Povinné ručení - meziroční navýšení pojistného

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil1 20. 10. 2022 14:27

Pojišťovna Slavia za mě škodu neplatila, volal jsem přímo na pobočku a bylo mi řečeno, že jsem pro ně nepojistitelný pro častou nehodovost. Stejně tak Uniqua ,ale ta asi něco platila, protože myslím převzala kmen Axa pojištovny kde jsem byl v době nehod 2020 pojistěn jestli se nepletu
Ostatní pojistovny mi daly nabídky.

Co se týče havarijka u ČSOB pojistovny tak to také nechápu ale tam jsem rád. Taky jsem z něj dvakrát čerpal za ty cca 3 roky co ho mám. Jednou mi někdo podrápal auto asi klíčem a podruhé jsem nedobrzdil na sněhu a ťuknul jsem to do auta přede mnou. On neměl na autě nic (odjel a věc neřešil) já rozbitej reflektor. Poprvé lak opraven u Auto jarov faktura asi za 45 000 tisíc spoluúčast mám 1000 Kč bez procent. Podruhé výměna světla také AJ a ostřikovače škoda asi taky 50 litrů. V ceně ppojistky se to nijak neprojevilo platím pořád těch 12-13 tisíc :)
Pokaždé faktury bez problému proplaceny. Já jim zaplatil asi 38 000 za ty tři roky a oni faktury za kilo za opravy.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 20. 10. 2022 14:35

bufalobil1 píše:No to je taky hezký mazec.
Hrozně mě překvapilo , že po dvou zaviněných celkem bagatelních škodách jsem pro několik pojistoven nepojistitelný.

Pojišťovny pro výpočet pojistného bohužel neřeší výši škody, ale že došlo k pojistné události (a vůbec nemusí dojít k pojistnému plnění!!!). To je jeden z významných důvodů, proč se u bagatelních škod na parkovištích ujíždí. Není svědek = není sankce = nezdražuje se pojistka.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jjrr 20. 10. 2022 15:45

Jà bych třeba neujel, ne proto, že bych byl nějakej zásadovej poctivec, ale vím, že jsou všude kamery.

pulmann píše:
Nabourané auto + lísteček za stěračem = odjetí od dopravní nehody = větší postih.
NEDĚLAT NIKDY !!!


Pokud to chce člověk řešit vzkazem za stěračem, není to problém. Pokud je protistrana tak tupá, že to oznámí policii, stačí vše popřít, pokud jsi si jistý, že tam nejsou kamery, prostě nevíš, kdo tam dal papír s tvým tel.č., asi nějaký omyl. Další věcí je, že za újezd od dopravní nehody hrozí postih jen řidiči, ne spolujezdci nebo vlastníkovi vozidla nebo pojistníkovi, a záleží na každém, jak bude vystupovat, nemusí s protistranou řešit škodu přes vzkaz za stěračem zrovna jako řidič.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 20. 10. 2022 15:53

Na většině parkovišť u Kauflandu kamery nejsou. Vyzkoušeno za vás (poškozený).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jjrr 20. 10. 2022 16:15

No ony jsou, ale jsou velmi přísné podmínky pro poskytování informací veřejnosti. Nakonec se díky tomu můžeš dozvědět nepravdivou informaci, že nejsou. Obecně mají firmy provozující kamerový systém se záznamem velikou obavu z UOOU.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 20. 10. 2022 16:20

jjrr: Informace požadovala dopravka z PČR. Poslali ji do buše. 2x na dvou místech. Ale jak by šlo o drogy, to by se kamery určitě našly.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jjrr 20. 10. 2022 16:31

Existují jisté finty a dohody, jak obejít podmínky UOOU, který po těch firmách např. chce, aby záznam uchovávali max 6 dnů apod. Ta firma se pak bojí po 6 dnech cokoliv poskytnout, i když ve skutečnosti ten záznam má. Policista pak musí napŕ. písemnou žádost antidatovat, ... apod.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ABaader 5. 12. 2022 08:45

Poradíte, kde se dá sjednat nejvýhodnějí (spoluúčas atd.) havarijní pojištění i povinné ručení na nové vozidlo (Dacia Duster LPG)? Díky moc za tipy.
ABaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2022 09:24

Zkusil bych kalkulátor www.pillow.cz , jestli máš nízky nájezd.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod andreasbaader 5. 12. 2022 09:56

Nájezd mám takový průměr kolme 18000 km.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2022 12:37

Tak to není nízký.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 5. 12. 2022 17:34

ABaader píše:Poradíte, kde se dá sjednat nejvýhodnějí (spoluúčas atd.) havarijní pojištění i povinné ručení na nové vozidlo (Dacia Duster LPG)? Díky moc za tipy.

Zkuste ještě HVP a Slavii. Jen pozor, že u Slavie nesmíte být taxi, jinak to s vámi při placení švihne :mrgreen: Hlavní jsou bonusy. Pokud nejsou, je to dnes prostě drahé.

-- 5. 12. 2022 17:34 --

andreasbaader píše:Nájezd mám takový průměr kolme 18000 km.

Já mám zrovna Pillow s nájezdem nad 25 000 km a v pohodě (můj nájezd je 90-100 000 km).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod andreasbaader 7. 12. 2022 12:16

Nic lepšího jsem nesehnal:
Přílohy
Clipboard04.jpg
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 7. 12. 2022 13:20

Někdo kupon na Pillow? Případně jestli někomu můžu pomoct za nahnání nové ovečky...
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod pulmann 7. 12. 2022 18:31

10 000 Kč za HAV + POV není drahé.
Já osobně bych si nepojistil havarijní pojištění u nějaké malé pojišTovny. Např Pillov, Hasičská, Direct, VZP .
Kvůli likvidaci.
pulmann
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků