Zaklínač 3/ Witcher 3 problémy s texturou

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod werdes 27. 4. 2016 12:28

Zdravím lidičky,

mám problém s tímto (viz obrázek. Omluvte kvalitu obrázku byl moc velký nebo mi nešel zde nahrát, tak jsem ho nechal naskenovat vytisknout a poté naskenovat a tím vznikl obrázek). Tohle se mi děje na určitých místech. Nevím co to může způsobovat (jsem v základní lokaci). Samozřejmě mám originální hru a je aktivována na GoG.com + všechny DLC a první datadisk.

Hra je možná nainstalována na SSD ale to nevím jistě (jsem v práci :-) )

Rád bych požádal o pomoc, děkuji.

Werdes

Popis mého stroje:

Intel Core i5-4690K
MSI NVIDIA GTX 980 GAMING 4G
HyperX Savage 16GB
MSI Z97-G43
Corsair RM550x 550W
Transcend SSD370S 256GB
Seagate Desktop HDD 1TB
Windous 10

Počítač je taktovaný (od člověka, který se tomu věnuje, již dekádu něco :-) )
Přílohy
chyba.jpg
werdes
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2016 13:23

V první řadě bych zkusil snížit to taktování, klidně to může být tím (ale spíš u grafické karty).
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werdes 27. 4. 2016 13:56

Děkuji za radu.

Bohužel snížit taktování to nedovedu. Taktování jsem nedělal já, ale jeden odborník (na tyhle věci), jinak tohle se mi u žádné jiné hry nedělalo.
werdes
First Blood

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 27. 4. 2016 14:28

Hod tam jeste aktualni ovladace. I kdyz taky to spis vypada na to, ze to GK nezvlada. Treba ti nestiha chlazeni a prehriva se.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2016 14:36

I jinak bezproblémové taktování může u některých her vykazovat artefakty apod. - stává se to a není žádné vysvětlení, proč to někde funguje/nefunguje. Jinak bych se ozval odborníkovi, nicméně u GK je taktování většinou jen přes nějakou utilitu běžící na pozadí. RivaTuner, Tray Tools apod. - zkusil bych pohledat a načíst profil default, ne overclocked (který každý rozumný taktovač tvoří).
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werdes 27. 4. 2016 15:50

Zkoušel jsem dle rad staré ovladače a nic ....
Jinak i když to dám na nejnižší detaily, tak to pořád dělá :( tak nevím.
Nezdá se mi, že by se grafika přehřívala, tohle je poprvé co se mi to děje ... U stejně náročných her je vše Ok
werdes
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2016 16:20

Pokud je chyba při taktování grafiky, tak nižší detaily nepomůžou.

A jak říkám - občas je vážně objevení artefaktu záležitost konkrétní hry - někdy pro to není rozumné vysvětlení, jindy daný engine využívá některé technologie, které jiné hry třeba ne (nebo ne v tak masové míře) a problematické přetaktování se projeví potom.

Znovu tedy: zkuste taktování snížit, resp. nastavit defaultní hodnoty taktů grafické karty. Není to jaderná fyzika, ale otázka nahrání profilu.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 4. 2016 19:11

Jé, to znám. To je první zakázka na potvoru, polednici. Přesně tam se mi u studně udělaly taky artefakty, nikde jinde potom už ne. Já to ale přičítal tomu že mám už přece jen (až na kartu) dost starou sestavu.

Možná je to chyba v enginu hry. Nicméně zkusil bych dát všechno na default - konečně - GTX 980 má výkonu až až a pak zkusit jestli to bude normální. Mně se to tam nejdřív neobjevilo, pak ano. Už si ale nepamatuju jak jsem to vyřešil, jestli to zmizelo nebo ne. Ale přesně na tom samém místě jsem měl ten samý problém - vše okolo bylo v pohodě a studna celá rozartefaktovaná...

Aha, tak koukám že to je jiná zakázka.... ale stejně jako u polednice je tam voda+skály...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2016 19:23

Jakože asi v půlce lokací je voda+skály, zvlášť ve Skellige...
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werdes 27. 4. 2016 19:48

Děkuji lidi za rady.

Tak jsem zkusil něco co jsem měl udělat hned :D Přeinstaloval jsem Zaklínače 3 a je pokoj :-D Nemusel jsem nějak měnit taktování. Krásně a plynule běží a vše maximum
werdes
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2016 20:09

Tak tohle bych vážně netipl, vypadá to opravdu jako artefakt grafické karty :) Nicméně hlavně že to šlape!
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werdes 28. 4. 2016 06:11

Ještě jednou děkuji za rady :-)
Po přeinstalování (a dlouhém hraní :-D ) jsem se poté začal pídit, proč to přeinstalování pomohlo.
Narazil jsem na zajímavý článek na forum o Zaklínači (angličtina), že tohle dělají někdy textury a proto je nutné z GoG to přelíznout (myšleno, že dát opravit), ale já jsem to vyřešil přeinstalováním, tak to má asi stejný účinek.

Také jsem dočetl, to stejné, že tohle dělá i přetaktování, ale blbé a nepovedené (co jsem pochopil hodně amatérské, ale jak říkám bylo to v angličtině, tak to není úplně zaručené info :-D )

Jestli se nepletu, tak teplota grafiky mi nepřekročí 88-89 C :-) (doufám, že nemelu blbosti. Mám to doma a teď jsem v práci :-) )
werdes
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků