Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 4. 2021 16:31

To nevím, ale automatické přihlašování moc normální není :D Jako u konzolí mi to přijde v pohodě, ale u počítače bych to ani nehledal.

S tím ale obě moje desítky nabídly pin pro přístup, takže máš vše pod jedním pinem, což na domácí použití úplně stačí.

Takže je to spíše o tom, že chcete věci, které nedávají smysl, tak to musíte nějak složitě hledat :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 4. 2021 20:14

tdjohn píše:To nevím, ale automatické přihlašování moc normální není :D Jako u konzolí mi to přijde v pohodě, ale u počítače bych to ani nehledal.

XP a Sedmičky mi po instalaci vyšší zabezpečení NABÍDLY, ale nevynucovaly a automatické přihlašování bylo defaultní nastavení. Desítky nejsou normální.

Krom toho jak už jsem psal - widle se z nějakého duvodu samy rozhodly, že chtějí jiné heslo. Takhle se dělá produkt pro mainstream uživatele...
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 28. 4. 2021 23:56

Mrak píše:Takováhle číčovina, jako je automatické přihlášení bez nutnosti zadávat heslo, by mělo být jen nějaké zaškrtávací políčko někde v nastavení snadno dosažitelném. A ne, že musíš jako debil Googlit.


No nevim, dneska muze mit jakekoliv IT zarizeni bez hesla jen idiot. V dobe kdy je v podstate cela tvoje identita digitalni a bezpecnost je dulezita jako nikdy predtim, bys mel byt naopak rad, ze MS tem laikum neplete hlavu s automatickym prihlasenim. Kdyz necham laptop ve vlaku tak jsem rad, ze mam alespon nejakej naskok si zmenit hesla na uctech a podobne, protoze odheslovat W10 bude trvat dyl nez ho jen otevrit a pockat az se automaticky prihlasi.

To by si taky mohli nejaci chytrolini zase stezovat jaktoze jim MS nevysvetlil rozdil a vyhody pouzivani hesel.

Ten tvuj priklad nejak nechapu. Na svym PC jsem jen ja, ale kdyz jsem byl pryc a bracha byl na par dni v byte tak jsem mu vytvoril jeho lokalni ucet. Ve vysledku kdyz zapnu PC tak sice se mi defaultne nacte muj profil, kde se mne to pta na heslo, ale staci mi jen v rohu kliknout na jeho jmeno a zmeni se to. S registrama jen vubec nic nedelal.

N.Marko mel beztak zaplej CapsLock/NumLock a proto mu to nebralo to heslo... :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 4. 2021 08:00

Ha ha fffftipné.
Tohle jsem zkontroloval hned když mi to podruhé nahlásilo chybu.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 29. 4. 2021 15:13

Lo!Zza: Já jsem doma sám, nikdo mi sem neleze a když, tak samozřejmě návštěva pod dohledem. Takže to, abych zadával při každém zapnutí heslo jako debil, to mi můžou milovat. Samozřejmě u tabletu, který používám v práci nebo na cestách, mám normálně heslo aktivní, takže ho zadat musím, o tom žádná.

Ten příklad jsem neupřesnil. Ty profily, krom administrátorského, jsou bez hesel (u známých). Takže v případě vypnutí a následném zapnutí se automaticky přihlásí k účtu, který PC vypnul. Takže pak musí druhá osoba se proklikat odhlášením z "cizího" a kliknutím na svůj profil. A v době, kdy měli šílenou šunku, které trvalo možná čtvrt hodiny, než byla použitelná pro jakékoliv kliknutí (to nekecám, bylo neskutečný), tak to byl o to větší vomrsk.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 4. 2021 17:01

Tak proto jsou ty piny. Nezajištěný počítač je podivnost.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 29. 4. 2021 18:13

Mrak - proc jsou ty dalsi ucty bez hesel? Jen se snazim pochopit jaky vyhody to ma. Zvlast, jestli dobre chapu, tak nekde v profesionalnim prostredi?

Hele, I domaci PC mam radsi zaheslovany. Sice ho nikdo krome mne nepouziva ale spi se mi lip kdyz vim, ze pokud mi to PC nedejboze nekdo odnese tak je alespon minimalne zabezpeceny. A to to heslo nemam nijak komplikovany, takze vzbudim PC a ve windowsech jsem za 5 vterin. A to je klasicky alfanumericky heslo. Pocitam ze otiskem nebo oblicejem se prihlasis jeste rychleji (na laptopu).
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 29. 4. 2021 20:30

Ne ne, to je v domácím prostředí, rodina se dvěma "dětmi" (jsou dospělí,studují). Nemají potřebu tam mít heslo. V pracovním prostředí tohle nesmí být. Tam se to kolikrát i řeší jinak.

Nevím, co v administraci účtu u MS udělá funkce "odebrat počítač". Ale ono třeba do budoucna ještě zakomponují něco jako "zablokovat PC" Už teď jde "najít počítač". Což bez GPS je vtipný. Páč IP adresa, dle čeho si myslím, že by to určilo polohu, není zrovna perfektní určení polohy. A máš i zapnuté šifrování disků? Páč je Ti bez šifrování i to heslo k ničemu :mrgreen: Sice se nedostanou do systému, ale data z disků se dají kolikrát vytáhnout.

Už na to čumím. Když dám vyhledat počítač, i přesto, že mám vyhledání PC vypnuté, lze zapnout hledání nebo uzamknout na dálku. Přičemž Windows ukážou upozornění, že správce se snaží najít zařízení. A najde to přibližnou polohu dle IP, no. Ale uzamknutí už jsem netestoval.
Když je zjišťování polohy ve Windows vypnuté, ale najít moje zařízení zapnuté, tak to nenajde. Když je obojí zapnuté, tak to najde.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 4. 2021 00:47

Zrovna je v akci a vypadá to brutálně. Zatím jsem dal jen začátek a vše šlape v pohodě. Jsem nikdy jedničku nehrál, tak si ji dám poprvé a pořádně :love:

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 2. 5. 2021 14:34

Mrak píše:Ne ne, to je v domácím prostředí, rodina se dvěma "dětmi" (jsou dospělí,studují). Nemají potřebu tam mít heslo. V pracovním prostředí tohle nesmí být. Tam se to kolikrát i řeší jinak.

Nevím, co v administraci účtu u MS udělá funkce "odebrat počítač". Ale ono třeba do budoucna ještě zakomponují něco jako "zablokovat PC" Už teď jde "najít počítač". Což bez GPS je vtipný. Páč IP adresa, dle čeho si myslím, že by to určilo polohu, není zrovna perfektní určení polohy. A máš i zapnuté šifrování disků? Páč je Ti bez šifrování i to heslo k ničemu :mrgreen: Sice se nedostanou do systému, ale data z disků se dají kolikrát vytáhnout.


Šifrování disku zaple na domácím PC nemám protože lokálně mám uložené jen máloco, a to ještě není kdovijak dulezity. Většinu toho mám v cloudu, takže by byl větší problém když by mi někdo zjistil heslo k účtům. Na pracovním samozřejmě Bitlocker zaplej mám.

Nedá se poloha určit taky podle WiFi? Podle scambaiteru co sleduju tak celkem často najdou nějaký callcentrum podle toho jaký WiFi sítě mají v okolí. A asi to bude přesnější než skrz IP.

Já jsem teď byl 2 dny mimo provoz protože mi nabidli vakcínu. Všichni říkali jak je to v pohodě ale tak blbě mi už dlouho nebylo.
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 2. 5. 2021 20:45

Wifi i Bluetooth může určitě pomoci ke zjištění polohy. Ale nějak nevím, jak by k tomu měl můj stolní PC přístup, aby určil polohu, proto si myslím, že spíš berou dle IP. I když, bůh ví.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 5. 2021 23:01

Hmmm, Xbox asi slyšel, že mě baví PC, tak se poslední dobou snaží. Battlefield 4 dostal 120 FPS a teď Dirt 4. Proč zapínat PC, když Xbox je supertichý a dává 120 ;)



-- 4. 5. 2021 00:03 --

:love: 120

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 5. 2021 22:08

Protože to dává v 900p? :-D Jako nadpis u Digital Foundry vypadal lákavě, ale po zkouknutí videa... BF3 v 720p, BF 4 mám pocit v necelých 900p... sorry, v těhlech rozlišeních ti to na 120 FPS dá jakýkoliv PC.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 5. 2021 00:46

To je v pohodě. Obě hry mám i na PC, ale těch 120 je dost na to, aby to člověk hrál a nemusím zapínat PC.

120 dávalo i moje asi 8 let starý PC :D Ale konečně je to na konzolích ;)
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 5. 2021 10:38

Už sis to v tom rozlišení zapnul nebo ne? Já když vidím, jak celkem ošklivý je FullHD na tý mý televizi...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků