Jakou máte myš a klávesnici ?

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 8. 2013 15:53

Bacha, není to laser a má malé rozlišení ;-) Jinak mám pocit, že v téhle cenové relaci jsou ty myši všechny skoro nastejno.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 18. 8. 2013 16:35

O tý optice a rozlišení vím, ale nemám s tím problém. Moje nejlepší myš byla MS Intellimouse Optical, ta měla jen asi 1500DPI a taky to byla optika, úplně mi to stačilo. Škoda, že už se nevyrábí:/.

Co se týče vícetlačítkovejch krys, tak týhle cenový kategorii dominuje A4Tech, ale tomu se po zkušenosti se svou současnou myší pokouším vyhnout.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 8. 2013 16:53

Taky už si A4Tech nekoupím - spíš ale budu hledat ve vodách high endu (RAT 9 se mi strašně líbí) :) Víc tlačítek nepotřebuju, ale to rozlišení by mi celkem chybělo...

CM vycházejí v testech v téhle kategorii slušně, za 500 bych se toho asi nebál. Přinejhorším ji do 14 dnů vrátíš...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 21. 8. 2013 15:33

Tak CM krysa už je doma a první letmý dojmy jsou veskrze pozitivní. Je vcelku bytelná, nikde nic nevrže, ergonomie na mou malou pracku naprosto výborná, tlačítka i kolečko fungujou tak, jak by člověk čekal, žádnej moc velkej/malej odpor apod. Navíc k ní není potřeba žádnej balastní software, což je fajn. Uvidíme, jak dopadne za pár měsíců...

Později nahodím pár fotek, ještě s novou klávesnicí, na kterou si zatím horko těžko zvykám.:-D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 22. 8. 2013 09:59

Nová výbavička:

Obrázek

Klávesnice je Microsoft Sidewinder X4. Pěkně udělaná a od pohledu bytelná klávesnice s takovým středně vysokým zdvihem kláves. Všechna tlačítka seděj tak jak maj, stisk je napříč klávesnicí konzistentní a dobře definovanej. Podsvícení funguje tak jak má, oproti Recluse svítěj jen popisky kláves a všechny se stejnou intenzitou.

Jediný věci, co mě na ní serou, jsou ty, co člověk odhadne už z fotek, tedy neodsazenej caps lock (zatím se furt přehmatávám:/), lesklej povrch okolí kláves a dost krátká, napevno přidělaná podložka pod ruce.

btw: i s vystrčením nožiček je klávesnice dost placatá.

Obrázek

Druhá akvizice je myš CoolerMaster Xornet, o který jsem psal už v předchozím postu. A do třetice všeho dobrého podložka CoolerMaster Speed-RX Small, což je vcelku klasická podložka odpovídající ceně. Je relativně vysoká a měkká, s jemným textilním povrchem. Spodek je přilnavej, působí to jak nějaká guma či tak něco, takže podložka dobře drží na stole a nikam nejezdí.

Obrázek
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 8. 2013 10:26

Jsem si kdysi koupil podložku CM Storm Weapon of Choice a má hrozně hrubej, nepříjemnej povrch. Akorát jsem byl línej ji jít vrátit :) Tahle vypadá líp.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 8. 2013 11:02

K čemu je vlastně podsvícená klávesnice? Ani k psaní ve tmě ji nepotřebuju.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 8. 2013 11:18

Taky nevím :) Asi na psaní ve tmě pro ty, kdo se musí dívat na klávesnici... I když je teda fakt, že na hraní takových MMORPG se po tmě hodí - nehrozí takové nebezpečí, že si přehodíš prsty na číslech se skilly.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 22. 8. 2013 11:54

Sasakr píše:K čemu je vlastně podsvícená klávesnice?

Praktický využití je minimální...stejně je při čumění do kompu příjemnější mít rozsvíceno.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 3. 9. 2013 16:17

Malý doplnění po pár dnech užívání...podsvícení klávesnice se ukázalo jako celkem praktická věc, ne přímo ve tmě, ale spíš v takovým tom šeru, kdy se člověku ještě nechce rozsvěcet. Navíc to fakt hezky vypadá:).

Od tý kaučukový podložky i po tejdnu trochu *****í ruka.:/
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 10. 2013 00:13

Tak jsem si konečně po měsících rozčilování a nadávání koupil toto http://www.czc.cz/gigabyte-gm-m6900-cer ... 6900_cerna

Trochu jsem si musel pohrát s nastavením, abych tím ten PC byl schopen ovládat, nicméně zatím spokojenost. Snad si taky něco zahraju.

-- 28. 10. 2013 01:14 --

Snad jen boční tlačítka bych ocenil víc vepředu a tuhost stisku kolečka v porovnání s tlačítky je ohromná, ale jsou to jen detaily.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iPakos 28. 10. 2013 12:11

Já tu mám obyč klávesnici Connect IT s modrým podsvícením, ne kvuli podsvícení ale jednoduchému designu a tlačítka fungují, takže pohoda :D .. A myš mám Roccat Kone Pure :)..
CPU: AMD FX 8350 4.0 GHz+Arctic Freezer 13 Pro, GPU: Gigabyte N970 G1, MB: MSI 990FXA-GD80,PSU: Seasonic M12II-620, Mouse: Roccat Kone Pure, Keyboard: Roccat Isku, Case: Fractal Define R4 Black Pearl, Headset: Razer Kraken 7.1 Elite
iPakos
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 8. 1. 2014 16:54

Tak nakonec jsem na Aukru sehnal lehce jetou RAT9 za necelých 1800... Ještě v záruce. Blbý je, že nejezdí ani po stole ani po podložce, kterou jsem měl (mimochodem, nekupujte si CM Storm Weapon of Choice - je hrubá, nepříjemná na dotek, má ostré hrany, myš je na ní hlučná a nijak skvěle nejezdí), takže budu muset ještě dokoupit podložku (zatím jezdí po sešitě).

10-20-10-rat9600055.jpg


Proti XF-750 je o hodně těžší, takže je třeba si chvíli zvykat, nicméně dobře se drží a případně se dají hlavní ergonomické prvky nastavit podle potřeby (nebo vyměnit). Baterky i po roce používání vydrží asi 8 hodin intenzivního provozu a v balení jsou dvě. 6400 DPI je asi trochu příliš, ale tačilo ve Windows zapnout zpřesnění kurzoru a rychlost už je v pohodě (akorát se teda nepříjemně snížila akcelerace). Programování jsem nezkoušel...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skarjuu 8. 1. 2014 18:16

Máte někdo zkušenost s myší Tesoro Gandiva, nebo obecně s jejich výrobky?
Jsem zvyklý na myši od Razeru, ale Orochi už mě omrzela a na hraní se úplně nehodí, a Taipana nechci tahat sebou.

Gandiva mi na to rozlišení za ty prachy připadá docela levná, tak se ptám.
RS za kapesný od mámy vol.2
21,06 příspěvků za rok.
Skarjuu
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 1. 2014 22:12

Co je to za transformera :-O
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků