Nabourali mě a já na to doplatím?!

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 16:15

No jen jsem to říkal likvidátorce - ale to byla arogantní kráva... nicméně si dám do kupy podklady k tomu všemu abych jim co nejvíc dal podkladů k tomu že to auto mi zkrátka nezhodnotili...
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 2. 2010 21:22

S474N píše:hrusaq: tak to se musis rozhodnout sam, jestli budes bojovat. Taky celou vec muzes pojmout tak, ze ses za ty penize "vzdelal" a ze uz vis, ze priste uz pouze pres DAS :mrgreen:


za poj. DAS by zaplatil za ty roky daleko víc jak 10.000

pokud jde o 10.000 a už si zrušil HAV poj. (nechápu, k čemu na tak staré auto platit HAV), a nemá známého advokáta, tak bych to neřešil... možná že po desítkách hodin boje těch 10.000 dostaneš, ale stojí to za to?

ale obávám se, že jeho pojišťovna se tebe nezalekne, pojišťovna plní podle tabulek a to, že sis tam dal levné díly, abys ušetřil, to ti nikdo nenahradí, měl sis dát díly originální :-)

"No jen jsem to říkal likvidátorce - ale to byla arogantní kráva... " - a jhe řeč o likvidátorce viníka anebo tvého HAV pojištění?

Kolik jsi celkem nechal za HAV pojištění za rok?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 21:37

vpe: no vidis to, ja to zase beru tak, ze za necelou petku rocne si kupuju urcite rizika.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 14. 2. 2010 21:44

ja vim, ale jak dlouho on ma auto?
A kolik by za tu dobu zaplatil? A byl by ochoten platit tu pojistku v takove vysi?
A kolik ty jsi v plusu v bilanci s DAS...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2010 07:55

vpe: to je ovsem jeho boj. Rozhodnout se musi sam.

Jak jsem psal vyse, ja beru DAS jako to, ze si doslova a dopismene kupuji riziko - jasne dane veci. Moje bilance? Uz jsem je nekolikrat pouzil, ale opravdu to neprepocitavam - ono staci jeden poradnej pripad a muze se stat, ze se mu vyplati i 100 let dopredu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 15. 2. 2010 09:05

S474N píše:jeden poradnej pripad a muze se stat, ze se mu vyplati i 100 let dopredu.


pozor, výše plnění je tam omezena (takže 100 let asi nehrozí), u varianty co nabízeli mě (free v rámci jiného produktu) je omezena tuším na polovic standardního plnění... Mám dojem, že dříve bylo to pojištění cenově daleko níže a kolik lidí bude "vyhazovat" cca 5500 ročně na kompletní balík (balík není až tak kompletní, když si to pročtete, bohužel)? Vyplatí se to jako bundle určitě, jako koupené za plnou cenu - to musí zvážit každý.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2010 09:10

vpe: ano, vyse je prave omezena 500.000. Pokud vezmu rocni platbu pri maximalnim pokryti rizik 4.800, tak ti vychazi kolik zaplacenych let dopredu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 15. 2. 2010 09:28

vpe píše:
S474N píše:hrusaq: tak to se musis rozhodnout sam, jestli budes bojovat. Taky celou vec muzes pojmout tak, ze ses za ty penize "vzdelal" a ze uz vis, ze priste uz pouze pres DAS :mrgreen:


za poj. DAS by zaplatil za ty roky daleko víc jak 10.000

pokud jde o 10.000 a už si zrušil HAV poj. (nechápu, k čemu na tak staré auto platit HAV), a nemá známého advokáta, tak bych to neřešil... možná že po desítkách hodin boje těch 10.000 dostaneš, ale stojí to za to?

ale obávám se, že jeho pojišťovna se tebe nezalekne, pojišťovna plní podle tabulek a to, že sis tam dal levné díly, abys ušetřil, to ti nikdo nenahradí, měl sis dát díly originální :-)

"No jen jsem to říkal likvidátorce - ale to byla arogantní kráva... " - a jhe řeč o likvidátorce viníka anebo tvého HAV pojištění?

HAV jsem si zrušil protože moje auto spadlo cenově, pojištěný jsem ho měl protože najezdím mraky km auto potřebuju každý den a ke všemu jezdím vostřeji...

Levný díly - ty mi tam dal servis, já tam měl jak píšu origo nový BMW díly na celý nápravě ani ne rok zpátky daný...

Likvidátorka - tj z CP - pojištovny viníka
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 15. 2. 2010 09:39

asi takto - budto najdi firmu, co se nahradami zivi (videl jsem i firmy, kde nezaplatis ani Kc, odkazy jsi dostal) nebo se na to vyk... za nejakych 10K ti to nestoji resit (kdyz se nejces bavit ani s ridicem vinikem)...

Podle me ti pojistovna nic neda, i kdybys prokazal, zes tam mel nove dily treba pozlacene, protoze ted mas bezvadne dily a ty ti zaplatili v plne vysi anebo ve vysi, kterou jsi uz uplatnil. Ale zkusit to muzes, pisemnou namitkou do pojistovny, pokud tedy mas dukazni material.

Ze jsi platil spoluucast, u POV ti musi podle me zaplatit plnou skodu*). Ze ti odecetli najete km je normalni, nebot jsi neojizdel sve vozidlo, tak jsi tim usetril na opotrebeni vozu (nevim kolik to je, 4 Kc/km?), tak bys mel vlastne bezduvodne obohaceni.

*) anebo ne? Ja bych pozadoval uvedeni do puvodniho stavu, at si to pojistovna pisemne urci co se s tim ma delat, kdyz nehodlam nic doplacet a chci puvodni stav. Kdyby mi zacali rikat cosi o zhodnoceni, toz to by se mi take moc nelibilo a ja myslim ze prave tyhle "firmyL" co to vyrizuji, to pak pekne nauctuji pojistovne ci vynikovi, protoze proc ja bych mel behat po opravnach a tohle vubec resit, ja si svuj cas jako naklad 500 Kc/hodinu tezko vycislim pojsitovne, ale agent, ta firma, jiz velmi pravdepodobne ano a vinik (kdyz ne pojistovna) to pak musi v ramci skody zaplatit - muj nazor, opravte me pokud je to jinak.

Dalsi sranda je tzv. pojisteni na novou cenu u HAV (tj. kdyz chci aby mi po havarce koupili nove auto a ne aby mi strhavali buhvikolik za amortizaci, ktera udajne se pocita uz po uplynutio 30 dnu), s tim si take moc nevedeli rady a proto od te doby zastavam nazor, ze pojistovny jsou ... a je lepe si to poresit jinak (u noveho leasingem a u nenoveho tim, ze bud umim jezdit a kdyz ne, tak si koupim srot).

---
HAV bych daval leda v leasingu na nove auto, jinak ne (pokud jsem dobry ridic), musi se HAV kazdy rok prepocitat, jinak te berou na hul, to je znama vec a v leasingu na nove auto je rozumna cena (na rozdil od beznych retail cen).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 15. 2. 2010 09:51

Jako jasný, v tomhle všem máš pravdu... mě jen sere že jsem v akci kterou zavinil někdo jinej za balík(10tis + to půjčovný), mohl jsem jet na krásný alpy třebas ;-)
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2010 10:04

hrusaq: posuzujes neposouditelne, ale zbytecne se s nekym bavit o "kupovani rizika", kdyz evidentne nevi, o cem je rec.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 17. 2. 2010 08:01

S474N píše:hrusaq: posuzujes neposouditelne, ale zbytecne se s nekym bavit o "kupovani rizika", kdyz evidentne nevi, o cem je rec.


Tak už to mám v hromadě na stole, tak uvidíme....
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 2. 2010 14:38

vpe píše:Dalsi sranda je tzv. pojisteni na novou cenu u HAV (tj. kdyz chci aby mi po havarce koupili nove auto a ne aby mi strhavali buhvikolik za amortizaci, ktera udajne se pocita uz po uplynutio 30 dnu)

Proč tady pořád musí radit lidi, kteří ví o problému evidentně kulový???

U havarijního se žádná amortizace nepočítá (patrně sis to popletsl s totální havárií a časovou cenou vozidla) a u POV obvykle po 5 letech nebo najetých 100 kkm, pokud nemáš vrak na první pohled...

Když jsou podle tebe v pojišťovnách takoví vychcánkové, tak si klidně založ pojišťovnu svoji a dělej to jako charitu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2010 17:06

A proč permanentně ryješ, když jsi evidentně nepochopil sdělení a když o tom víš víc, mohl jsi poradit tazateli, který nakonec to beztak udělá (tipuji) jak jsem radil já :)

ps: chtěl jsem pojistit auto na novou cenu, tedy pro případ, kdy nastane totálka a já budu chtít dostata nové srovnatelné auto a výsledek byl, že dělali že neví o čem je řeč, dále to nechci pitvat, prtože ty na 1 odst. odpovíš 3 dalšími odstavci a nemám chuť to dále pitvat a vysvětlovat, že HAV jsem myslel i komplet s pojištěním proti krádeži apod.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 2. 2010 17:57

Tak se laskavě obrať na POJIŠŤOVNU a ne na pseudopojišťovnu... Jenže sis představoval to svoje HAV i s pojištěním proti krádeží na novou cenu (odborně se tomu říká GAP pojištění 8-P ) tak za 5 kKč ročně, že? A po 3 letech si to nechat ukrást...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků