Nokia 6303 classic - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod marastr 28. 7. 2009 19:29

Hele ona je nejaka chyba na novym softu do mobilu? Ja ho ted stahuju 8.90
marastr
Junior

Odeslat příspěvekod Petulka_85 29. 7. 2009 09:52

zdravím..Tak jsem si taky koupila Nokii 6303 a jsem s ní moc spokojená :-) zadní kryt drží perfektne, 2,2" displej je úplně úžasný a hlavně je to příjemná změna po pomalé E65 :-D symbian je dobrá věc,ale vadí mi dlouhé načítání :-) ..jen bych měla menší dotaz.. Mám tu nainstalované nějaké demo hry a když je chci smazat,tak mi to napíše že systémové soubory mazat nejde... je nějaká možnost,že by se daly tyhle hry smazat? zbytečně mi zabírají místo..Moc děkuju za odpověď
Petulka_85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nokia6303 29. 7. 2009 11:25

ahojky,jsem bezradná... chtěla jsem si nainstalovat nokia mapy do mobilu,ale vůbec mi to nejde. Stáhla jsem si ze stránek Nokie mapy s příponou sis, ale když jsem to chtěla instalovat pomocí PC Suite,tak mi to napsalo, že soubory sis telefon nepodporuje... Prosím o radu, jak nainstalovat mapy,děkuju
nokia6303
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 29. 7. 2009 11:50

Do PC stáhnout a nainstalovat Nokia Map Loader, v němž stačí vybrat, které mapy chcete, a on je stáhne a nahraje do telefonu. Soubory SIS jsou určené pro mobilní telefony se Symbian OS, ty na 6303 fungovat nebudou.
Deleted user

Odeslat příspěvekod proof 30. 7. 2009 09:41

Tak jsem po třech Sony Ericssonech v řadě přešel na Nokii a stal jsem se majitelem tohohle kousku, pochopitelně ve stříbrné barvě. :-)

Pár postřehů: Fotografie jsou na telefon velmi dobré, s nějaký šumem se počítat musí. Výdrž baterie zatím výborná (po prvním nabití mi telefon vydržel 3 dny při 1h hovorů a nesčetně (cca 10 - 15) hodin práce s ním, nyní po dalších 3 dnech ještě ukazuje plnou baterii - cca 30min hovoru a 2-3h další práce). Displej je skvělý, má odrazovou fólii - jde perfektně přečíst na slunci. Kryt u mého kousku neměl vůli. Telefon se zdá na svou malou velikost docela těžký a bytelný -> velmi příjemné. Podle kolegy se na něm píše lépe než na 6300 (dá se lépe dosáhnout na spodní řadu kláves bez přehmatávání). Otevření textové zprávy trvá docela dlouho, stejně tak pohyb v menu Aplikace, Galerie - Paměťová karta i jinde v menu. Zejména mi to trochu vadí při "vyskakování" do nadřazené nabídky / složky. V celku jsem ale s telefonem zatím nadmíru spokojen. Čekal jsem větší problémy při migraci SE -> Nokia. ;-)

Rovnou jsem upgradoval paměťovku na 4GB. Pokud by měl někdo zájem, tak postup pro stáhnutí map na paměťovou kartu BEZ aplikace Nokia Map Loader (výhoda - nepotřebujete na PC instalovat žádný software od Nokie, ani .NET Framework 3): kartu v telefonu naformátujte, spusťte v telefonu Nokia Maps (tím se vytvoří adresáře a některé soubory), na této stránce http://diabo.110mb.com/symbian/indexmaps.htm klikněte na Maps for Nokia Maps 2.0 a stáhněte si libovolné mapy (odkazy na stránce vedou přímo na servery Nokia, nemusíte se bát že stáhnete starou verzi apod.). Mapy pro ČR mají cca 60MB, pro Evropu 1,3GB, pro celý svět 3GB. Archív(y) rozbalte do složky [paměťovka]\cities\diskcache\ . Ze stejné stránky si můžete stáhnout zvuky pro hlasovou navigaci.

Ještě bych měl pár dotazů:
(1) V kalendáři (měsíční pohled) jdou velmi zle vidět dny s nějakou událostí (jsou tučně, ale oproti dnům bez události je rozdíl minimální). Lze to nějak napravit (např. jiné téma)?
(2) V telefonu je 5 témat. Dají se stáhnout nějaké další přímo od Nokie, tj. oficiální a ne vytvořená od uživatelů? Připadně další vyzvánění, aplikace apod. (mohou být i placené)?
(3) Existuje nějaká dobrá a jednoduchá aplikace pro uchování hesel, něco jako je v telefonech od SE? Zatím jsem našel jen porty aplikace KeePass, ale potřeboval bych něco ještě jednoduššího...
proof
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 7. 2009 10:18

ad 2) Podívej se sem: viewtopic.php?f=15&t=28316 Sloupec Nokia je poměrně rozsáhlý, máš z čeho vybírat. :-) Pokud jde o témata, mohla by být kompatibilní s 5. edicí, takže např. 3600 Slide, 5310 XpressMusic, 6500 Classic/Slide. Pokud by témata fungovala, mohu nabídnout celý balík i z ostatních telefonů této řady. Cenný je archiv vyzváněcích tónů - ten nemít, tak bych si na svém telefonu vyzvánění nevybral. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod proof 30. 7. 2009 11:52

Díky za tip, vyzvánění si z toho archívu taky nějaké vyberu. :-))
proof
Junior

Odeslat příspěvekod Tudy 30. 7. 2009 14:33

proof píše:(1) V kalendáři (měsíční pohled) jdou velmi zle vidět dny s nějakou událostí (jsou tučně, ale oproti dnům bez události je rozdíl minimální). Lze to nějak napravit (např. jiné téma)?


tohle by me taky dost zajimalo, protoze to je opravdu spatne rozlisitelny.

Kazdopadne mam jeste jeden problem. Udelal jsem par fotek a ted kdyz si je chci prohlidnout tak u nekterych mi telefon hlasi "Soubor poskozen". Divny je ze maly nahled se zobrazi v pohode a stejne tak jdou prohlidnout i primo v pocitaci ale kdyz je chci prohlizet na cely obrazovce v mobilu tak tohle. Jinak neni to u vsech fotek ale jen u par.
Tudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lenka2003 31. 7. 2009 13:38

Nahrável jste tu už někdo nový fw? Pokud ano, jsou nějaké výrazné změny???
lenka2003
Junior

Odeslat příspěvekod Tudy 31. 7. 2009 14:58

lenka2003 píše:Nahrável jste tu už někdo nový fw? Pokud ano, jsou nějaké výrazné změny???



Pred malou chvili jsem updatoval firmware a zatim jsem si moc veci nevsiml. Pouze se mi zda ze nabidky jako hlavni menu a pote brouzdani v nastaveni atd. je o neco rychlejsi ale to je zatim jedina vec ktery jsem si vsiml.
Tudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lenka2003 31. 7. 2009 15:06

Tak jsem ho také přehrála a nemohu zatím na nic přijít....
lenka2003
Junior

Odeslat příspěvekod Wlashack 2. 8. 2009 11:21

Musém se připojit ke spokojeným majitelům 6303. Telefonek se opravdu povedl, mám černou variantu. Osobně mi přijde elegantnější, stříbrná je taková tuctovější a připomíná hračku (můj názor), zase na ni ale lépe vizuálně vynikne. Věci co oceňuji:

+ větší displej (ne o moc ale znát to fakt je)
+ výdrž baterie (20 minut hovoru a 3 SMS denně = týden)
+ oproti 6300 matné okolí čočky fotoaprátu
+ perfektní klávesnici
+ cena

co mě štve:

+ absence A-GPS
+ kvalita fotoaparátu. Čekal jsem alespoň něco na úrovni 6500s a ono nic.

Nedá mi se nepodělit o včerejší zážitek. Nechal jsem telefon najetý v menu, resp. v seznamu JAVA her. Podsvícení displeje zhaslo, očekával jsem, že se dle nastavení po chvíli sám zamkne. Telefonu jsem si tedy asi dvě hodiny nevšímal. Pak jsem chtěl napsat SMS. Rozsívítím displej - text (seznam her) se "vypálil" do displeje !!! Zkrátka všechny znaky byly krásně čitelné a prostě zůstaly na displeji, ať jste zobrazovali cokoliv. Musel jsem telefon přes noc úplně vypnout, nyní je již vše v pořádku, ale už jsem se smiřoval s reklamací.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R4de 2. 8. 2009 11:25

Podařilo se někomu obejit to neustálé vyptávání telefonu o přístup na paměťovku u některých java aplikací? Je to docela otravné, nechápu proč to nejde jednoduše vypnout v nastavení přístupu k aplikaci :/.Na netu je na to hafo návodů, zkusil jsem aspoň 3 a ani jeden na 6303 nefungoval.
R4de
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 8. 2009 12:07

Wlashack píše:Musel jsem telefon přes noc úplně vypnout, nyní je již vše v pořádku, ale už jsem se smiřoval s reklamací.

Možná má ten mobil jen nějaké problémy s překreslováním obrazu. Třeba by v tu chvíli stačilo vyjmout a znovu vložit baterku, obraz by se tím mohl vyčistit.

Jinak na to pozor - celá Series 40 se chová přesně tak jako všichni jejich černobílí předchůdci: kde v menu ten telefon necháte, tam zůstane. Sám se nevrátí do pohotovostní nabídky, neaktivuje spořič, ani se nezamkne (to umí jen symbianová řada S60). Takže pokud využíváte např. automatický zámek kláves, nezapomínejte se vracet do standby řežimu. :-]
Deleted user

Odeslat příspěvekod Wlashack 2. 8. 2009 12:31

Pravda, vyndat baterku mě v tu chvíli nenapadlo, jen jsem to několikrát vypnul a zapnul - nepomohlo. Jen dlouhé vypnutí na noc.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků