webové hry -> klady a zápory

World of Warcraft, EverQuest, Ultima Online...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sirnis 11. 10. 2008 12:02

Zdravim všechny,

sice jsem na fórum doupě kdysi chodil často, ale nějak po změně na superfórum jsem asi jak to jen říci se nechodil ani jen dívat...

No teď však k věci. Takže určitě každý, kdo procházel aspon trochu víc internet a zajímá se o hry se střetl s nějakou tou hrou v prohlížeči. Ať už je to Travian, bitefigth, red dragon, zaklínač, webgame .... a já nevim kolik ještě, tak určitě si každý z vás minimálně (samozřejmě že někdo na takové hry úplně kašle...) jednu zkusil. A tak sem si tak říkal - jelikož i já jsem kdysi zkoušel Traviana, red dragona a asi možná jednu nebo dvě další - že by nebylo na škodu si probrat, co vůbec je na těchto hrách zábavné? Jaké herní prvky ty webovky mají, které by možná stálo za to pozměnit nebo úplně nahradit, či jen vypilovat.

Takže bez zbytečného okecávání jsem vlepim své názory, na které můžete pak reagovat, popřípadě dávat vlastní názory...

1) co se těchto her týče, tak mě u nich chybí příběh, jistě jako nějaké popisy ras tu jsou, ale jakmile hrajete, jde vám jen o to vybudovat armádu, dostat se na vrchol tabulek a prostě zničit všechny a všechno
-samozřejmě to je hlavní pilíř, ale nenašel jsem žádnou webovku, která by měla nějak hlubší příběh
2)aliance - jako samozřejmě spolčit se do nějaké skupiny která bude ještě silnější to je logická věc, ale co ti slabší? Přeci jen v alianci může být od 10 po nějakých 100 (dle hry) hráčů, ale tam stejnak jde o to přijetí, tím, kdo založil onu alianci, navíc ty suroviny, které jsou poplatkem stejně využijí jen ti navrchu a mnohdy některý z hráčů je jen do počtu, navíc nesmí porušit pravidla o neútočení s nějakou jinou alianci a tak mnohdy je vyloučen, když chce prostě zaútočit na toho a toho...
3)osobně když vezmu takového red dragona a jiné hry, tak se mi nelíbí, když tam se hraje prostě jen tabulkově ... žádná mapa, prostě nic, kde byste viděli že máte tolik a tolik území a prostě měli pocit moci, že ovládáte skutečně pořádné panství ...
4) po čase už to je prostě stereotyp, jako hrajete, hrajete a najednou je bud konec nějakého věku nebo prostě něco na ten způsob a začíná se od začátku; takže vše co jste vybudovaly je v tahu
a pak na začátku jde jen o to, vystavět co nejrychleji ty a ty stavby, což samozřejmě ti, kteří hrají hru už od začátku umí, takže během týdne už mají i slušnou armádu
-nebylo by proto lepší, kdyby každý začínal od začátku? Jako že začnete hrát, seznamujete se s hrou, která však neskončí s nějakým věkem, ale bude stále pokračovat vpřed, bude se vyvíjet, ať už novými jednotkami a vylepšeními, co by přibývaly ...

No možná mám dost zkreslený pohled na to, co není třeba jen tak vytvořit, ale tak od toho tu je fórum, abychom mohly kecat o tom, co bychom a jak chtěly ... a třeba se toho někdo chytí a pokusí se to, co tu budeme psát využít, aby to dal do nějaké té nové webovky
Sirnis
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaRoman 19. 1. 2009 17:24

Mě osobně přidou browserové hry dost zbytečné, a nevyvážené. Když už jsem nějakou z nich začal hrát, vykysnul sem u ní maximálně pů hodiny. Ale důvod proč chci napsat, je skvělá vsuvka v článku o browswerových hrách ve Score. Doufám, že to není porušování autorských práv.

Rozhovor s člověkem, který hraje webové hry

Jmenuje se Jirka, ale znají ho pod prezdívkou GeZe. Webovým hrám, jak říká, propadl zcela.

Score: Ahoj Geze, jak ses vlastně dostal k webovým hrám?
Geze: Na začátku byla nehoda. Rozbil se mi PC (hrál sem si s přetaktováním, a celé to nějak popálil) čili jsem byl chvíli bez kompu a musel mi stačit otcův starý notebook. Na tom si moc nezahraješ, a tak jsem brouzdal po netu a náhodou našel nejaké webovky.

Score: Co tě na nich tak chytlo?
Geze: Kupodivu to ze začátku žádná bomba nebyla, spíš sem to jen skoušel. No a pak jsem zjistil, že se do několika loguju každý den, že si píšu poznámky na papír, že místo novin čtu na webu návody a tak... Fakt sem tomu propadl...

(Tahle část vsuvky je nudná, a nepodstatná)

Rozhovor s člověkem, který webové hry nehraje


Jmenuje se Václav, ovšem okolí ho zná spíš pod jménem Václav. Webové hry nehraje.

Score: Ahoj Václave, na začátek jednoduchá otázka: Co ty a webové hry?
Václav: Nic, nehraju je, nezajímají mě. Vůbec.

Score: Aha, to je zajímavé. Jak ses k tomu dostal?
Václav: No, než ste se zeptali, ani jsem nevěděl, že něco takového existuje. Na internet lezu, vlastně jsem tam každou chvíli, ale hrám se obloukem vyhýbám. Hazard je hřích!

Score: No ale tohle není hazard! My nemluvíme o pokeru, ale třeba...
Václav: Poker že není hazard? Poker že není hazard??? Jeden můj bratranec to zkoušel, vsadil dolar, JEDEN DOLAR, a nakonec prohrál barák i se psem. To opravdu nemám zapotřebí!

S: Ale ne...
V: Ale jo! Já to viděl, přijeli si pro něj bagrem. Potvory. Tedy pro dům, pro psa ne, na toho měli pytel. Bratranec se chtěl k domu přivázat, ale než našel dostatečně dlouhý špagát, dům byl fuč. Tak se přivázal aspoň ke psovi, ale ten ho kousl, potvora!

S:Ale my jsme nemluvili o pokeru.
V: Ale já jo! A máte i další! Bratranec chtěl vyhrát barák zpátky, tak prodal plot, protože mu zbyl, a šel do virtuálního kasína. Kdyby se mu znovu filutovi nepodařilo vsadit ten už prohraný barák, těžko říct, o co by přišel.

S: My mluvíme o strategických hrách, nebo erpégé...
V: Co to je?

S: no... Hry na hrdiny.
V: Jo jo, bratranec si pak hrál na hrdinu. Poslepoval z novin výhružný dopis a poslal ho provozovatelům kasína. Bohužel jako soukromou zprávul, přes svůj login, takže ho našli a ztloukli. Ne, fakt nemám zapotřebí si hrát na hrdinuy.

S: Tak děkujeme za rozhovor...
V: No jo, rádo se stalo, pro Level cokoliv.

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
KubaRoman
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 1. 2009 21:40

Ono je to spíš než o čemkoliv jiném o těch lidech... Prostě challenge... Šplháš v žebříčku, sice úplně nahoru nikdy nevyšplháš, ale můžeš si to myslet :-) Navíc je to obvykle nenáročné na pochopení a poměrně zábavné. Hrál jsem Webgame.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slowy 31. 1. 2009 14:37

Tjn, hrál jsem Ikariam a nejvíc mě na tom bavilo, že po každém mém kroku se změnilo mé pořadí v žebříčku, každý den jsem o něco povyrost. Problém je že mě to přestalo bavit dřív než jsem se dostal na nějakou slušnou pozici :-) .
Slowy
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Prochy20 23. 3. 2009 15:54

Já hral DivokéKmeny.-> hrál bych do dnes kdybych nepřišel o účet.
Sice mě to už nebavilo, ale byla tam super parta...
Nejnebezpečnější predátor na planetě Zemi je člověk.
Prochy20
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady569 15. 4. 2009 13:45

Obecně jsou ty onlinovky strašně moc o lidech a komunitě :). Dokáží vám hru znechutit stejně jako si ji zamilovat
D3vilR4ge
Heady569
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 15. 4. 2009 14:08

Heady569 píše:Obecně jsou ty onlinovky strašně moc o lidech a komunitě :). Dokáží vám hru znechutit stejně jako si ji zamilovat
Přesně tak. Nic člověka nenavzteká tolik, jako když ve Webgame (mimochodem, výborná hra ^^ ) si za x dnů/týdnů nasyslíte přes 1M prestiže (není to tak lehké, jak si možná myslíte), někdo vám vyhlásí war (to je celkem normální) a SESVAČÍ vás na nějakejch 20k prestiže (!!!) s maximální sesvačností...tohle jsem zažil a jako celkem jsem pěnil. Já měl dost volný půdy, takže oni si na mě nasvačili strašný zisky. Ostatní z mé ali byli celkem v pohodě, ale drtivá většina útoků šla na mě :-! Je to opravdu o lidech. Tihle měli každej tak 850 - 1.9M prestiže. Webgame mě i přes tenhle zážitek bavila, ale zapíchl jsem ji kvůli času - je potřeba to hrát každý den, jinak se nechytáte :(
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků