Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 18. 7. 2016 09:38

A hledáš na správném místě? DoubleTap není v nastevení Displej, ale v Doplňky > Dotykové ovládání.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neophytee 18. 7. 2016 12:20

Ty blaho, tam bych to nehledal! No je to tam, dekuji ☺ no me to v tydnu soslo nejakou aktualizaci OS a ja cetl, ze je to vec firmware to tukani, a ten mam stale 35020 . Jeste jsem si vsiml, ze od urcite doby se mi ukladaji fotky i v nejakem souboru DNG, coz nedelalo a kazda fotka ma tak 22 mb v tomhle. A s nastavenim fotaku jsem nic nedelal. Pokud vis, poradil bys jeste? Dekuji
Neophytee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 18. 7. 2016 13:07

DNG je univerzalni format pro ukladani RAW obrazku.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 7. 2016 13:39

Camera - Settings - Image size for main camera a vyber JPEG (16 MP) nebo JPEG (8 MP) - tedy volbu bez DNG.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Drak_Tovikrov 19. 7. 2016 08:31

Omlouvám se, jestli se na toto tady už někdo ptal, ale máte/používáte někdo pouzdro CELLY Gelskin ( http://www.o2.cz/osobni/421147-hw_prislusenstvi/460168-pouzdro_celly_gelskin_pro_microsoft.html?pri_sec=421147#_il=hw-detail-bottom-title-10 ) pro Lumii 950? Chtěl bych si koupit nějakou ochranu pro svou novou L950, tzn. nějaké to gelové pouzdro plus tvrzené ochranné sklo na displej. V e-shopu na O2 (viz link) nabízí jak pouzdro, tak sklo.

Potřeboval bych vědět, jestli
1) má to gelové pouzdro dostatečný "přesah" před displejem, aby tak chránilo sklo při pádu telefonu naplocho na zem (na obrázcích to není vůbec vidět);

2) jestli dobře funguje hardwarová spoušť fotoaparátu (namáčknutí pro zaostření, domáčknutí pro focení) i s nasazeným pouzdrem;

3) jestli s tím tvrzeným sklem funguje telefon jak má (tj. jestli bude fungovat Windows Hello přihlášení, light/proximity sensor, double-tap to wake, atd.). Bez těchto funkcí by to bylo dost na houby.

Nechtěl bych vyhodit zbytečně pár set korun za příslušenství, které mi pak bude k ničemu.
Děkuji všem za případné rady :-)
Drak_Tovikrov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 19. 7. 2016 12:11

Mohl by prosím někdo z vlastní zkušenosti poreferovat o výdrži baterie 930 vs 950 (XL)?
Díky.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 7. 2016 19:34

Osobně mi to přijde +- stejné.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Bodie76 19. 7. 2016 20:16

Umí navigace navigovat HLASOVĚ? U Here navigace jsem si mohl stáhnout hlas a buď ho poslouchat nebo vypnout, ale tady jsem to nikde nenašel. Díky za radu.
Bodie76
Junior

Odeslat příspěvekod radek_03 19. 7. 2016 22:42

Ano, navigace má hlasové navádění.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod Bodie76 20. 7. 2016 06:53

Je i česky? Jak se prosím zaktivuje? V nastavení u map jsem to nikde nedohledal a v nastaveni u řeči mi čeština chybí. Díky za pomoc.
Bodie76
Junior

Odeslat příspěvekod radek_03 20. 7. 2016 08:00

Je v jazyce regionu, stáhne se automaticky, mluví automaticky, nejde vypnout, musel bys ztlumit zvuk. Je verzi pro Windows Insider Fast ring, za pár dnů bude pro všechny (2. srpna?). Navigace je dobrá.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod Bodie76 20. 7. 2016 09:32

Díky za info, nejsem insider, tak proto. Takže počkat na ofiko update.
Jinak navigace funguje skvěle. Najel jsem s ní nyní po Itálii 4000km a navigovala bez problémů. Je fajn, že i originál kabel stačí v pohodě během navigování telefon nabíjet. U L920 jsem s tím měl problém...
Bodie76
Junior

Odeslat příspěvekod radek_03 20. 7. 2016 10:13

Bez obav si aktivuj Insider fast ring a stáhni poslední verzi W10m b.14393, funguje skvěle.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 7. 2016 18:33

Není kam spěchat a "nezasírej" si telefon insiderem, počkej na ofiko update, až tu opravdu bude. ;-)
Navíc toto poslední sestavení má více chyb než to předchozí.
Seznam přiznaných chyb, je širší než u sestavení předchozího.Dále samovolné odpojování od Wi-Fi sítí, může docházet k zamrzání nebo restartu systému při vypínání bluetooth a v aplikaci peněženka je stále nutné potvrzovat každou akci dvojnásobným zadáním PIN.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rakija 20. 7. 2016 20:34

Drak_Tovikrov

Ad 1) Já používám pouzdro SLEO (podobné jako toto: http://amzn.to/29UcxA7), které je výborné - kryje ze třech stan, u ostatních je přesah, ale moc bych na to při pádu nespoléhal. Při otevření telefon nevypadne (je hluboce vsazený) a lze ho použít i jako stojan.

Ad 2) HW spoušť funguje bez problémů, na první stisknutí se zapne aplikace pro focení, na druhé vyfotí.

Ad 3) Telefon už má Gorilla Glass 4 (XL), takže kupovat další sklíčko je docela zbytečnost, nepoškrábe se ani při hrubším zacházení. Windows Hello ne vždycky funguje rychle, často skenuje docela dlouho, a mnohdy je tak rychlejší zadat ten PIN (nebo nemít vstup chráněný vůbec - vše lze libovolně nastavovat). Double tap pro otevření funguje v novém firmware dobře, musí se povolit v nastavení "gestures".
Rakija
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků