Přetaktování

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Radek B. 19. 4. 2005 17:28

Máte přetaktovaný procesor nebo grafiku nebo s tím máte naopak problémy?
Radek B.

Odeslat příspěvekod Návštěvník 21. 4. 2005 13:20

Ja mám grafiku fx5200 128bit a pretaktovat mi veľmi nejde.Neporadite mi niekto nejaku dobrú grafiku na taktovanie?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sting 21. 4. 2005 16:43

Mam pretaktovany procesor, ale musel jsem koupit vetracek navic - bez nej to nejde. Obecne klidne taktup procak, ale chce to koupit lepsi chladic!! :wink:
Alan Jarrar - Doupě
Sting
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 22. 4. 2005 10:26

Anonymous píše:Ja mám grafiku fx5200 128bit a pretaktovat mi veľmi nejde.Neporadite mi niekto nejaku dobrú grafiku na taktovanie?i/quote]


V současné době je na trhu tolik grafických karet, že je opravdu z čeho vybírat, podle mého názoru v pomeru výkon cena u grafik pro hraní her a taktování jsou s GPU nv6600 a nv6600GT. Jako výrobce bych doporučoval Leadtek :wink:
nupix
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R()113R 28. 4. 2005 21:12

Tuto graf. kartu je obtižne taktovat takže ti s tim moc neporadim měl jsem ji totiž taky a přetaktoval jsem ji max. tak 20mhz.Zkus si např. koupit novy chladic.Možna by to snim šlo. :wink:
R()113R
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 7. 6. 2005 18:45

Já mám Ati9600 128mHz a na ní existuje fajn prográmek RadLinker na taktování.Jde z ní udělat až 9600PRO.Ale zas je třeba přidat chladič.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 10. 6. 2005 16:31

jednou jsem taktoval grafiku, protoze jsem chtel nejake lepsi vysledky. pretaktoval jsem to jak se dalo, delal jsem mnoho moznosti, ale vysledek stal za h***o. slyste! v*se**e se na to!
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 6. 2005 16:41

Taktovani VGA ma smysl jedine tehdy pokud k mas adekvatni procesor, Kdyz nataktujes GF6600 a mas PC CPU 1GHz nic se nestane protoze Cpu nestaci dodavat grafice dostatek dat a tudis brzdi PC, proto si nepomuzes taktovanim VGA.. Pokud by jsi mel v PC 3GHz CPU tak si naopak taktovanim VGA pomuzes velice.. Napr. ta GF6600 jde z klasickych 300 MHz az na 500.. A to uz velky rozdil..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 16. 6. 2005 11:23

Tady je docela dost dobrý článek ohledně tohoto tématu.Vždycka jsem se taktování bál,ale po přečtení tohoto příspěvku,do toho jdu.
http://www.svethardware.cz/art_doc-9302 ... 6A4F6.html
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 17. 6. 2005 08:52

Urcite se dnes neni ceho bat..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 17. 6. 2005 08:55

Prolém je to,že mám 1GHz Celerona a RAderon 9600,takže si taktováním moc nepomůžu.Ale chystám upgrade a pak se vrhnu i na tohle.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOL-LOL 17. 6. 2005 09:42

... amatery ... :mrgreen:
LOL-LOL

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 17. 6. 2005 10:05

RE: jezek - Pana LOLa si nevsimej beztak ma nasvedomi uz taky par kousku, neco jako divocak. Pokud mas Celer. 1GHz tak je to nejspise jadro Tualatin a to se da fpoho dostat na 1.4GHz, samo je potreba mit vhodnou desku, a nepodcenovat chlazeni. A pokud mas R-9600 (bez PRO) tak jeho procesor tika na 325MHz a pomoci treba RIVATUNERu ho dostanes lehce z prostredi windows na 400MHz.. Vse potrebne najdes docela lehce na netu.. Pokud chces vyhodne upgradovat tak dej vedet, neco ti doporucim..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 17. 6. 2005 12:08

No chci koupit procák,desku a paměti.Díky moc za nabídku,když tak se ozvu :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earl 30. 8. 2005 19:11

Mám 64 3000+,2x512/400 a 9800Pro.A aby mi jel Boiling Point aspoň trochu solidně na max. detaily,tak jsem musel s procákem jít na 1950 MHz,s paměťma na 432 MHz a grafiku mam na 385core a 346 memory.A to jsem ještě minimalizoval množství běžících procesů na pozadí na nějakejch 27.Hra sama chce kolem 550 MB ramky.A chvílema nic extra svižnost.Trochu to taky přikládám té horké jehle,jakou to bylo ušitý.Každopádně to pomohlo to taktování...
earl
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků