Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 5. 2011 22:06

Majkl: Mám pro tebe geniální zprávu,a nikde na netu se o tom nepíše.Mám E7 v češtině,CZ menu,nastaven jazyk čeština (+dalších asi 5jazyků)
ALE jak říkám,jazyk telefonu mám CZ a klávesniciHW logicky u CZ verze QWERTZ,a nyní když ve zprávách dám jazyk vkládání textu česky,mám virtuální QWERTZ,jakmile dám vkládání textu jazyk anglicky,je stále menu telefonu v češtině,ovšem VIRTUÁLNÍ-chceš li displejová klávesnice se změní na qwertY
Takže ano,lze to přepnout a také se při přepnutí změní ty popisky na klávesách,takže se prohodí ty klávesy T a Z mezi sebou,takže vidíš,co tiskneš.
Ale HWklávesnice je stále qwertZ a přepnout ji nelze.
Navíc SWklávesnice nemá scrolovací pás pro scrolování nahoru dolů,ani šipky nahoru dolů.Ale je zde extra přímo písmeno ů nebo pomlčka,tohle bych dal do menu a místo toho dal šipky nahoru a dolů,nebo alespoň ten scrol.pás by se hodil.
V textu se na SWklávesnici pohybuješ jen šipkami vlevo+vpravo nebo prstem.

A mimochodem (!) to má i rychlou volbu.
Ve zprávách,mejlech,poznámkách, i ve vestavěném prohlížeči,(originálním,alternativní třeba opera má své vlastní nastavení) stiskneš Sym+Shift a zvolíš jiný jazyk PRO VKLÁDÁNÍ TEXTU. Česky=qwertZ Anglicky=qwertY.


Vkládání textu přes dvě tabulky je nicméně skutečně u N8 zvláštní ale tato možnost u E7 v otevřeném stavu opravdu není a vkládáš text přímo.Pokud zavřeš a píšeš na display,tak vkládáš "nadvakrát" a doufám,že to vyladí dřív než v "anna" verzi.

Když už jsme u vkládání textu,našel jsem v nápovědě toto: při práci na qwerty stiskněte Symzobrazí se na obrazovce úplný seznam speciálních znaků,např přehláskované německé A které má nahoře dvě tečky,nebo É atd.. a nyní stisknete Sym klepněte na dané písmeno,dokud neuvidíte požadovanou variantu.¨
Naposledy upravil Auto1 dne 3. 5. 2011 00:16, celkově upraveno 6
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 2. 5. 2011 22:25

AD mail: No u me byl problem v tom, ze nebyla vlozena SIM. Jeste jsem se u zadneho telefonu nesetkal s tim, aby bez SIM nesel nastavit mail. Ale ted bych potreboval vedet, zda nekomu s gmailem funguji push notifikace (ne jako exchange). Ale ono je to uz asi jedno, stejne ten telefon pujde pryc :D
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 5. 2011 22:39

Email nelze nastavit,když nemáš signál GSM,tedy pokrytí nebo sim případně profil offline,asi si to dle toho načte z wifi potencionální regionální data pro předdefinování chránek,aby tam nemuselo být vše předem.
A co už je lepšího než E7 když ji měníš?
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 5. 2011 22:50

Auto1 píše:ALE jak říkám,jazyk telefonu mám CZ a klávesniciHW logicky u CZ verze QWERTZ,a nyní když ve zprávách dám jazyk vkládání textu česky,mám virtuální QWERTZ,jakmile dám vkládání textu jazyk anglicky,je stále menu telefonu v češtině,ovšem VIRTUÁLNÍ-chceš li displejová klávesnice se změní na qwertZ.

Z toho moc nejsem moudrý. :-) Ale nevadí - chtěl bych českou QWERTY a aktuálně snad neexistuje mobil, který by mi byl schopný ji dát. To je prostě neštěstí. :-) Pro nokiácké UI by to přitom nemusel být problém - v možnosti psát české znaky v mobilech mají už asi tak stoletou tradici, kódování se dá přepínat už od dob 3310, nastavení rozložení by pro ně proto nemusel být vůbec problém... bohužel zatím je.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 5. 2011 23:42

AAMajkl: to co jsem napsal nedávalo smysl díky překlepu,editoval jsem to a nyní už existuje to,co hledáš.
Akorát,že doplním,že virtuální klávesnice bohužel neumožňuje Ctrl+A a podobné office zkratky.Umí ale samozdřejmě označit,koírovat a vyjmout či vložit,text přes menu,ale nikoliv zkratkami.Menu je hned pod klávesou,takže na dvě kliknutí,a to jde krásně použít. Na HWklávesnici Ctrl+A funguje ve zprávách mejlech i poznámkách,ale když jsem teď na webu a tvořím tuto zprávu,zjišťuji,že to nelze použít.Prostě na webu nefungují zkratky přes HWklávesy.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 2. 5. 2011 23:53

Auto1 píše:Email nelze nastavit,když nemáš signál GSM,tedy pokrytí nebo sim případně profil offline,asi si to dle toho načte z wifi potencionální regionální data pro předdefinování chránek,aby tam nemuselo být vše předem.
A co už je lepšího než E7 když ji měníš?


Telefon byl samozrejme pripojeny k wifi, ale to me pustil jen k exchange.
E7 byla na zkousku, ale me proste nevyhovuje. Zustavam u BB.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 3. 5. 2011 00:04

Zřejmě zjištuje dle GSM polohu,a když zjistí že jsi v cz,nabídne cz poskytovatele emailu.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 3. 5. 2011 05:00

Díky. Kdybych toužil po virtuální klávesnici, ušetřím na koupi Nokie N8 (s lepším foťákem :-P ), to by pak nemělo smysl. Kdybych to chtěl fyzicky, musel bych firmware přepálit na něco mimo střední Evropu/Jugoslávii, čímž bych se zbavil qwertz, ale i možnosti psát naše nabodeníčka, což je ještě méně přijatelná varianta.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Auto1 3. 5. 2011 07:26

Zbývá jen si položit otázku,zda jení jednodušší si to přepnout v mozku,přecejen,dvě klávesy zase nejsou až takový problém,když umíš x jazyků a podobně,tohle je maličkost,ale je to i zvyk.
Nepřál bych Ti třeba africkou klávesnici,tam jsou snad všechny klávesy jinde,a mám pak problém jen zadat login,natož něco napsat :-))
Takže pokud hledáš přepnutí HWklávesnice,nech si to vytvořit,jinak to nelze.
Mimochodem,na N8 skutečně také lze přepínat z qwertY na qwertZ. Dokonce qwertY má výhodu,že má v podélném směru o klávesu méně,čili každá klávesa je o pár procent širší,lépe se pak trefují,když jsou větší.A E7 má ještě větší klávesy na větším displayi.


Mám dotaz.Zrušil jsem datový tarif,protože buď v autě řídím,nebo vystoupím a mám wifi.Nejede mi odchozí email,příchozí OK.
Kdo potvrdí/vyvrátí,že ODCHOZÍ emaily čistě přes wifi nejedou? (centrum+vodafone)
Nebo kde je chyba?
Jak dostat wifi do auta? To musí být přes GSM,jinak to asi nelze,že? Kolik to řádově stojí,je to výhodnější než datový tarif? Router na 12V existuje?

Vrátím se k GPS:
Pišta Hufnágl píše:Tož navigace offline nic moc. Teda spíš nic než moc. Pětadvacet minut jsem teď před barákem civěl na "Čekání na GPS", a prd. To je ten přijímač tak slaboučkej?

GPS anténa funguje na E7 velmi dobře,tak jako na N8,bez výhrad.
Doba,než se po spuštění připojí je závislá na nastavení (podmínka,z čeho všeho lze polohu zjistit) a tady stačí dát GPS+dle síťě.Pak se nenačítají data v roamingu ani v CZ přes net,síť je myšlena GSM anténa.
Přesto se většinou připojíš bez A-GPS do minuty,většinou do 20sec,a někdy za 10minut,ale to je extrém,který nesouvisí s přístrojem,ale s GPS technoligií. Tohle nastane,když vypneš GPS v Bruselu a zapneš v Bratislavě někde v centru mezi vysokými domy.Pak je viditelný malý počet satelitů a trvá dlouho,než se poloha vypočítá,a když stojíš v "mrtvém" úhlu,a je vidět jen jeden satelit,pak se poloha teoreticky nezjistí nikdy,dokud nezměníš polohu,dle které už se dá počítat a najdeš více satelitů.Tohle platí pro každou GPS.Ve standartním použití na volném prostranství při vypnutí a zapnutí na totožné poloze to jede ihned.ke GPS nemám výhrad.

fido_cz píše: Zustavam u BB.

Jaký typ?


Pišta Hufnágl píše:No a zopakuji dotazy, na které ještě nebylo odpovězeno, tak se pochlapte:

- Jak vložit do SMS číslo z Kontaktů?

- Kde je ikona videopřehrávače?

- Jak založit do Kalendáře narozeniny tak, aby ukazovaly KOLIKÁTÉ jsou a byly provázány s Kontaktem?

- Jde u fotoaparátu nastavit doba expozice? (resp. tedy zkrátit, je dlouhá jak tejden)


a)psát zprávu/ikona vpravo dole znázorňující sponku/vizitka

b)není,klikáš přímo na soubory v galerii nebo instaluji alternativní player

c) netuším

d) expozice v E7? :-)) Nikoliv.


--------------------
Doporučuji aplikace s widgety: (k dispozici na OVI nebo google,do 20kč či zdarma)

České Svátky (jmeniny a státní svátky)
MobilSlevy (slevový server,nabídka slevněných produktů,jsou tam i slevy 100%,tedy dovolená zdarma,ale už je vyprodáno.)
Battery Monitor (kapacita aku dle činností,třeba net 5h volání 3h,pohotovost 22h)
Force Control: (vynikající,asipět ikon pro rychlou volbu,vypnutí pohybového čidla,BT,Wifi,změna jasu,rychle,jednoduché,skvělé)
MemInfo: Ukazuje kapacitu disku,ram,phone memory,vhodné,pokud chci přenést mnoho dat,vím předem,kolik je volné kapacity
AccuWheater: Počasí zdarma s dobrou grafikou

Hledám widget s výši kurzu měny euro/kč a pod. Je něco?
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 3. 5. 2011 11:27

2Auto1: BB Torch

Muze mi nekdo potvrdit nebo vyvratit ty push notifikace u gmailu.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 3. 5. 2011 12:11

Auto: Ty odchozí maily fakt nejdou. Mám to přesně jako ty - wifina všude kam se podívám, takže jsem datový tarif zatím deaktivoval. Teď si vybavuju, že první týden po nákupu šlapaly maily oběma směry, ale to jsem měl ještě Vodafone internet aktivní. Nicméně nechápu, proč maily přes wifinu můžeme jen přijímat, nikoli odesílat. Záhada.

Ohledně té GPS jsem se o několik příspěvků dále vyňadřil, že teď už navigace šlape jako hodinky a Mio C520 jsem s lehkým srdcem uložil do šuplete. Signál chytá i bez A-GPS fofrem, naviguje výtečně, řazení do správného pruhu ukazuje včas, mapy opravdu aktuální a přesné - prostě paráda. Datový tarif časem znovu aktivuji hlavně kvůli příjmu dopravních zpráv, ať se mašinka hezky naučí vyhýbat zácpám či rozkopaným úsekům.

Ad číslo kontaktu do SMS - jo, to vím, že to jde připnout. Jenže jestli se nepletu, s takovou vizitkou si poradí zase jenom Nokia. Já měl na mysli vložení obyč čísla - 606 XXX XXX.

Expozice - přeci ten soft musí umět nastavit dobu, ne? Na to snad není potřeba žádný speciální HW, aby zůstala závěrka otevřena po zvolenou dobu.

Widgety: České svátky jsou fajn, zamrzí ovšem, že se zobrazují jen na výšku. (myslím po otevření té aplikace). Od stejné firmy je ještě kupříkladu televizní program, ale ten neskutečně blbnul. Několikrát denně tvrdil, že se "právě nic nevysílá" a podobně.
Battery monitor - možná jsem paranoidní, ale měl jsem pocit, že jeho běh mi užíral z baterky celkem znatelně. Koneckonců, po pár týdnech používání člověk i z těch čárek vpravo nahoře dovede odhadnout, kdy to asi tak klekne.
ForceControl a Meminfo neznám, zkusím. Díky za tip.
AccuWheater - měl jsem, odinstaloval jsem. Jednak se ustavičně připojoval, druhak jsem seznal, že na to, abych zjistil, že je venku hnusně, nepotřebuju widget ale umyté okno :) A abych se mohl občas mrknout na předpověď, vyřešil jsem to jinak - nainstaloval jsem si Seznamáckou aplikaci, a tam je všechno pěkně po ruce. Na plochu jsem si z ní vrznul Počasí.cz a TV program.cz, a naprostá spokojenost. Když to potřebuju, kliknu, a je vymalováno.

Kurzovní lístek jsem si nastavil jako webovou záložku (exchange.cz). Na ploše to fakt potřeba není.

Z aplikací jsem vyzkoušel a doporučuji: Na ICQ a podobné hovadiny "SLICK", na narozeniny BBirthday.
Výtečný je též vestavěný slovník či poznámkový blok.
Taky jsem si na plochu vrznul skvěle fungující čtečku RSS kanálů, ale jelikož jsem tak učinil v mírné opilosti, nemám nejmenší ponětí, kde jsem to vyšašil :)

-- 3. 5. 2011 13:20 --

Celkově vzato jsem s tímhle přístrojem nadmíru spokojený, anžto většina věcí funguje na první dobrou, případně s menší poradou od zkušenějších. Věřím tomu, že kdybych nebyl konzerva a nepřecházel na E7 z prehistorické Nokie 6170 (a to jen proto, že se po sedmi letech odporoučela k pánubohu) ale z nějakého Symbianu, tak bych byl za vodou.
Když čtu třeba vedlejší fórum o N900, po které jsem taky pokukoval, tak se nestačím divit, jaké kejkle je třeba kvůli každému prdu dělat...

P.S. Zakoupil jsem Brando, tak to tam zkusím loupnout.

-- 3. 5. 2011 13:23 --

Jo, a to Meminfo jsi splašil kde? Na OviStore to není k nalezení.

-- 3. 5. 2011 13:47 --

Tož na Force Controll mě zarazila jedna věc - když máš telefon horizontálně, a díbneš na ikonku vypnutí přetáčení, tak se sice přepne do vertikálního zobrazení, ale současně se aktivuje úprava domovské plochy. Poněkud otravné.

-- 3. 5. 2011 13:53 --

V podstatě: přepínání profilů je k ničemu, to je na hlavní obrazovce taky, byť o jeden klik delší. Vypínání polohového čidla není špatný nápad, ale že bych to využil nějak často... Na wifinu je už widget vestavěný. BT je mi na dvě věci. Takže jediné, co bych semtam použil, je regulace jasu displeje. A "semtam" znamená, že když už, pronípu se do nabídky telefonu.
Takže zase odinstalovávám.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 3. 5. 2011 13:29

Myslím,že tvé konflikty se projevují sice u dané aplikace,ale způsobuje to něco jiného.Třeba témata.
Některé dodatečně instalované témata dokáží znepřesnit nebo i znemožnit reakce na stisk displaye,nebo zpomalují odezvu a nikoliv o pár procent,ale i až o stovky procent.To jsem ještě nezažil u žádného tel.navíc nefungovala některá klávesa na displayi nebo měla funkci klávesy vedle.

K tomu mejlu čistě přes wifi se vyjádřete odtatní,ať to vyřešíme.
Rychlá volba:na domovské obrazovce napíšeš na HWklávesnici "pet" a naskočí Ti kontakty třeba Petr Novák a další,a už mu voláš.Je to 5let stará funkce,ale potěší si na ni vzpomenout.
Force Control mi běhá OK display mám v noci na minimu a přes den na max,měnit intenzitu displaye se mi hodí.
AccuWeather OK
Meminfo:netuším kde to bylo,někde zde http://www.google.cz/search?rlz=1C1____ ... os+MemInfo
Zajímavé je Face Lock: aplikace,která odemkne telefon na základě rozpoznání tváře
Sleep Machine: vytváří zvuk,který prý pomáhá usnout
Naposledy upravil Auto1 dne 3. 5. 2011 14:14, celkově upraveno 1
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 3. 5. 2011 13:55

Auto: Jakéže konflikty?
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 5. 2011 14:12

Docela se divím, že tu nikdo nezmínil SPB Mobile Shell -http://store.ovi.com/content/40055. Sice investice 540 Kč, ale bez něj bych ten telefon asi nemohl používat - lepší homepage, kontakty, hromada widgetů navíc, agenda view v kalendáři, počasí a další funkce.

Obrázek Obrázek Obrázek
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 3. 5. 2011 14:33

Radku, a je to někde jako trial? Ne že by se mi to na pohled nelíbilo, ale nechce se mi vyhodit pět stovek za něco, co mi možná nebude vyhovovat...
Pišta_Hufnágl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků