Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 4. 1. 2020 13:47

faktura dorazila 2.1.2020, slibena sleva z ceny silove elektriny se v fakture takze prkny preplatek. No co na Eon nechvalim ze vubec automaticky neuporavi predpisy zaloh dle spotreby. A je nutno si to uparevit prez infolinku. nakonec se domluvili na źalohy jen o par desit korun nad co spocitel TZB
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 1. 2020 14:02

Mám nejlevnější kW, nebot ji nespotřebuji. K záchraně planety a peněženek nezbývá než se tužit až otužovat, nejvíce až 1/2 roční spotřeby spotřebuje TUV.
A nebo navrtat elměr a brzdit kolečko, což však nelze doporučit, nebot komando Vaniše NTZ je nyní soukromým sročkem a podniká výhradně na zakázkách pro ČEZ a EON a oni, oni už vyzráli na kdejakého filutu, co si myslel, že na něj, na něj si nepřijdou, když má černotu zabezpečenou pohybovými čidly či zaomítanou nebo zakopanou. :D Dělají si termovizní záznamy celých podezřelých objektů 24/7, instalují tajně na přípojku "monitory spotřeby", vč. záznamu "provozu komína". Nu a pak veškerou důkazní situaci shrnou pro OČTŘ. A jak na takovou černotu přijdou v počátku ? Tedy kromě udání souseda...Inu více a více míst, ulic v NN distribuci má nově instalovaný hl. součtový elměr pro celou trafačku...a dále SW monitorují faktury, pokles meziroční spotřeby nad 10% to vyhodí bokem. :-P :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod suram 4. 1. 2020 16:23

Všude už mají snad digitální elektroměry? Elektroměry s kolečkem všude kolem nás vyměňovali za digitální už před pár lety.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 1. 2020 16:51

A to jooo. Ale byly případy s kolečkem a milimetrovým vrtáčkem nebo origo plomb kleštěmi a přetáčela půlka ulice či obce jako u tacho aut v bazarech :D
A nakonec i ty digi elměry jdou jak vidno z odhalených černot různými způsoby ojebat. Mají sice moře tzv. registrů, dokonce sensory demontáže krytů atd., ale "českej člověk je tvor nadmíru vynálezavý". Je to neustálý boj proti české vynalézavosti a jistě spolupráci s řadou pořádkumilných sousedů udavačů, takových Pomocníků VP. :D
Existuje plán na online eleměry s dat přenosy přímo po silových vedeních, kde by šlo manipulace a podezřelé změny ve spotřebě sledovat skrytě online, kde ale hlavním účelem má být ekologie, další snižování spotřeby. Ale distribuce nákladné sítové úpravy nechce platit ze svého, levněj vyjde roční odečet pracovníkem osobně většinou ještě jako v 19. stol s tužkou, místo využití optického rozhraní stáhnutím všemožných dat registrů do záznam přístroje a SW vyhodnocováním statistických neobvyklostí, a ne jen celkové spotřeby. Ale tomu brání i celková velká modelová rozmanitost digi elměrů i od různých výrobců.
Jisté je, že je několik poměrně starých měřících metod jak takové černé fiškusi odhalit a usvědčit, když dostanou udání nebo na sebe upozorní sám, případně má trafačka hl. měření. Neb malé ryby je třeba chytat, aby velké ryby mohly dál šmelit a krást v miliardách. :hm
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod suram 5. 1. 2020 16:46

Digitální elektroměr neupravíš. Nebo jak?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 1. 2020 17:54

Ale jistěže jde i digi elměr upravit, dokonce to v česku provozuje někdo. Jdou vygoglit HW sady na manipulace i s těmito elměry. Potíž je jen v tom, že ty zásahy na odborném pracovišti, ve zkušebně poznáme. Už v terénu poznají neorigoš plomby. Jak jsem už psal, Vaniš sro vyhrál zakázky na sledování a odhalování černot. Ale čeští fiškusové si stále myslí, že na ně se nepřijde, vždyt "těch pár drátů HDV, HDS nějak vždy ochčí", pod zem nebo do zdi přeci žádné komando nevleze, že. Nu šeredně se pletou. :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod XRPD 6. 1. 2020 07:30

redhaven píše:...a dále SW monitorují faktury, pokles meziroční spotřeby nad 10% to vyhodí bokem. :-P :D


Nepřeháněj, v garáži jsem měl spotřebu 4 kWh/rok s klasickými žárovkami. Po jejích výměně pokles na 2 kWh/rok a nikdo to neřeší. Samoodečty dělám už více než 10 let (což je zakázáno), protože ta co to má odečítat, je z jiného města. Stačí ji poslat fotku... Nic nefalšuji, jen jsem chtěl zmírnit to "bububu".
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 6. 1. 2020 07:35

Ono je rozdíl někdo kdo topí přímotopama a jede 30MWh/rok nebo jesli mas par kwh v garazi, podezrelej nebude hned kazdej, ale po zmene na tepelne cerpadlo nam distribuce volala.. Jesli byla zmena vytápění...
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 1. 2020 10:43

Jiste, vzdy je treba zohlednit pomer, celkovou spotrebu a jeji pokles v kolika kW. Na pokute a penale z cernoty 2kW bychom moc netrhli, vazne.
redhaven
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod retron 9. 1. 2020 12:39

Dnes mi přišel mail od ČEZ s oznámením, že od 1.3. zvyšují ceny, na webu nejsou musí se přihlásit do ČEZ online. V mém případě eTarif PRE distribuce z 1 877,90 na 2 285,69 za MWh a stálá platba z 62,30 na 71,39 za měsíc vč. DPH. Takže ideální možnost jak okamžitě odstoupit anebo alespoň dostat retenční nabídku.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 1. 2020 14:41

Ja mam na prosincovem vyuctovani finalni cenu 1,40 / kWh i s DPh a se vsemi (distri) poplatky :-)

To bude asi tim, kdyz se oze preklopi do pausalu, protoze se necha dostatecne dlouha mezera mezi zmenou dodavatelu pred vyuctovanim :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 13. 1. 2020 18:25

retron píše:Dnes mi přišel mail od ČEZ s oznámením, že od 1.3. zvyšují ceny, na webu nejsou musí se přihlásit do ČEZ online. V mém případě eTarif PRE distribuce z 1 877,90 na 2 285,69 za MWh a stálá platba z 62,30 na 71,39 za měsíc vč. DPH. Takže ideální možnost jak okamžitě odstoupit anebo alespoň dostat retenční nabídku.


mně udělali něco podobného už v říjnu, nakonec z retence nabídka lehce přes 1000 za MWH, takže určitě výpověď
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 15. 1. 2020 15:34

Já normálně žasnu... Skončil jsem u ČEZu, přišla mně faktura (včetně započítaného bonusu z ČEZ karty), nedoplatek 10,20 Kč a skví se na ní "Ten prosím neplaťte,
z důvodu nízké částky nepožadujeme jeho úhradu." :-D.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 17. 1. 2020 20:35

Jen aby nezačli požadovat úhradu po nějakém čase? Splaší se jim systém, přičte k tomu sankční úrok a smluvní pokuty, ...
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků