Slevy na pohonné hmoty

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tielk 18. 10. 2014 20:55

Tomáš Marný píše:Tyhle řeči o Tank Ono fakt zbožňuju... Kolik je u nás rafinérek, aby bylo pravděpodobné, že Tank Ono bere z jiné než Něco Oil od vedle? Ano, je u nás pár značek, které dovážejí paliva z rafinérií v Rakousku a v Německu, ale rozhodně to není N95 a obyčejná nafta.

Tak se to tady proctete pane chytry http://www.coi.cz/cz/hledat/?action=sea ... h=tank-ono
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 18. 10. 2014 22:07

TM: Já ale na paragonu žádnou další slevu krom té od O2 nemám. Až na výpis e od GE je vratka. Žádná sleva.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 19. 10. 2014 17:30

říkám, nebudu se dohadovat, jestli to je kvalitní nebo ne, protože já nejsem schopný to posoudit, jen mám svou osobní zkušenost, ale mohlo to být způsobené něčím jiným

je pravda, že kombinace vratka od GE a kupon od O2 není kombinace dvou slev, to by byla kombinace slevy od O2 a od E.ONu, kdežto vratka na GE kreditku by AGIP neměla vůbec zajímat, nikdo nemůže vědět, zda tam těch 7% na pohonné hmoty mám nebo ne
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 19. 10. 2014 18:35

Tielk píše:
Tomáš Marný píše:Tyhle řeči o Tank Ono fakt zbožňuju... Kolik je u nás rafinérek, aby bylo pravděpodobné, že Tank Ono bere z jiné než Něco Oil od vedle? Ano, je u nás pár značek, které dovážejí paliva z rafinérií v Rakousku a v Německu, ale rozhodně to není N95 a obyčejná nafta.

Tak se to tady proctete pane chytry http://www.coi.cz/cz/hledat/?action=sea ... h=tank-ono

Já si to přečetl. Píšou tam, že jejich nafta měla nižší FAME, čímž nedošlo k poškození uživatele, spíše naopak, ale utrpělo životní prostředí.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2014 19:03

To je zbytečné... V těch kontrolách se najde i Shell, ale protože na Tank ONO přichází jedno udání za druhým (njn, okolní pumpaři se dloubou v nose, zatímco u Tank ONO jsou neustále fronty), tak je tam i četnost kontrol mnohonásobně vyšší, než jinde. PHM je sice občas mimo nějaké pofiderní normy, ale v žádném případě to neznamená poškození zákazníka nebo motoru. Někteří si ale raději připlatí 3 kačky za litr za benzín ze stejné rafinérie, hlavně že je to od renomované značky...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 10. 2014 10:11

Asi tak, Tank ONO + vratka 2% na kreditku a neni co resit. A hlavne, ty prusery obecne maji na svedomi prepravci, nez samotni provozovatele benzinek. A jestli si nekdo mysli, ze jinde nacepuje benzin, ktery bude "vic adidas", tak si to opravdu jenom mysli a je za hejla.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hangrybirds 20. 10. 2014 11:12

Můj kamarád dělá analytika kvality v laborce přímo na palivech, tak na to mám trošku jiný názor. Vychvalujte si Ono jak chcete. Sice benzín "většinou" splňuje normy, ale je to pouze "suchý" benzín bez aditiv. A prospěch aditiv na životnost motoru, motorový olej atd .. není třeba snad zmiňovat.

Jen prozradím, že benzín bez aditiv podstatně rychleji degraduje účinky motorového oleje než aditivovaný benzín.

A ano, samotný benzín většinou je stejný, pokud jsou udržované nádrže atakpod .., ale bohužel nejde jen o samotný benzín.
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 20. 10. 2014 11:38

U starého Favorita je to asi jedno, ale já se svým motorem TSI kvalitu benzínu poznám na spotřebě, takže na ONO už nejezdím a tankuju pokud to jde jen u Benziny. Mám totiž vypozorováno, že např. za 1000 Kč benzínu z ONO ujedu 450 km a za 1000 Kč z Benziny taky a to přitom natankuju díky vyšší ceně třeba o 2 litry méně.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE70 20. 10. 2014 12:11

"Jen prozradím, že benzín bez aditiv podstatně rychleji degraduje účinky motorového oleje než aditivovaný benzín. "

Nechápu jak se tobě dostane benzin do motorového oleje? Mě normálně shoří včetně aditiv. Aditiva v benzinu mají úplně jinou funkci než šetřit motorový olej.

https://www.youtube.com/watch?v=4S2FRNswGtQ#t=503
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 20. 10. 2014 12:29

Tobě se tam jistě nedostane, ale všem ostatním se tam přirozenou cestou dostává. Třeba spolu se spalinami z prostoru válce kolem pístních kroužků do klikové skříně.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tielk 20. 10. 2014 15:42

avathar píše:
Tielk píše:
Tomáš Marný píše:Tyhle řeči o Tank Ono fakt zbožňuju... Kolik je u nás rafinérek, aby bylo pravděpodobné, že Tank Ono bere z jiné než Něco Oil od vedle? Ano, je u nás pár značek, které dovážejí paliva z rafinérií v Rakousku a v Německu, ale rozhodně to není N95 a obyčejná nafta.

Tak se to tady proctete pane chytry http://www.coi.cz/cz/hledat/?action=sea ... h=tank-ono

Já si to přečetl. Píšou tam, že jejich nafta měla nižší FAME, čímž nedošlo k poškození uživatele, spíše naopak, ale utrpělo životní prostředí.

Tak si to prectete poradne a vsechny pokuty nizsi FAME tam ma snad jen jedna kontrola jinak je to o spatnem bodu vzplanuti u nafty a treba zde si prectete oduvodneni http://www.coi.cz/userdata/files/rozhod ... prikaz.pdf
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2014 16:06

Ano, věc přepravce, protože jednou veze naftu, podruhé tou samou cisternou benzín, ale to odborníkům z ČOI, kteří mají stejně jako zbytek státních slouhů IQ na bodu absolutní nuly, nedojde. Ti jsou názoru, že zřejmě někdo z obsluhy leje kanystrama do nádrže s naftou benzín a obráceně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hangrybirds 20. 10. 2014 17:00

A co je nám do toho? To je problérm čerpací stanice, že si nedokáže ohlídat dodavatele.
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2014 17:44

Mám pocit, že se zde poslední dobou houfně vyskytují ještě větší idioti, než diskutují na Novinkách. A to už je co říct. HOWGH.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 20. 10. 2014 18:14

Počítáš do toho doufám i sebe. Jen malá připomínka, někdo s tak vysokým IQ by mohl vědět, jaký je rozdíl mezi dopravcem a přepravcem.
Smurfik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků