Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 4. 2021 09:25

Tím lépe pro tebe. Asi si to nechám jen na připomenutí starých dobrých časů. Je smutný, že SA dodnes v plno ohledech nikdo nepřekonal. Jsem tipoval, že R* by to dal, ale oni se mezitím spíše rozpadli.

Chápu, jsi říkal už před lety, že ho hned dáváš pryč a nedivím se.

RDR2 pořád nechápu. Ta hra mě nikdy ani chvíli nebavila. Nevím, čím to je. Až to bude se 60+ na konzolích, tak to znovu zkusím, ale moc tomu nevěřím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 4. 2021 10:49

Moc hezky ukázali, proč mít hodně FPS:

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 4. 2021 10:53

Tak zrovna latence mě coby hráče singleplayerů na gamepadu asi moc srát nemusí :-D

Já nehejtím blur apriori. V některých hrách se mi líbil (NFS U2), v jiných je hrozný (NFS U1 :-D) a někde jsem si ho decentně dobrovolně zapnul (TDU), i když jsem měl 90 FPS. Pokud bych hrál něco, kde by mi framerate klesal pod 45, tak bych si ho asi taky zapnul. To je prostě případ od případu.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 4. 2021 11:06

Ten gamepad to rozhodně moc nevylepší :D Ale i tak jsem poznal hned rozdíl mezi input lagem při 60 a 120 FPS třeba u Battlefield 4.

Také proti němu nic nemám. Horizon 4 ho prý dodnes má, což ani nevidím. Ale obvykle ho vypínám při hodně FPS, protože právě on navozuje, že mám rozmazaný obraz jako při nízkých FPS. Takže člověk chce krásně ostrý obraz při 240 a blur by to celé překazil.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 4. 2021 07:37

Říká vám něco HRTF? Jsem včera něco objevil. Docela mazec. Pušťte se sluchátky.
https://www.youtube.com/watch?v=f0qUyeBIMeU
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 4. 2021 13:59

To znám. Zahraj si Hellblade - dost strašidelný se sluchátky, protože hlavní hrdinka slyší hlasy v hlavě a právě s 3D zvukem to je hukot.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2021 00:54

Mně to akorát připomnělo EAX, to byly časy. Na Windows 98 byla možná dema, co to umí? Každopádně 5.1 sestavu jsem míval také jednu dobu. Tohle je na mě moc nový, ale vypadá to solidně.

-- 16. 4. 2021 01:57 --

Kdo míval Sound Blaster Live!? Tam byla také dema. Byla to pecka. Jen už to bude pár let...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 4. 2021 15:50

Dneska jsem koupil Xbox One X.
Jako zajímavý, před lockdownem jsem je viděl v krámech za cca £220, jak se ale krámy zavřely, tak online nešlo nikdy pod £280 a Amazon pod £350 až nakonec nebylo v nabídce vůbec nic. Není mi moc jasné, proč Microsoft přestal dělat tenhle model, když je evidentně lepší než Xbox S. Možná proto, že co jsem slyšel, tak výkonem je přinejmenším srovnatelný s Series S, jen s tím rozdílem, že umí 4K dokonce lépe v některých ohledech.
No nic, popojedem.
Mám k tomu zatím jen jednu hru (Forza 7) a plánuji takový ty nezbytnosti jako Halo a Gearsy, ale jinak k tomu moc kupovat nebudu, protože v oddělení exkluzivit to je bída a nouze - proto jsem taky čekal tak dlouho.

Ovladač je OK zatím. Úvodní nastavení je na palici. Já idiot poslal Alan Wake v posledním balíku do ČR... se mi to nechce kupovat znovu. :hm :roll:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2021 16:32

Je to tak, 1S je slabý a asi easy na udělání. X1X byla mega konzole za hromadu peněz. XSS je podobná výkonem, ale za pár šlupek. Nic víc v tom není.

Máš tam Horizon 1 až 4, to ti vynahradí úplně všechno.

Ovladač je asi nejlepší z konzolí. Nový Xbox má menší a moc ho nemusím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 4. 2021 17:57

Na Horizon ti prdím. Tohle nehraju ;)

Ovladač - hele jako je docela slušnej, ale D-pad je průšvih i po třech generacích, to se nedá okecat a horní bumpery... jako jak tohle mohlo projít přes komisi, mi není jasné. Takže ne, nejlepší není, ale asi taky věc zvyku.

BTW: Jsem to jenom já, nebo Xbox nemá "sleep" mode? Jsem ho teď hledal a nemůžu ho najít.

Jinak Forza zatím - závody dobrý, hádám, že čím víc se hra blíží "realitě", tím menší prostor tu je pro "být jiný než konkurence" protože prostě fyzika a tak dále. Takže co se ježdění týče, po dvou hodinách vcelku OK. Ale jinak na první pohled menu, nakupování, kartičky a tak dále - docela voser. Na druhou stranu, když zapomenu na GT Sport, tak je jasný, že dvacet let kondicionování ze strany Poliphony mě zákonitě muselo udělat poněkud zaujatý vůči konkurenci. Uvidíme jak se to poddá, ale fakt je, že ve Forze docela bloudím a docela mi chybí takové to "počtení" o jednotlivých autech.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2021 18:30

Jestli hraješ auta s dobrou fyzikou, tak Horizon je pecka. Stejná fyzika jako Motorsport.

Záleží na rukou určitě. Mám malé a Xbox byl to nejlepší. Kamarád má větší a seděl mu víc dualshock. On jak je menší, tak sedne kamkoli, ale pro mě lepší Xbox. Dpad mi přijde docela v pohodě, ale mám i ten nový na Elite a zároveň nový Xbox má podobný. Ale asi jo, celkově ho mco nepoužívám, ale na starém jsem dojel THPS, tak není nepoužitelný.

Proč by neměl sleep mode? Vypneš konzoli a spí. Myslím, že úplné vypnutí musíš nastavit.

Zrovna GT a Forza nejsou moc simulace, ale ve své třídě jsou dost podobné. Máš pravdu, že GT je daleko víc pro fandy aut. Obecně výhoda Forzy je v tom, že GT na ovladači za tebe půlku věcí dělá a u Forzy ne, takže ve Forze řídíš víc ty sám. Ale obecně mi i Forza už vadí a hraju spíše jen simulace. Aktuálně nemůžu Motorsport doporučit, protože se tam auta řídí dost divně.

-- 16. 4. 2021 19:34 --

Jinak proč Horizon ano a Motorsport ne? Protože Horizon má nevypnutelnou stabilizaci, což je jako GT a to celkově velmi eliminuje to divné řízení.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 4. 2021 18:49

tdjohn píše:
Proč by neměl sleep mode? Vypneš konzoli a spí. Myslím, že úplné vypnutí musíš nastavit.


No, právě to jsem hledal a nenašel, respektive na PS to je automaticky v quick menu. Xbone to tak nemá. :hm

tdjohn píše:Zrovna GT a Forza nejsou moc simulace, ale ve své třídě jsou dost podobné. Máš pravdu, že GT je daleko víc pro fandy aut. Obecně výhoda Forzy je v tom, že GT na ovladači za tebe půlku věcí dělá a u Forzy ne, takže ve Forze řídíš víc ty sám. Ale obecně mi i Forza už vadí a hraju spíše jen simulace. Aktuálně nemůžu Motorsport doporučit, protože se tam auta řídí dost divně.

Hele nechci ti do toho kecat, ale GT nemá v základu nastaveno "budu za tebe brzdit a zatáčet v zatáčkách" - pokud vůbec :-l
Volant neřeším, anžto ho nemám, tam bude asi pocit ze simulace trochu jinde.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2021 19:06

Xbox to má někde v power settings. Jsem to vždy vypínal, protože nechci mít zapnutý Xbox. Ale nevím, jaký byl default na X1X. A i při vypnutém Xboxu to umí nabíjet z USB. PS4 to tak nemělo.

Tak jsem to nemyslel. Na gamepadu máš omezené zatačení podle gripu, pak je tam zapnutá stabilizace a zároveň counter-steering pomocník. Ve Forze máš jen to první. Ale je to jedno, obě hry se hrajou blbě, když je člověk zvyklý na plné řízení. Jen je to zajímavost proti GT, že máš větší možnosti řízení u Forzy. Nevím proč.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 4. 2021 20:11

Našel jsem to. Docela slušně zahrabané v pod-pod-menu. Já mám PS4 prakticky pořád ve standby, takže jsem to tak chtěl mít v Xbone taky.

Myslíš ABS, TCSC a ještě nějaké ty další asistenty? Obvykle v moderních autech jsou zapnuté defaultně, takže v tom nevidím problém. Samozřejmě jdou manuálně vypnout, nebo když hraješ se starým autem, tak by tam ani neměly být - pak je jedno, jestli hraješ s ovladačem, nebo volantem, bude to vždy jako prase na kolečkových bruslích na zamrzlém rybníku :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2021 00:40

Super.

Myslím podporu gamepadu, takže když máš vše vyplé. Právě hraju vše vyplé, tak jsem si říkal, jak hraješ dlouho, tak to budeš mít také. Když vše vypneš, tak pořád ti GT dost pomáhá a Forza o něco méně. A jak jsem začal hrát jiné hry, tak se to mi to už hraje špatně. Jsem dřív myslel, že je potřeba, aby hra pomáhala a není.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků