Sega Dreamcast

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 18:56

To moc nedovedu posoudit, protože vždy hraju na menších věcech a sedím blíž. Připadá mi to tak lepší, protože jsem "blíž" hře. Jestli to má 640x480, tak na 15" monitoru ti stačí tak 70 cm od toho a bude to vypadat docela dobře.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 12. 7. 2010 19:19

Eso Rimmer píše:Když už přišla řeč na DC, tak mám dotaz. Nepamatujete si někdo do jakého data výroby DC přehrávají kopie her z CD-R? A japonská verze DC je shodná s evropskou? Mám na mysli napájení. Jestli ji stačí připojit do zdi přes redukci.

V listopadu bych chtěl jet do Japonska, tak jsem si říkal, že tam by DC mohli mít hodně za pár korun, tak že bych tam případně DC koupil, kdybych náhodou měl volné místo (hmotnost) v zavazadle.



Myslim, ze japonska ani US verzia nie su zhodne s europskou, ale je to len nazor na zaklade toho ,ze originalne US a JPN hry nesli bez boot - CD pustit na EUR konzole
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 12. 7. 2010 19:30

Tak to je otázka regionu. Kopie mají většinou nastavený region na free, takže není potřeba zvlášť CD na nabootování jiného regionu. Navíc pokud si pamatuju, tak přes VGA box jedou všechny hry v režimu region free. Mně šlo spíš o to, jestli je v DC trafo 110-240V. To by se ostatně dalo zjistit, kdyby se někdo podíval na svůj DC. Na štítku by to mělo být napsané. Ale myslím si, že to těch 110 - 240 bude. Jinak by museli zvlášť skládat hardware pro Evropu a Japonsko, což se mi nezdá pravděpodobné.

EDIT:
Asi to tak bude http://mc.pp.se/dc/psu.html
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 13. 7. 2010 16:22

Mam DC dovezene z Japonska, posledni seriove vyrabeny model, limitovana R7 edice, co vim mela by stacit jen redukce na PAL zasuvku nebo spis klasicky napajeci kabel, je stejny jako napr. u Xboxu, PS3 Slim ci radia.

Napr. DevKit Segy Saturn potrebuje stahnout i tu voltaz, uz jsem takhle jeden odpalil :-))

kasper77: No tak vidis, u panelu 1024x768 to nebude zas tak strasne, dej si tam tedy nativni rozliseni 640x480 a sedni si trochu bliz. Na 107cm uhlopricce by to melo byti porad hratelne.
Naposledy upravil sega.maniac dne 13. 7. 2010 17:23, celkově upraveno 2
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 7. 2010 16:29

On bude problém s tím, že to bude roztažené přes celou plochu, ne? Při rozlišení 640x480 a bez vyhlazování to něco přes dva metry bude určitě chtít.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 13. 7. 2010 16:34

Tak proto taky ten nativ ze :-) se mu to orizne na 640 pixelu-X a 480 pix. Y. Plocha se zmensi ale diky velikosti uhlopricky a na HD telku i krapec nizsimu rozliseni to bude porad prijatelne.

Ja hraval Saturna na 94cm Full HD (jen na zkousku) a po oriznuti na nativni rozliseni konzole mi zustal uprostred televize obdelnicek o rozmerech sesitu A5 :-)) , zbytek plochy svitil naprazdno.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 7. 2010 16:39

Ale tohle musí umět televize. Možná by to ještě dokázal ten vgabox? Bohužel u menších úhlopříček jsem to neviděl, ale dost bych to chtěl. Nebyla to nějaká lepší telka?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 13. 7. 2010 16:42

Tak musi to umet televize, ale beru to jako beznou funkci.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 15. 7. 2010 18:21

bolo by pre Dreamcast vhodne napr. toto ??? :
http://www.alza.sk/22-lg-22le3300-led-d162075.htm
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod kasper77 16. 7. 2010 11:38

pripadne - nebolo by zaujimavejsie kupit klasicku CRT 100hz s vacsou uhloprieckou ??? nieco ako napr. Extra plocha 100 Hz stereo TV Thomson 32 WM402
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod suldo 9. 9. 2010 20:39

System shock 2 a Thief2 beta verzie na DC!

http://www.racketboy.com/forum/viewtopi ... 43#p307243
suldo
First Blood

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 10. 9. 2010 19:09

Heh, tak to je mazec. Jen škoda že s několikaletým zpožděním...
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 10. 9. 2010 19:24

Hezký dárek k narozeninám :) Je úžasné, jak Dreamcast díky fanouškům žije dál!
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 9. 2010 19:38

Tak on se díky neexistenci jakéhokoliv zabezpečení, zajímavého výkonu a asi i programátorské přívětivosti stal jakousi otevřenou platformou. Škoda že se jich neprodalo víc, komunita by byla mnohem větší.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 11. 9. 2010 11:08

Nebojme si to připustit - zkrátka nejlepší konzole všech dob.

Jsem zvědavý, kolik jich v Japonsku asi ještě existuje.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků