N85 [diskuze] - nový firmware 30.101

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 7. 2009 20:25

Zřejmě máš v nastavení určování polohy A-GPS - to pro prvotní zaměření používá údaje z mobilní sítě. V GPS data - volby - Nastavení polohy - Metody polohy zvol pouze integrované GPS, ostatní zaškrtnutí zruš.
(Předpokládám že to bude stejné jako u mojí N96)
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jari 16. 7. 2009 20:38

Díky za pomoc, ale nemůžu najít žádnou cestu k tomu A-GPS.Jestli to není u N96 jiné. Neví někdo z majitelů N85?
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattworld 16. 7. 2009 20:41

Menu nástroje připojení Gps data, Volby nast. polohy.
Mattworld
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 16. 7. 2009 20:49

Jo jo, dorazil jsem tam... :-) pak asi následuje "Metody polohy" tam je Bluetooth a pod ním zafajfknuté tři řádky: Asistované GPS - Integrované GPS - Podle sítě. Takže nechám pouzeintegrované GPS. Díky, vyzkouším...
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 16. 7. 2009 21:02

Tak jsem to nahodil, zkouším to na balkoně, ale pořád bliká jen první žlutá čárka - nemůže najít žáden satelit. Nemůžu mít ještě něco špatně?
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod floyd_ 16. 7. 2009 21:32

jari píše:Tak jsem to nahodil, zkouším to na balkoně, ale pořád bliká jen první žlutá čárka - nemůže najít žáden satelit. Nemůžu mít ještě něco špatně?


Ja mam sice n79, ale taky me ta integrovana gps zklamala.. signal sice chytne, ale chvilku to trva, navic maximalne jsem me signal ze 4 satelitu, presnost lita 20-60m. Nic moc..

Edit: bez A-GPS
floyd_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jari 16. 7. 2009 21:36

Už jsem bezradný - žeby nějaká závada? Když jsem měl připojení k internetu, vše bylo OK. Satelity měl za chvilku - asi 6. Zkusím se ještě připojit na můj Router přes WLAN, mělo by to snad nahradit internet od operátora. Nemáte někdo ještě nějakou radu?
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lampaa 16. 7. 2009 22:52

jari: taky s tím mám trable a z balkonu se ti to skoro určitě nepřipojí musíš jít ven (pokud možno kde nebude nic překážet) a buď na místě a počkej jestli se ti to do dvaceti minut nepřipojí běž reklamovat ;) a to že se připojíš přes wifi ti pokud vím vůbec nepomůže k určení polohy...přes toho operátora (a-gps) to bere data z BTSek a dle nich vypočítá polohu ;)
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 16. 7. 2009 22:55

sebior píše:2 emajko159: Nastavení "světelného čidla" nesmí být na max - pak nedochází k regulaci. Mě to nějak funguje, když zakreju čidlo. Ale na sluníčku displej stejně nepřečtu a to ho všichni vychvalují. Nějak nevím.


já ikdyž to mam na max. tak mi to někdy ?blbne? a ztlumí se to ikdyž dám na čidlo prst nic se neděje třeba jako tobylo u n73 ... já s čitelností na sluníčku víceméně zas až takovej problém nemam ale je pravda že si tam občas dám ruku aby to bylo lepší...ale rozhodně je to lepší než na SE...
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod jari 16. 7. 2009 22:59

Fajn, ale proč mi to zpočátku jelo normálně, na tom balkoně to bylo připojeno během chvilky (pomohlo určitě A-GPS) a našlo asi 5 satelitů. Teď, když to na tom balkoně nechám ležet i 20 minut, nemůže nic najít. S telefonem jsem o nic ani nezavadil, je jako v bavlnce.... Dík, že ses mě ujal... :-)
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lampaa 17. 7. 2009 08:30

jojo pomohlo a-gps...ale fakt to na balkoně nezkoušej běž s tím ven někam kde ti nebudou překážet stromy a paneláky a až se to chytí cestuj s tím :) jinak když někam dojdeš - vypneš gps - a pak zase nastejným místě zapneš tak by to mělo načíst raz dva :) prosím :-]
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod emajko159 17. 7. 2009 08:36

nezrus tam vsetky. nechaj si tam povolene: integrovane GPS a poskytovane sietou. to poskytovane sietou ti sice neurychly najdenie satelitov ani ti neukaze uplne presnu polohu, ale ukaze ti hned polohu pribliznu. to je cca 100-3000 metrov v zavisloti ci sa nachadzas v hustom pokryti sieti tvojho operatora alebo si niekde v lese. vyuziva to len informacie ktore sa vysielaju operatorom. cize k internetu sa nepripajas. aleto to ze nebudes vyuzivat a-gps mas na skodu. ja som to nevyuzval, a niekedy aj 10 minut som cakal na najdenie. teraz v priebehu 5 sekund mam polohu. skus si zmenit internetovy program u operatora.
emajko159
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 17. 7. 2009 09:17

Děkuju, vyjdu teď ven a vyzkouším. Pak bych se vás ještě něco zeptal, třeba ohledně toho A-GPS,abych to využil, musím být připojen k netu atd. Skoro jsem rozhodnut, že jestli teď GPS nerozchodím,pošlu mobil zpět do inet obchodu. Taky na něm neskutečně nepříjemně vrže krytka kontextových kláves... Jdu vyzkoušet...
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 17. 7. 2009 11:08

To jsou věci... ono to zabralo.Nechal jsem integrované GPS a volba sítě - chytil se v pohodě, pak i na tom balkoně. Taky u okna, když přecházím po bytě. Ještě než jsem odešel ven vytisknul jsem si kopii faktury pro vrácení mobili e-shopu, takže mobil musel mít asi velké bobky, že pofičí nazpět a dostal rozum. Zvláštní je, že pak jsem vyzkoušel původní nastavení i s A-GPS a jelo to taky. Doufám, že tam fakt nebude nějaká závada, která se projeví jen občas - a dneska je poslední den na vrácení. Budu to dnes ještě testovat a kdyby něco, dovolil bych si vás požádat o radu.Škoda, že mačkání kontext. tlačítek tak skřípe, a to mám teď koupený model a ještě to nevychytali. Je to můj první smartphon, moc se v tom nevyznám,ale intuitivně se to snad zvládne. Nechápu ale logiku některých věcí. Měl jsem SE 750 a s hudbou to bylo jednoduché. Teď sakra ani nevím, do jaké složky nahrát složky s MP3, abych nic nemusel tagovat a libovolnou složku si celou přehrál... zatím moc děkuju
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferry.156 17. 7. 2009 12:12

Mě také poprvé moc nefungovalo gps.Odté doby v pohodě!
ferry.156
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků