Nokia 5630 Xpress Music (FAQ, nový FW)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 12. 2009 23:46

nevi nekdo cim bych odstranil blikajici obalku - je to jak nova sms zprava, akorat ze to blika. smsky jsem skoro vsechny vymazal az na asi 4 , odeslane i k odeslani vsechno prazdny, mejl taky cistej. i kdyz vymenim simku tak to blika dal.
stalo se me to dneska nahodou po vymene simky z pausalu na predplacenou, na kterou prichazeli naky smsky od operatora ohledne aktivace internetu.
v manualu nic o blikani neni.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mej_dlo 8. 12. 2009 00:45

vymaž alespoň jednu sms z paměti SIM karty a blikat to přestane. (bliká proto, že máš plnou paměť na SMS na SIM kartě.
N5110 -> Alcatel OT501 -> N3410 -> N3510i + N3220 + N3100 -> N2300 ->N6230i -> N6233 + N6131 -> (N1600) -> (N2610) -> N73 -> N5630XM -> 6720classic -> (1661) ->X6 -> SGS2 + N700 -> SGN3 -> SGS6E+
Mej_dlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 12. 2009 02:15

no tak smazani vsech smsek v mobilu nepomohlo, tak jsem prendal sim do puvodniho mobilu kam me prisli smsky (starej siemens A55) a tam jsem smazal vetsinu tech smsek o aktivaci internetu v mobilu- poslali mi jich asi 8 a tim mi zahltili celou simku. tu jsem pak prendal do svy 5630 abych tam mohl pouzivat net.
dikec za radu ,me by to pak ani nenapadlo.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2009 16:56

Snekac píše:
lu.kas píše:Chápu správně, že v hudebním přehrávači se nejde nějak snadno podívat na aktuální playlist, skladby, které budou přehrávány po skončení té následující? To mi v SE Walkmanu velice vyhovovalo...


To mi taky chybí :-(


Aji při Podcastech - při přehrávání podcastu se nejde dostat na seznam podcastů a případně naklikat stažení dalších, nebo to neumím? Musím stopnout hrající podcast, jinak mi to nejde :-( Dosti hloupé... A podcasty se začnou přehrávat až po úplném stažení, to je také nekomfortní (ale třeba někdo poradí, jak na to jinak)...

Joska6868 píše:Zkoušel někdo aplikaci Bright Light na trvalé rozsvícení diod fotoaparátu? Má to být svítilna pro FP2, ale mě nefunguje. Aplikace je zdarma.


Bright Light Touch
http://store.ovi.com/content/6E48B6D019 ... er+channel

ale pozor: Sorry, this item is not available for the Nokia 5630 XpressMusic, takže ta app. není kompatibilní, 5630 má zdá se xenonový blesk? Když jsem zkoušel jinou app, tak mi rozsvítila tu modrou stavovou diodku nad bleskem, tedy patrně naše N5630 S60 3rd Ed, FP2, OS v9.3 má jiné API co se týče blesku.

Snekac píše:Jak jste na tom (majitelé 5630ky) s kvalitou hovoru a se signálem?

no problem a kvalita OK, kvalita VoIP OK, Fring ma trochu horsi kodek ale to s founem moc nesouvisi, tento telefon ma vzadu stereo repro, takze luxusni zvuk (nemam srovnani s jinym modelem)

Malinali píše:Vím, že se tu už někdo ptal, ale odpověď tu tuším nezazněla. Podařílo se někomu najít fungující aplikaci - svítilnu?

http://nokia-5630-software.smartphoneware.com/torch.php zdarma volitelně barevná svítilna - displejem

qeg píše:Ano nakonec jsem dospěl k názoru, že pro mě asi nemá cenu tu Operu stahovat. Stejně jako Nsysinfo, když volnou paměť vyčtu z fexploreru.

tip: Operu stáhneš pohodlně přes Ovi Store, má nějaké funkce, co vestavěný prohlížeč nemá...

lipidek píše:
svasa píše:Zdravím, chci se zeptat, jesti se na 5630 dají sledovat filmy(jestli tam jde něco vidět)

Čau. Za sebe můžu říct, že úplně v pohodě. Samozřejmě, že to není zážitek jako na televizi, ale v pohodě to jde. Osobně koukám na služebkách poměrně pravidelně a seriály, filmy, všechno v pohodě. Pro mě naprosto dostačující na zabití času...


A jde nějakým způsobem přehrát video archiv ČT a/nebo Novy a/nebo Primy, má to někdo vyzkoušené? Bohužel bundlovaný RealPlayer obávám se, že neumí přehrát ani m4v videa (určená patrně pro JáTelefon), anebo se pletu?
Jinak je špatné, že když necháte zapnuté rádio, tak se vybije baterka :-) Neexistuje nastavení, kdy při poklesu napětí se vše mimo telefonu vypne? Nějaká 3rd party app.?

-------------




Panove..

Existuje neco jako N5630 (stejne rychla, jak HSPA tak 600MHz CPU, ostatni vybava stejna), + s interním GPS a kdyby to slo, tak i lepsi fotak? Nechci ale dotykac...

Jinak je N5630 spickovy telefon zejmena v kombinaci s HSUPA daty, skoda, ze jej nenabizi dodnes zadny operator...



===========================

Mimochodem, věděli jste, že při GSM baterka vydrží o 68% déle, než při 3G hovorech? Aneb pro spoření baterky = přepnout na GSM. Ještě by nám mohli sdělit, zda při 900MHz je to méně než při 1800MHz, ale protože to nastavit na mobilu nejde, tak ... :-)

Kód: Vybrat vše
Power Management USB Charging
Battery model BL-4CT 3.7V 860mAh
GSM Talk Time up to 6.7 hours
WCDMA Talk Time up to 4.0 hours
GSM Standby Time up to 15 days
WCDMA Standby Time up to 15 days
Video Playback Time up to 7.0 hours
Video Recording Time up to 3.8 hours
Music Playback Time up to 24.0 hours
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 12. 2009 08:50

vyšel nový firmware

5630Xpress RM-431 13.009 01.12.2009

na NSU ještě není, na servisech by měl být
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod energizer01 25. 12. 2009 01:51

Zdarec lidi. Mam podivný problém. Koupil jsem si BT sluchátka Philips SHG9000. Když je poprvé spáruju a připojím, hrajou dobře. Ale když je odpojím, už se mi jen málo kdy povede připojit je znova. Resp. připojí se, ale nejde přes ně žádný stereo zvuk, produkovaný Bluetooth profilem A2DP, fungují jen hovory, čili profil Headset.
Zkoušel jsem tedy v prodejně Nokie jejich nejlepší a nejdražší sluchátka BH-905 a stejný problém.
Na jiné 5630 se tento problém vyskytoval bohužel také, takže pravděpodobně se nejedná o chybu mojeho telefonu, ale kompatibility mezi sluchátky a tímto modelem nebo možná všemi s FP2.
Prosím vás, kdybyste někdo věděl jak toto vyřešit, či jestli někdo nemáte dobré zkušenosti s nějakými BT sluchátky a 5630?
Jde mi jen o 3 parametry:
1. Dobrý zvuk (minimálně 20 hz, 20 khz
2. Sluchátka přes hlavu, otevřeného typu, ne traktory
3. Připojitelnost přes bluetooth i klasicky kabelem
\Budu moc rád za jakoukoliv radu.
Možná by to mohl vyřešit ten nový firmware, děkuji za informaci o něm!!
Tom
energizer01
Junior

Odeslat příspěvekod energizer01 25. 12. 2009 17:29

VPE, děkuji ti moc za informaci o novém firmwaru!!! Updatoval jsem a můj problém se sluchátky je pravděpodobně pryč!!
Ale POZOR!! Firmware nelze hacknout HelloOXem v2.03 (jiný jsem zatím nezkoušel), takže pokud nemáte žádný problém se svým stávajícím firmwarem, neaktualizujte.
Tom
energizer01
Junior

Odeslat příspěvekod hubert82 27. 12. 2009 11:36

zdravím, mám problém s tímto founem a to konkrétně s připojením sluchátek. Když připojím sluchátka, tak hrajou víc vlevo, pravé slabě, když přitlačím na jack, tak se to zlepší, ale hraje to nějak divně jakoby bez basů, zmáčknu na nějaké tlačítko na přívodním kabelu, tak to hraje dobře, ale když ho pustím, tak se to zeslabí a zase bez basů. Tak to vypadá na špatný kontakt jacku ve founu, ale nechápu funkci toho tlačítka na tom kabelu. Díky za odpovědi
hubert82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 29. 12. 2009 03:30

to bude tlačítko na příjem hovorů, nebo ne?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 8. 1. 2010 12:05

Zdravím, mám problém s vestavěným e-mailovým klientem (s Nokia Messagingem taky, ale k tomu se dostanu níž).

Když si nakonfiguruji IMAP spojení na můj GMail účet a zapnu automatické stahování, stáhne se mi asi polovina zpráv, které mám GMailovém inboxu (roky 2006 - 2008), ale nejnovější zprávy ne. Když si automatické stahování vypnu, chodí to asi dva dny v pohodě, ale pak se zase nestahují nejnovější zprávy (za posledních pár dní. Jako by na serveru vůbec nebyly. Ve skutečnosti tam jsou). Nevíte, jestli je to problém GMailu nebo Nokie?

Druhý problém je s POP účtem na GMailu, kdy se sice stahují i nejnovější zprávy, ale když na ně kliknu ("Chcete stáhnout tělo zprávy?"), zmizí. Tento problém zaznamenal i můj kolega s E51 a jeho GMailovým účtem. Setkal jste se s tím někdo?

Poslední problém se týká Nokia Messagingu - tam jsem si nakonfiguroval GMail (tady chodí dobře) a jiný POP e-mail, a najednou se mi tam objevila jiná schránka (nastavením podobná tomu POP mailu), která ale nejde smazat , tj. možnost "Smazat účet" se tam vůbec neobjevuje, nic se do ní nesynchronizuje a v seznamu schránek nefiguruje. Bug v Messagingu?
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hubert82 10. 1. 2010 10:08

zdravím a chci se zeptat, páč tomu vůbec nerozumím. Nainstaloval jsem si v mobilu java hru, při instalaci jsem zvolil, že hru chci nainst. na paměťovou kartu. Vše v pohodě, ale když chci znovu hru hrát, tak ji nemůžu na kartě najít, jen tu samotnou java hru a to se mě opět ptá jestli chci hru instalovat. To musím pořád hru instalovat, když ji chci hrát? Myslel že bude někde nějaká ikona a tak spustím hru. Díky za vysvětlení
hubert82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lipidek 10. 1. 2010 10:45

Ahoj.. Zkus tohle : menu - > aplikace - > instalace. Tam bys měl tu hru najít.
Otočme list...
lipidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hubert82 10. 1. 2010 11:18

hmm, tak tam ta hra není, tak nevím :-(
hubert82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gaijin 15. 1. 2010 22:40

Některé hry si vytváří složky hned v položce "Menu". Bývají dole, mimo displej ;).
Gaijin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hubert82 16. 1. 2010 00:19

óóó díky, tak jsem to našel, měl jsi pravdu
Naposledy upravil Kniter dne 16. 1. 2010 00:42, celkově upraveno 1
Důvod: odstranena zbytocna citacia
hubert82
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků