Přítelkyně po mateřské, má na něco nárok

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pecuch 7. 1. 2014 09:58

Jsme se stěhovali, do toho malej, tak jsme svatbu odložili. No co už..
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 9. 1. 2014 13:00

No tak pak aspon sleva na dite (po svatbe)...mesicne to dela 1117,-
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 1. 2014 15:22

Na ženu možná taky, ale nevím, jestli se to nějak krátí podle měsíců nebo je to celých necelých 25k (za rok).
Na dítě to ale snad měl už teď, ne? K tomu svatba nutná (pokud vím) není.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pecuch 9. 1. 2014 16:34

Na dítě mám tu slevu už teď, přítelkyně je na mateřské. Slevu na manželku asi doufám mít budu. Nevím jaký jsou tam limity.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 9. 1. 2014 17:21

Nesmí si v tom roce vydělat víc než 68 tisíc včetně mateřské. Rodičovská se nepočítá.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pecuch 10. 1. 2014 09:21

Tak to nehrozí, je doma, nikde nepracuje. Díky
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-bat 11. 1. 2014 23:13

U te slevy na manzelku jde hlavne o tu materskou - moje zena sla na materskou v polovine rijna, takze, ze za rok 2014 uplatnim tak akorat velke kulove :) (materska udela vice nez 68tis.)
Aspon jde po materske (konci v kvetnu) chtit od zamestnavatele proplatit celou dovolenou za rok 2014, na kterou ji vznika narok - coz vynahradi tu slevu i s bonusem. Povazuji za vtipne, ze dle zakona vznika zene na materske narok na dovolenou. Realne neodpracuje ani den, ale materska se pocita jako odpracovana doba a po (myslim) 60 odpracovanych dnech je narok na plnou rocni dovolenou - o kterou si staci u zamestnavatele pozadat. Navic je mozno brat penize za dovolenou a naslednou rodicovskou najednou, takze to udela solidni sumu :-)
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 11. 1. 2014 23:49

Jo a než odejde na mateřskou, většinou ještě zůstane na nemocenské, kterou taky platí zprvu zaměstnavatel.. Jó zaměstnávat ženy je luxus.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 16. 2. 2014 12:23

Můžu zůstat na RD do čtyř let dítětě a přitom podnikat a vydělat si kolik chci? Bude za mě zdravotní a sociální platit stát?

-- 16. 2. 2014 12:27 --

Podnikám od půl roků dítěte, ale to beru ještě rodičovskou, neplatím ani zdravotní, ani sociální, jen mě zajíma jak to bude až mi přestanou platit.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danuselokovicova 31. 3. 2015 09:03

Tuším, že nemáte nárok vůbec na nic.
danuselokovicova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 3. 2015 21:08

Po přečtení slovesa "nárok" se obvykle opupínkuju... Nikdy jsem nedělal, 5 let jsem si válel šunky v GB, teď jsem se vrátil, na co mám "NÁROK"???
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 10. 4. 2015 19:46

Na pořádný výprask :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků