Nokia E52 - FAQ, obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirkausti 16. 7. 2009 11:33

To je bohužel pravda. :-| Další krok zpět je také chybějící AF u fotoaparátu. Tím ho degraduje na tu nejnižší třídu, byť má 3MPix.
Ještě se vrátím k 6720 Classic. Myslím že je to nejpřijatelnější alternativa za E52. Nevíte jak má rozmístěné antény tento telefon? V návodu na str.12 mají zakresleno umístění nahoře i dole, bohužel tam již nezmiňují, která anténa je kde...
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod pratel 16. 7. 2009 11:39

jirkausti: 6720 Classic detto. Aj nakres v navode priamo naznacuje antenu v dolnej casti a jedna sa o tu GSM, bohuzial...
pratel
Junior

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 7. 2009 11:40

navibok píše:SETOS ani AGORA ji ještě skladem nemají,to nevypadá na naskladnění tento týden...,možná příští,nebo ten další,další a další....,asi se jí nedočkáme..
Nu což,trpělivost E52 přináší :-) ...


Agora udala par dnu datum dodani 10. 08. 2009, ted uz ma zase datum neznamy....a to jeste jen Metal Grey barvu...tak jsem fakt zvedavy...
Caddy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkausti 16. 7. 2009 12:18

pratel píše:jirkausti: 6720 Classic detto. Aj nakres v navode priamo naznacuje antenu v dolnej casti a jedna sa o tu GSM, bohuzial...


hmmm.... :hm
Tak už jedině naučit se telefon držet jak idiot :-P (někde za horní část, a ruku odklonit co nejvíce od telefonu...)
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod zikpik 16. 7. 2009 12:28

Nebo se na tom napakují výrobci příslušenství, kteří začnou vyrábět držáky. Potom by to mohlo vypadat jako "telefon na špejli".
Dancall 2711 (1996) ---> x ---> Samsung i8910 HD
zikpik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 16. 7. 2009 12:55

Tolik diskuze kolem tohoto telefonu a tolik lidí co dlouhodobě sledují a čekají jeho příchod na trh aby si ho mohli co nejdřív koupit a najednou když už je skoro finále a lhůta uvedení na trh se krátí nastane taková zrada s anténou >:-( >:-( .............tolik dotázů na prodejce kdy už konečně bude k zakoupení u nich určitě vzbuzuje očekávání že tento model půjde na dračku........jaké pak ale bude překvapení až ho konečně uvedou na trh a najednou zjistí že se prodáva daleko pod jejich očekávání.

No nic ......co teď chlapi?.....ja jinej foun než Nokiu nechci.........Tak sem se na něj těšil...... ale pořád je tam to nutkání si ho i přesto koupit.....však to jistě znáte.... a jistě se najdou jedinci u kterých převládne chtíč a je kolikrát tak velkej že si říkají: to nic to bude dobrý.....určitě to nebude tak hrozný atd. atd. až si vnutí představu že je to vlastně prkotina a že onic nejde......horší pak ale je když si ho koupí a zjistí na vlastní kůži jak je to nepoužitelný.....to je pak těžký zklamání

Závěr: Telefon stále ještě není v prodeji tudíž ho nikdo nemohl pořádně otestovat a tím pádem je tu pořád naděje že to Inženýři z Nokie nějak vychytali a tento problém s anténou nenastane.Takže nedělejme předčasné závěry.
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattworld 16. 7. 2009 13:00

Já vím, že bude vynikající.
Ale nebude vynikající v černé barvě.
:-)) :-(
Mattworld
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 16. 7. 2009 13:17

A jen mě tak napadlo jak pořád píšete že když dlaní zakryjete spodní část telefonu že Vám spadne signál.....tak proč mě na mé E51 nebo na jakémkoliv telefonu s anténou v horní části signál nespadne?myslím když zakryji rukou horní část kde je anténa....... a to i v místech z horším signálem....ikdyž to zakryji tak mám signálu pořád stejně a ani jedna čárka neuskočí......teď mě taky napadlo že vlastně i Nokia se v manuálu kterej dostanete k telefonu zmiňuje že pokud uchopíte telefon v horní části muže dojít k zhoršení signálu tím že zakrýváte plochu kde je umístěná anténa....zajímalo by mě jestli se o tom zmiňuje i v manuálu u těch daných telefonů co jste zmiňovali vy který mají anténu v dolní části.

Taky mě napadlo....nemají ty telefony s tou anténou v dolní části náhodou kovový zadní kryty?nemohl by být problém hlavně v tomto? E52 má být totiž narozdíl od předchozích telefonu ,,hliníková,,........ a třeba hliník nemá takový rušení....nevíte? a E51 co mám má vlastně tu horní část kde je anténa plastovou tak proto tam asi není problém se signálem.
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zikpik 16. 7. 2009 13:35

E52 má taky spodní část (v místě, kde je anténa) plastovou. A E66/71 jakbysmet, takže bych tipoval, že v použitém materiálu pro kryt baterie to nebude... E51 má ten nerez až dolů, takže tam chápu, žeje anténa nahoře. Jinak si myslím, že když se bude ten telefon držet normálně, tak bude spodní část volná. Schválně si zkuste chytit svůj současný telefon tak, aby byla celá ta spodní část (myšleno 1-1,5cm) zakryta dlaní. Já osobně bych si přitom vypíchl oko prostředníčkem, zacpal mikrofon a ještě by mi pravděpodobně v průběhu první půlminuty hovoru z ruky vypadl :-D
Dancall 2711 (1996) ---> x ---> Samsung i8910 HD
zikpik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pratel 16. 7. 2009 13:46

smith22: pekne si vystihol to svoje sklamanie, podobne som zazil uz pred stvrtrokom pri E75. A je jedno z akeho materialu je zadny kryt. Problem je zakryvanie anteny rukou. Ale nechajme sa prekvapit recenziou, mozno pri tak ultrastihlom mobile bude ten signal prijatelnejsi.
pratel
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 16. 7. 2009 14:35

Mno, já když chytím svůj telefon tak, jak ho normálně při hovoru držím, tak je mezi tou spodní částí, kde u E52 bude GSM anténa, a dlaní cca 3 cm místa. Že bych tím přišel o signál se mi nějak nezdá, protože zhruba stejně místa je i mezi horní částí, kde mám anténu já, a prostředníčkem...
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Flatback 16. 7. 2009 14:38

S tou anténou jste mě zvyklali, tak jsem si udělal takový malý testík s mojí nokií 3660. Zakryl jsem co nejvic vrchní část telefonu kolem antény a signál klesl minimálně o 1 dílek, ale semtam i o půlku. Pak jsem zkusil to chytit tak nějak normálně, jak bych držel telefon a signál zase stoupl na max, takže já bych to celkově neviděl s tou anténou tak tragicky.
Flatback
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirkausti 16. 7. 2009 14:44

tak to zkus v místě kde je slabý signál
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 16. 7. 2009 17:04

Mně to teda nekleslo ani o tu jednu čárku... Ale zas mám plasťáka SE, testnu s nějakou Nokií, teď jich tu doma je...
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 7. 2009 18:59

Možná že jsem to v diskusi někde přehlédl ale důvod proč je u chytřejší telefonů anténa GSM/UMTS dole je podle mne ten že nahoře je anténa pro GPS a ta je náchylnější ke ztrátě signálu. Ten SAR bude spíš jen důsledek.
...
Michal P
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků