Povinné ručení-u koho založit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ab84 11. 5. 2016 22:08

Tohle je přesně ta masírka od pojišťoven. Prosím o nějaký případ, kdy došlo k tomu, že krytí nestačilo a byla ta nadlimitní částka vymáhána po řidičovi.

V létě čteme promo články o nízkých limitech povinného ručení, v zimě zase o nutnosti uzavřít cestovní pojištění před nástupem na lyžařský vlek v Rakousku. Plno smyšlených historek, ale v reálu to nikoho do bankrotu neuvrhlo.

A vůbec bych se nedivil, kdyby těch 90 korun navíc za vyšší krytí, byla jen další provize pro zprostředkovatele.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 5. 2016 05:36

Tak tak, ne každý pojišťovnám na to strašení skočí. Já bych povinné ručení vůbec zrušil, ať je z toho dobrovolné pojištění klidně s vyššími sazbami, lidé by pak přistupovali k řízení vozidel zodpovědněji a nebylo by tolik nehod, takhle si jen řeknou, že jsou krytí pojistkou a jedou jako blázni.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 5. 2016 08:19

Nevím o takové události, ale dokážu si ji představit, třeba ekologické škody mohou nárůst do obludných rozměrů a třeba to, že nějaké auto přerazí zábradlí na přehradě, která je zdrojem pitné vody a spadne do ní mi nepřijde až tak nepravděpodobné.

Pokud by povinné ručení neexistovalo, tak by Černého Petra drželi v ruce poškození. Už dnes je vopruz řešit bouračku s nespolupracujícím řidičem, co teprve ho nahánět s exekutorem (kterým navíc ještě chtějí omezit odměny, takže vymahatelnost práva opět klesne) a v případě vyšších škod bude většina z nich nevymahatelná. Navíc by se ještě zvýšil počet ujetí od nehod.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 12. 5. 2016 08:54

Ještě mě teď u povinného ručení zaujala jedna věc, možná je to běžné, pro mě ale novinka. I k tomu nejlevnějšímu pojištění přes srovnávač jsem dostal zdarma tzv pojištění Bez Starosti - vyřízení vzniklé škody přímo v ČSOB bez ohledu na to, u které pojišťovny má povinné ručení viník nehody. Pochopil jsem z toho, že i když mě naboří někdo se povinným ručením u "zlé" pojišťovny, tak peníze dostanu od svojí (ta si to zřejmě bude dále vymáhat od druhé pojišťovny).
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 13. 5. 2016 12:41

Zrovna CSOB patri mezi nejdrazsi pojistovny, tak musi nabidnout nejakou vyhodu. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fantucci 13. 5. 2016 18:15

jsou případy, kdy ČSOB vyjde nejlépe
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod miromen4 13. 5. 2016 18:36

Je to tak. Taky jsem čsob považoval za dražši , až do doby než jsem se poptal osobně a razem z toho byla nejvyhodnějši nabidka.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pako11 17. 5. 2016 09:03

ab84 píše:Ještě mě teď u povinného ručení zaujala jedna věc, možná je to běžné, pro mě ale novinka. I k tomu nejlevnějšímu pojištění přes srovnávač jsem dostal zdarma tzv pojištění Bez Starosti - vyřízení vzniklé škody přímo v ČSOB bez ohledu na to, u které pojišťovny má povinné ručení viník nehody. Pochopil jsem z toho, že i když mě naboří někdo se povinným ručením u "zlé" pojišťovny, tak peníze dostanu od svojí (ta si to zřejmě bude dále vymáhat od druhé pojišťovny).


Na ČSOB jsem slyšel dost chválu. V kterém srovnávači ti vyšla ČSOB jako nejlevnější? Koukal jsem, že každý srovnávač ukazuje jiné ceny a třeba povinne-ruceni.com ukazuje ceny uplně jinak než klik. Kolik ti vyšlo, že jsi platil, na jaké auto a kde? Jestli to není tajné.
pako11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ab84 17. 5. 2016 09:22

Zkoušel jsem epojisteni i top-pojisteni. U obou vyšla ČSOB nejlevnější, cena víceméně stejná (necelých 2500). Mám určitě nějaké bonusy, ale vždy záleží i na jiných faktorech kromě objemu (1896 ccm - můj případ).
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pako11 18. 5. 2016 07:42

ab84 píše:Zkoušel jsem epojisteni i top-pojisteni. U obou vyšla ČSOB nejlevnější, cena víceméně stejná (necelých 2500). Mám určitě nějaké bonusy, ale vždy záleží i na jiných faktorech kromě objemu (1896 ccm - můj případ).


To je slušný. Mě to vychází o necelých 1500 dráž. :-l On dělá hodně věk, bonus a lokalita. Tak Jsem zvědav na ten skok, až přestanu být věkem rizikovým řidičem. Vzlhedem k tomu, jak se Povko pořád zdražuje, tak nějaké markantní zlevňování bonusem nepozoruji 8-D
pako11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mariacek 19. 5. 2016 18:38

Dám sem co jsem psal na fóru Škoda:

Doplatil jsem úvěr u Škofinu, tak mě čekalo hledání co nejvýhodnějšího pojištění. Vzhledem k tomu, že si myslím, že se mi povedlo sjednat relativně výhodné, dávám to sem ostatním pro inspiraci. Pokud se někomu povedlo něco výhodnějšího, dejte to tady taky.

Auto: Rapid liftback, 1,2 TSI 77kW, r.v. 8/2013, pojistná hodnota 280 000 Kč (cena nového 430 tis. Kč), zabezpečení jen imobilizér.

Řidič: 32 let, 111 měsíců bonusy povinného ručení, 18 měsíců bonus havarijního pojištění, trvalé bydliště Pardubice.

Pojištění: Havarijní + povinné ručení, vandalismus, odcizení. Limity 100/100 mil. Kč u PR a havarijka pojištěno na "cenu obvyklou". Spoluúčast 5%.

Po zkušenostech z minula jsem hledal hlavně na srovnávačích. Zjistil jsem ale, že přímo na webu pojišťovny se dalo najít i výhodnější. Kalkulace jsem si všude možně udělal, nejlíp mi vycházela kombinace dvou pojišťoven, teď už přesně nevím kterých - jedna z nich byla ČSOB.

Jelikož jsem kalkulace na webech pojišťovny nedokončil, kontaktovaly mě operátorky z České Pojišťovny, Kooperativy a České podnikatelské.

Nejlépe mi vyšlo pojištění od Kooperativy, kdy mi dala operátorka "extra" slevu, která mi na webu nabídnuta nebyla. Podle ní pro ty, co za poslední 4 roky nebourali, dostanou 50% bonus na havarijní pojišění (běžně jde přenést bonus i z PR). Takže mi přišla kalkulace na povinné ručení za 1 767 Kč a havarijní pojištění na vše za 3 722 Kč. Bonusy započteny na havarijku 120 měsíců a na povinné ručení 111 měsíců. Ikdyž jsem udával pojistnou hodnotu 280 tis. Kč, Kooperativa pracuje s "cenou obvyklou", takže asi tak nějak počítá s budoucím poklesem ceny auta při tvorbě pojištění. Nic výhodnějšího jsem nenašel, tak jsem pojištění uzavřel.

Celkem tedy ročně platím 5 489 Kč, což mi přijde fajn.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ab84 19. 5. 2016 18:53

Tak cena je to určitě moc pěkná. Osobně bych tedy do 5% spoluúčasti nešel, protože při jakékoli banální věci se musíš rozhodovat, zda to přes pojišťovnu hnát nebo ne, právě kvůli té spoluúčasti min. 5000 Kč. Já mám 1% a jinak bych to nechtěl, ale je to věc vkusu.

Vlastní zkušenost s Kooperativou nemám, ale kolega v práci s nimi řešil několik pojistných událostí a vždy byl s výplatou velký problém a snažili se pojištění všemožně krátit, u mojí ČP jsem se s takovým chováním nikdy nesetkal. Nepřeju Ti to, ale kdybys s nimi musel něco řešit, tak pak dej vědět, jak to probíhalo.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 5. 2016 21:34

S plněnim pojišťoven je to těžke , ale kooperativa nema všeobecně dobrou pověst , taky znam 2 připady kdy se ukazala ve špatnem světle. Nicmeně ani ČP nema v posledni době dobrou pověst. Možna je to tim , že se ceny pojistek u nas drži na docela nizkych cenach.

Jinak ja dostal nejlepši nabidku od ČSOB. Pojistka na auto v hodnotě 475tkč , objem 1.5 , vykon 110kw a celkova cena PR + HP 8950kč. Plněni 66/66mio , HP All Risk + sražka se zvěři , vandalismus , hlodavci , veškere aisistence , pojištěni osob a zavazadel , spoluučast 5%.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libo007 4. 7. 2016 19:06

Popravdě, dneska s tím, která pojišťovna je nejlepší to už dost dobře nejde říct. Už to není taková "divočina" jako před lety. Zpravidla když už to pojišťovna zkusí, odvolejte se s tím, že je jinak zažalujete a otočí. Dobré je taky mrknou na net, protože je řada právních firem, které jsou postaveny na odškodňování a vezmou si běžně nějaké procento z vymožené škody. Když nevymůžou, neberou nic.

Různé postřehy k podobným otázkám najdete taky na pojisteni-prehledne.cz :idea: Zmíněné pojištění "bez starostí" je v podstatě přímá likvidace, což je super a funguje přesně jak tady bylo popsané, nabízí to dnes už dost pojišťoven, ale často za "pěkný" příplatek...
Libo007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pojistovak 5. 7. 2016 12:10

Dobrý den,

je pravda, že v současné době nabízí povinné ručení 11 pojišťoven (Wüestenrot už prodává pouze Allianz, a ten brand za chvíli zanikne).
Je zároveň pravdou, že při likvidacích jsou už rozdíly minimální, třeba pouze v délce řešení pojistné události, ale výplatách moc ne.
Osobně bych se prozatím vyhnul Hasičské, České pojišťovně a Directu (pohrobek šíleného Triglavu). U zbytku je to už vcelku jedno od ČSOB, po Slavia pojišťovnu (dost se zlepšila) až po Allianz, která dříve byla opravdu jediná výběrová, teď už je taky v průměru.
U havarijního pojištění bych se směle vyhnul výše uvedeným a třeba také Servisní pojišťovně.

HN
Pojistovak
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků