Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 4. 2021 18:33

:D Linux používám přes 20 let a spokojenost. Ale měl jsem i Windows a mám teď dvoje desítky. A jako spokojenost. Všechno šlape a zatím žádný problém. Proto mám problém s konzolemi, protože tam to funguje úplně stejně. Zapnu a jedu. Aktuálně konzole nemají skoro žádnou výhodu.

I ty Windows patche mi fungují. Vše šlape, nevím. Na hraní jsou Windows fajn. Ale na vše podstatné mám Linux.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 25. 4. 2021 03:32

N.Marko: A funkce pro automatické přihlašování? Bylo první, co jsem udělal. Spustit netplwiz, odškrtnout "Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo", po potvrzení zadáš heslo a od té doby se budou Widle přihlašovat rovnou na plochu po startu.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 4. 2021 08:20

Hledal jsem - nenašel.
Buď jsem slepej, nebo to je někde fakt zahrabaný. Já fakt nevím.

EDIT// "netplwiz" - jako tohle v manuálu nebylo (on nebyl ani manuál, ale víš jak). Během normálního prvního nastavování widlí ti to něco takového fakt nenabídne (a že jsem hledal) a ani následné hrabání v optionu to neodhalilo. Prostě jsem měl za to, že desítky to na rozdíl od sedmiček prostě vůbec nedovolují a tak jsem s tím žil. :grr:
Díky, udělal jsem jak jsi napsal. Zasraný widle.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 25. 4. 2021 13:08

To víš, Google pomůže. Bylo první, co jsem tenkrát googlil, když jsem nainstaloval desítky. :-)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 4. 2021 18:22

Jediná nevýhoda Steamu je, že nemá cloud save pro všechno. Tam má Xbox navrch. PS4 to má celé debilně a ještě placené.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 4. 2021 10:04

N.Marko píše:Prostě jsem měl za to, že desítky to na rozdíl od sedmiček prostě vůbec nedovolují a tak jsem s tím žil. :grr:
Díky, udělal jsem jak jsi napsal. Zasraný widle.


"Nemam zajem se naucit jak vymenit rezervu, a proto jsou ve Skodovce vsichni curaci." :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 4. 2021 11:00

Vyměnit rezervu umím a nejsem automechanik. Ale v IT mám mezery a prd talent - faktem je, že pro většinového uživatele PC jsou Widle "magic box" a dělají si co chtějí.
Krom toho tvůj příměr dost kulhá, protože takhle by jsi mohl říct skoro cokoliv o čemkoliv, jako například
"Nemam zajem se naucit jak vypočítávat String Theory of M-brane in 11 dimension, a proto jsou fyzici vsichni curaci."
Jako fakt - kdo má čas se naučit všechno? Odpověď - nikdo. :pozor
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 4. 2021 11:08

Kdykoliv mám problém s čímkoliv:
1) Zadám dotaz do Googlu.
2) Postupuju dle pokynů.
3) Problem solved.

Nevím, kde je v tom jakékoliv učení teda :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 4. 2021 11:22

Kdo nemá o nic zájem, tak nemá používat počítač. Tohle není ani to auto, kde do toho kopneš a nějak to opravíš.

Na druhou stranu Apple se snaží přiblížit běžným lidem hi-tech věci. Nevím, jak jsou úspěšní. Možná tedy používáš nevhodný systém.

Ze stejného důvodu je i Linux jen pro lidi, kteří umí číst. Proto nikdy nebude populární na běžných počítačích.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 4. 2021 12:21

N.Marko píše:Krom toho tvůj příměr dost kulhá, protože takhle by jsi mohl říct skoro cokoliv o čemkoliv, jako například
"Nemam zajem se naucit jak vypočítávat String Theory of M-brane in 11 dimension, a proto jsou fyzici vsichni curaci."

Ne, protoze teorii strun neovlivnis, maximalne se o ni muzes neco studiem dozvedet. Fyzici nejsou zodpovedni za fyzikalni zakony. Asi stejny jako nadavat rosnickam v TV ze dneska prsi. :D

Kdyz si koupim mikrovlnku (produkt) tak prece nemuzu nadavat vyrobci protoze nejsem schopnej si k ni precist manual. Pricemz je mi uplne jedno na jakym principu ta mikrovlnka funguje. To neni vina toho vyrobce kdyz jsem idiot kterej si v ni neni schopnej ohrat obed.

Ty lidi dneska fakt chcou aby k nim vsechno prislo na stribrnym podnosu a nejlepe bez jakehokoliv usili... :roll:
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 4. 2021 13:31

tdjohn píše:Kdo nemá o nic zájem, tak nemá používat počítač. Tohle není ani to auto, kde do toho kopneš a nějak to opravíš.

Takže jsem v cajku - mám zájem... jen o jiné věci :hm :lol:
:roll:
Lo!Zza píše:
N.Marko píše:

Kdyz si koupim mikrovlnku (produkt) tak prece nemuzu nadavat vyrobci protoze nejsem schopnej si k ni precist manual. Pricemz je mi uplne jedno na jakym principu ta mikrovlnka funguje. To neni vina toho vyrobce kdyz jsem idiot kterej si v ni neni schopnej ohrat obed.

Jakej manuál? Kde? Přibalený nebyl. :nenapadne
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 4. 2021 14:01

O to nejde. Jde o to, že čekáš, že něco bude fungovat samo a bez zájmu. Takhle to nefunguje. Možná jen ten Apple.

Manuál si musíš koupit. Bude to mít 1000+ stran a vše se dozvíš. Pro lemply mají určitě i drahé kurzy, kde ti vše řeknou. Možností je plno, jen to chce ten zájem :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 4. 2021 14:04

N.Marko: Ale nekecej. Kazdej novej produkt od kafemlejnku po auto ma manual k pouziti. At uz fyzicky natistenej na papire nebo online. Plus uz jak se tady psalo vygooglit neco, oficialni nebo ne, ti zabere 30 vterin.

Pointa je ta, ze vinit za svoji neschopnost si neco zjistit nemuzes nikoho jenom sam sebe. MS nema povinost mit svuj system navrhnutej tak aby zrovna N.Markovi daval smysl.

Kdyz se ti nelibi Windows, nikdo te nenuti ho pouzivat. Nauc se Linux a pouzivej ho. Jestli je pro tebe Linux tezky, holt budes muset zustat u Windowsu. Jestli jsou pro tebe i Windowsy moc slozity, tak pouzivej kalkulacku, co ja vim...

-- 26. 4. 2021 15:08 --

tdjohn píše:O to nejde. Jde o to, že čekáš, že něco bude fungovat samo a bez zájmu. Takhle to nefunguje. Možná jen ten Apple.

Manuál si musíš koupit. Bude to mít 1000+ stran a vše se dozvíš. Pro lemply mají určitě i drahé kurzy, kde ti vše řeknou. Možností je plno, jen to chce ten zájem :D


Apple je pro idioty, ale ten system jde mnohem hloub. Normalni uzivatel ma vsechno predpripraveny a hrozne limitovany, ale kdyz chces tak muzes odemknout pokrocile funkce.

Myslim ze zrovna k IT mas plno kurzu a videi zdarma po internetu. Ty drahe kurzy jsou spis jen kdyz chces mit certifikaci v urcite fuknci.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 4. 2021 14:13

Lo!Zza píše:Apple je pro idioty, ale ten system jde mnohem hloub. Normalni uzivatel ma vsechno predpripraveny a hrozne limitovany, ale kdyz chces tak muzes odemknout pokrocile funkce.

Myslim ze zrovna k IT mas plno kurzu a videi zdarma po internetu. Ty drahe kurzy jsou spis jen kdyz chces mit certifikaci v urcite fuknci.

Právě nevím. Můj poslední Apple byl Macintosh Classic :D Obecně vždy chtěl Apple lemplům přinést složité věci. A nevím, jestli se to daří. Asi jo. Takový Xbox je vlastně také docela fajn. Jako jde to, jen člověk nesmí mít žádné nároky. A věřím, že odemknout to půjde, protože MacOS byl vždy (ten nový) postavený na Unixu, takže kvalita tam je.

Určitě zdarma také najdeš. Ale nemůžeš čekat, že si koupíš SW za plno peněz a hned s ním umíš. Napíšeš do MS, že chce naučit a oni tě proškolí a nebo pošlou knihy.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 4. 2021 15:35

Ale no tak chlapci.. V tomhle jsem za jedno s N.Marko. Takováhle číčovina, jako je automatické přihlášení bez nutnosti zadávat heslo, by mělo být jen nějaké zaškrtávací políčko někde v nastavení snadno dosažitelném. A ne, že musíš jako debil Googlit. Stejně jako, že MS donutí člověka vytvořit online účet. Protože 90% lidí neví, že nemusí a jen se proklikaj prvotním spuštěním, *****ě nadávají, že zas nějakej účet a nějaké heslo, které vzápětí zapomenou a další den budou mít problém se přihlásit.. Je spoustu věcí, co u Windows nedávají smysl nebo jsou dlouhodobě nevyřešené. Například jsem řešil takovou hovadinu u PC, kde jsou 4 uživatelé. Jeden z nich se přihlásí, pracuje, vypne PC. Přijde druhej, třeba další den, zapne PC a naběhne mu ten účet toho předchozího rovnou na plochu. A nastavit systém, aby se nastartoval na seznam s uživatelskými účty, je procházka na několik minut. Změnit záznam v registru, zakázat systému daný záznam změnit, převzít jeho oprávnění.. A následně MS vydá větší update a jedeš znovu do registrů a celé kolečko znovu. Všechny možnosti, které systém nabízí "dostupné" přímo v nastavení apod., co lze dohledat, nefungují. A to je jedna z milionů věcí, co mají jednoduché řešení pro programátory v MS, ale komplikují život laikům sedícím před monitorem.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků