Důchodové pojištění vs investiční životní pojištění u Axa

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod EmKaape 20. 6. 2016 17:12

PatrikChrz: Děkuji za reakci.

1) Ještě se chci zeptat k mému penzijnímu pojištění, zda mám nárok po 15 letech vybrat 50% naspořené částky, aniž bych přišel o státní příspěvek?

2) Je ještě možné, přejít k jiné pojišťovně a získat ještě penzijko za starých podmínek (nechci pilíře)? Nebo mám zůstat u Axy?
Kdyby Axa náhodou skončila, tak abych nepřišel o své peníze z penzijka.

Děkuji!
EmKaape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 6. 2016 17:34

Prejit nejde.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2016 17:42

1) ano, ale pouze v případě, že to máte ve smlouvě sjednáno (ve smlouvě se uvádí, kolik z příspěvku jde na výsluhovou penzi, maximálně to mohlo být 50 %). Většinou to tam lidé mají (nic to nestojí).

2) bohužel nejde
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EmKaape 22. 6. 2016 17:53

Děkuji za všechny rady. Navýšeno na 1000 Kč.
EmKaape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 23. 6. 2016 11:55

Buďte rád za tu AXu, já mám NN (bývalé ING) a letos bylo zhodnocení jen 0,88 % p.a., což bylo třetí nejhorší zhodnocení penzijních fondů za rok 2015. Horší byla už jen Spořitelna (0,8) a Conseq (0,5).
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 6. 2016 15:02

Mam take NN. Drive meli alespon dobrou kreditku. :-]
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod yowie 23. 6. 2016 16:09

Nedávno jsem viděl aktuální stav jedné 9 let staré IŽP smlouvy od Axy, která byla sjednaná přes Partners... Pojištění jen pro případ smrti na 10 000,- (to je min. možné pojištění, nějaké, pokud se nepletu, musí být vždy) a jinak vše do investic. Nainvestováno 108 000,- a aktuální hodnota odkupu necelých 92 000,-. Po 9 letech...

Kdyby majitel smlouvy využíval penzijko, případně jen konzervativně točil nejlepší dostupné spořicí účty, tak má dnes celkem jistě nějakých 130 - 140 tisíc Kč...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 9. 2016 18:09

No jo, jenže za spořáky není žádná provize (tedy pokud by ho poradce Partners neuvrtal do Unicredit, tam by pár stovek mohl dostat) a za penzijko mnohem méně (pár stovek). Naproti tomu u IŽP je provize až 24 násobek měsíční platby.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 9. 2016 18:35

Provize ve výši 24 měsíčních příspěvků? To je slušný, protože pokud ukecám jednoho měsíčně na litr měsíčně, tak mám 24 k za měsíc - mínus 4k sociální zdravotní a mám 20k čistá ruka. To není špatný. Už vím proč to tolik lidí láká. :mrgreen:
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 9. 2016 19:58

Tak ono něco z toho si vezme společnost, pod kterou pracuješ (Partners, OVB, AWD a další) máš nějaké náklady, takže řekněme, že ti zbude půlka (ale klient v ceně produktu platí samozřejmě celou provizi), ale tak dvě, tři pojistky za měsíc a máš celkem slušný příjem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků