dík
Pepyn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 4. 2005 08:20

Pár otázek.

Co kryty? Pořád stejný systém? Občas bylo docela utrpení zadní kryt sundat.

Jak vidíš rychlost telefonu, jeho odezvu? 6230 je pověstná tím, jak rychlej to je telefon, zvlášť sem to poznal, když sem 6230 měl spolu s 6600.

V balení je opravdu jen 32MB karta? Jasně, mobil má víc paměti, ale stejně 32MB....

dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 2. 4. 2005 08:30

kudla píše:nejdříve bych se chtěl zeptat, kdy se zhruba počítá s prodejem v rusku a na ukrajině?a/quote]

Jsme český server a o termíny prodeje v zahraničí se proto moc nezajímáme. Nokia ale pouští telefony celosvětově najednou, takže lze předpokládat, že to bude stejně jako u nás v druhé polovině dubna.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod traveller 2. 4. 2005 08:31

Dá se smazat kompletní INBOX - tedy i nepřečtené zprávy? Jak je to s mazáním doručenek? Dají se smáznout najednou?
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Zpět na Nokia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků