Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 9. 9. 2011 10:18

Nešumí.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod luckyluke 9. 9. 2011 11:08

Lukfi píše:No jo, ale softwarovou. Ta se nedá vyvolat bez manévrování s hardwarovou klávesnicí.


Podrž Sym a ťukej na U než Ti naskočí Ů
luckyluke
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 9. 9. 2011 12:10

Pořád jsem se nedopátral, kterak změřit rychlost připojení k internetu. Byl někdo úspěšnější?

-- 9. 9. 2011 13:26 --

A k tomu se víže ještě jeden dotaz - jak je to vlastně s těmi termity "GPRS", "EDGE" a pod.? Když dlím v síti 3G, nabídne mi telefon buď GPRS Web nebo dostupné wifiny. Je tedy GPRS to nejrychlejší, co lze v 3G získat? (mimo té wifi, samozřejmě)

Pak ještě - jak se nastaví trvalé psaní kapitálek? Existuje nějaká klávesová zkratka na přechod kurzoru na konec textu? Jak lze označit část textu na webové stránce?

A teď, baby, raďte :-)

-- 9. 9. 2011 14:03 --

Jo, a ještě k mailům - vždycky, když je smažu v telefonu, zmizí mi ze serveru. Kde dělám chybu?
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod luckyluke 9. 9. 2011 13:28

Pořád jsem se nedopátral, kterak změřit rychlost připojení k internetu. Byl někdo úspěšnější?


Možná správně nerozumím dotazu, ale http://www.rychlost.cz > kompletní test a mám výsledky měření.

A k tomu se víže ještě jeden dotaz - jak je to vlastně s těmi termity "GPRS", "EDGE" a pod.? Když dlím v síti 3G, nabídne mi telefon buď GPRS Web nebo dostupné wifiny. Je tedy GPRS to nejrychlejší, co lze v 3G získat? (mimo té wifi, samozřejmě)


GPRS Web je označení přístupového bodu, pokud jsi v dosahu 3G, automaticky jedeš přes rychlejší spojení 3G, ikdyž Ti telefon nabízí "GPRS Web" ;-)

Jo, a ještě k mailům - vždycky, když je smažu v telefonu, zmizí mi ze serveru. Kde dělám chybu?

Zkusil bych změnu nastavení e-mailu, tuším synchronizace se serverem či tak nějak.
luckyluke
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 9. 9. 2011 13:34

Pišta Hufnágl píše:Nešumí.

To je divný. Já tam prostě slyším docela znatelný šum (jakmile se spustí písnička). Kvalitou záznamu to není, šumí i předinstalované songy. Reklamovatelná závada to ale asi není. Teda, ne že by mi to nějak zásadně vadilo, ale prostě u tak drahého přístroje to zamrzí.

Tím připojením jsem se nějak nezaobíral - je to nějak vyloženě pomalý? Já jsem dneska ze zvědavosti zkoušel živé vysílání ČT24 přes 3G a jelo to (a to mi z O2 psali, že jsem vyčerpal limit a uvalují na mě FUP O:-) )

A k těm mailům, když zrušíš synchronizaci, tak se ti nebude ani přenášet informace o tom, které maily máš přečtené. Já bych je asi z telefonu nemazal, případně si sniž limit na počet, kolik jich to má nechávat uložených.
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 9. 9. 2011 16:41

Lucky: Za ten odkaz díky. Já to hledal všude možně, a nic. Asi jsem jantar :)

K tomu šumění - teď jsem to šířeji testoval, a máš rech, šumí - ale jen u některých skladeb. Kupříkladu Queen-Innuendo nešumí. Mamas and Papas- California Dreamin´šumí. Atd. Nedovedu si to vysvětlit jinak, než nějakým rozdílem v kódování mp3. Bůh suď.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod mirmo80 9. 9. 2011 17:10

Na meranie rýchlosti pripojenia cez mobil je fajn aj toto http://www.dsl.sk/speedmeter.php
E51
mirmo80
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 9. 9. 2011 18:51

Víte, co mě ještě štve? Že widget na maily sice umí synchronizovat na server přečtení zprávy, ale pokud mezitím mail přečtete na PC, na telefonu zůstává viset jako nepřečtená. Co s tím, kromě důsledného přepínání widgetů do offline (což snad zrovna ten mail nedokáže zablokovat)?
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 9. 9. 2011 18:57

No já nevím... Denně mám tak max. deset mailů, takže mě nějaká indikace přečtenosti či nepřečtenosti moc netankuje, většinou si pamatuju, co jsem už četl.
Ba naopak, když si to přečtu na telefonu a doma pak večer pustím outlook, který mi danou zprávu případně hlásí jako nepřečtenou, jsem vcelku rád. Páč při čtení na telefonu jsem si slíbil, že co nejdříve odpovím, během chvilky se mi to vykouřilo z hlavy a nebýt toho, že se mi to na PC připomene znovu, zazdil bych to.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 9. 9. 2011 20:36

No jo, jenže sync telefon => server si nastavit můžeš, ale sync server => telefon neexistuje. Jednou se to stáhne a hotovo. Ale máš pravdu, že pokud člověk není mailový ekvivalent ústředny, že to tolik nevadí.

Tak ještě jiná věc. Rád bych měl IM klienta s widgetem na homescreen, abych nemusel myslet na to ho pokaždé zapínat a nechávat běžet v pozadí. Existuje takový?

// A ještě... dá se na E7 nějak zprovoznit handwriting recognition? Já vím, že HW klávesnice a kdesi cosi, ale N97 to má taky. Otvírat klávesnici "za pochodu" je docela složitej manévr (se bojím, že mi to vyklouzne z ruky) a občas potřebuju napsat nějaké krátké URL a tak...
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 10. 9. 2011 06:55

Lukfi: A máš alespoň zhrubnou představu, jak dlouho ti telefon vydrží v chodu při nonstop připojeném IM klientovi? Nic proti, každému dle jeho chuti. Já jen aby ses pak nedivil :)

-- 10. 9. 2011 07:59 --

P.S. http://store.ovi.com/search?q=handwriting

Na rozpoznání a uložení ve vybraném fontu nicméně můžeš zapomenout, řekl bych.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 10. 9. 2011 08:16

Mimochodem, test rychlosti vůbec nedopadl špatně :)

Obrázek
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 10. 9. 2011 10:12

Poslechněte, tak jsem si teda jednu mailovou schránku nastavil "nesynchronizovat se serverem", následně jsem si v mobilu maily vymazal, mrknu na server - a je tam kulový s mašlí. Všechno zmizlo. :(
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 10. 9. 2011 14:21

Pišta Hufnágl píše:Lukfi: A máš alespoň zhrubnou představu, jak dlouho ti telefon vydrží v chodu při nonstop připojeném IM klientovi? Nic proti, každému dle jeho chuti. Já jen aby ses pak nedivil :)

No já celkem reálně počítám s tím, že do školy budu nosit i nabíječku, jako kolegové s notebooky :)
P.S. http://store.ovi.com/search?q=handwriting
Na rozpoznání a uložení ve vybraném fontu nicméně můžeš zapomenout, řekl bych.

To jsem nemyslel. Myslel jsem rozpoznávání psaného textu při psaní, jako je to na N97. Nebo kdyby byl aspoň swype s českým slovníkem :/
Pišta Hufnágl píše:Poslechněte, tak jsem si teda jednu mailovou schránku nastavil "nesynchronizovat se serverem", následně jsem si v mobilu maily vymazal, mrknu na server - a je tam kulový s mašlí. Všechno zmizlo. :(

Tak to je nemilé, ale to nastavení je jenom pro nastavení mailu jako přečtený, mazání se asi synchronizuje vždycky...
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 10. 9. 2011 15:00

To není nemilé. To je k nas****. Furt mít na paměti, že než to vymažu z telefonu, musím mít sichr, že to mám uloženo v outlooku... Ach jo.
Pišta_Hufnágl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků