Nokia E72 - nový firmware 081.003 (listopad 2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dave_1984 30. 11. 2010 12:35

A jeste par dotazu:
1. telefon nepodporuje prehravani flash souboru?
2. Funguje nekomu Nokia Messaging na emailu Seznam? Ja kdyz vse nastavim a v poslednim kroku potvrdim hlasku, ze prijimam tuto sluzbu, tak mi napise "definuji schranku" a takhle to bezi treba pul hodiny a nic se nestane.
3.budik: jde nejak u melodie buzeni nastavit hlasitost? Nikde jsem tuto moznost nenasel...
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 30. 11. 2010 19:52

1. flash sporic neviem, U nseries to ide, videa z youtube ano, flash videa z webu nie
3. nie (len zvolit hlasnejsiu melodiu, alebo jej hlasitost zvysit v pocitaci)
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pagino 1. 12. 2010 07:35

2. tento problem som mal aj ja, prvykrat som to riesil restartom telefonu, po ktorom som zistil ze som to robil uplne zbytocne. ak vyuzivas nokia messaging, skontroluj si konto na email.nokia.com ci uz tam emailovu adresu priradenu nemas. zatial mne funguju po zaregistrovani adresy na email.nokia.com push spravy ako pre t-com-acky email tak pre google. baterka vydrzi >tyzdna
pagino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dave_1984 1. 12. 2010 19:25

Kniter: díky. S tou melodií mi šlo spíš o zeslabení..po ránu jsou to docela šoky :mrgreen: ..řeším to samostatnou aplikací.

Pagino: o tomhle jsem vůbec nevěděl! Zaregistroval jsem se a podle pokynů jsem si chtěl stáhnout Messaging aplikaci do telefonu, ale nikde jsem nenašel odkaz. Je tam sice baner, ale nefunkční. Čekám teda na odkaz v SMS, který mi snad dorazí...podle předchozích zkušeností chodí konfigurační SMS z Finska asi pěšky, takže si počkám dlouho.. :mrgreen:

P.s. jak jsi to pak nastavil v menu telefonu? Mám na mysli položku "kdy synchronizovat"..měnil jsi tam něco nebo je všechno automat?

Díky
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dolnajs 10. 12. 2010 11:38

Ad 1) Zkus stáhnout Flash Lite - http://adobe-flash-lite-s60.en.softonic.com/symbian . Jinak na webových stránkách flash přehraje jen prohlížeč SkyFire (něco málo zvládne i integrovaný webový prohlížeč od Nokie).

Ad 2) Nechápu, proč chceš stahovat aplikaci NM znovu, když ji E72 má nativně v sobě (telefon to stejně nedovolí). Se schránkami seznam.cz byly problémy, ale již by to mělo být vyřešeno. Resp. mě to taky dřív nešlo, ale teď v pohodě. Jak tu bylo napsáno, tak si nastav schránky na email.nokia.com. Není třeba se registrovat. Jako přihlašovací údaje stačí zadat první e-mailovou schránku a heslo, který jsi zadal v telefonu v aplikaci NM (jestli si to dobře pamatuju). Jo a u seznamu Ti samozřejmě nebudou fungovat push maily, protože aplikace se k nim připojuje přes pop3, který to nepodporuje.
dolnajs
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 10. 12. 2010 18:05

Seznam uz oficialne spustil i imap.Jinak sluzba nokia messagig me neprijde ani uzitecna ani spolehliva..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 10. 12. 2010 19:43

Ad1) skyfire sice podporuje prehravanie flash z webu, ale pripojenie z nasich operatorov na server skyfire je blokovane.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrcrab2man 12. 12. 2010 11:14

Dobrý den,
1) mám problém s tím, že po připojení na handsfree PARROT 3200LS se mi E72 někdy při hovoru odpojí, stává se to celkem často. Hovor pak vypadne a po chvilce se E72 s PARROTEM zase spojí...

2) V PARROTU mám všechny kontakty řazeny podle jména, zatímco v E72 podle příjmení. Nevíte jak to v PARROTU změnit?

Máte s tím taky někdo zkušenosti?

děkuji
mrcrab2man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dave_1984 14. 12. 2010 19:23

dolnajs: já nic nechtěl instalovat, ale na těch nokiáckých stránkách psali, že mám počkat na SMS v linkem na stažení aplikace do telefonu..

Nakonec jsem to rozchodil tak, že jsem uvedl telefon do továrního nastavení a pak už to šlo v pohodě.

Všiml jsem si ale ještě jedné věci: když si stáhnu mejl s HTML přílohou a tu následně otevřu, tak se mi telefon jakoby sekne, příloha se otevírá hrozně dlouho a sekaně...přitom to ale ještě nedávno šlo v pohodě. Restart nic neřeší. Další překvápko mě čekalo v protokolu kde jsem zjistil, že telefon se po celou tu dobu otevírání přílohy snažil asi 20x navázat připojení přes wifi přístupový bod, který nebyl v té oblasti absolutně dostupný! Podotýkám, že jsem byl připojený přes 3G.
Tento problém vyřešilo smazání přístupového bodu. Asi to bude chyba fw.. :roll:

mrcrab2man: 2) podívej se v parrotu do nabídky kontaktů, jestli jde přehodit řazení jmen.
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 15. 12. 2010 19:21

Mám otázku - jaké využíváte datové tarify? Stačí 200 MB na měsíc nebo je lepší mít půl giga? Otec má o tento mobil zájem (vlastní N97mini s tarifem od Vodafonu Na stálo 3GB). Je cca. 3 hodiny na netu denně. Děkuji za odpovědi.
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 12. 2010 19:56

pouzivaj operu mini a na citanie stranok to bude sacit. Ak vsak budes pozerat videa z youtube a sahovat velke subory, alebo pripajat mobil k pocitacu a pouziva ho ako hw modem, ta je to malo.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil 16. 12. 2010 11:13

Nevite někdo jestli se pripravuje nejaky nastupce E72.Mám tenhle foun cca rok a jsem téměř plně spokojen. Jediné co mi vadí je malá RAMka.3 souběžně běžící aplikace jsou max co foun zvladne.Nechci dotykáč ani žádnou vyklápěcí qwerty klávesnici.Chci smart telefon s nabitým hardwarem,ale mám pocit že už to skoro nikdo nedělá.
bufalobil
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 12. 2010 13:07

Opravdu si myslíte, že tu sedí zaměstnanci vývoje jednotlivých výrobců a do světa budou sdělovat připravované modely?......
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 17. 12. 2010 09:42

Pokud vím, tak se E5 dá považovat ne za nástupce, ale spíše za takový novější počin Nokie.
A myslíte si, že kdyby Nokia něco nového připravila, tak že by o tom zde nenapsali???
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 12. 2010 10:27

Ne, nenapsali.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků