ZP dynamik, jak neprijit o penize?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hv14 14. 3. 2009 21:33

Mam ZP dynamik od roku 2004, zalozili a platili mi to prarodice jelikoz jsem studovala VS. Prave koncim skolu a pripada mi dost zbytecny si to platit. Je to uzavreny na 42 let!! Cetla jsem tu ruzne diskuze o nevyhodnosti tohoto produktu a myslim si, ze jsou urcite lepsi zpusoby sporeni, nevidim tedy duvod mit takove pojisteni.
Moje otazka zni, jak mam toto pojisteni zrusit a prijit o co nejmene penez?? Nekde jsem cetla, ze cim vic let to u nich platite, tim vice penez dostanete pri zruseni. Kolik let bych tedy jeste musela cekat abych dostala zpet alespon to co tam uz bylo vlozeno?? Je mi dost lito prarodicu, byli tenkrat nalakany nejakym pojistovakem, nechci prijit o penize ktere tam 5 let tezce posilali. :-( :-S
Pokud by mi byl nekdo schopen poradit, byla bych moc vdecna. Dekuji predem.
hv14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivok24 14. 3. 2009 23:08

Prijdes o VELKOU cast tech penez, ale zase je treba na to koukat jako ze usetris ty, co bys tam tech dalsich 40 let posilala :-)
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hv14 14. 3. 2009 23:20

Ja nechci prijit o VELKOU cast penez :( , me by zajimalo jestli udelam lip kdyz to zrusim ted nebo treba za 3 roky. Vim ze prvni 2 roky by mi nevratili nic ale ze kazdym rokem ta castka kterou vraceji "roste", jen nevim o kolik a jestli se vubec vyplati jim tam ty penize nadale posilat. Chystam se zajit do pojistovny, jenze nevim jestli jim mam verit. Proto se radeji nejdriv ptam tady, jestli s tim ma nekdo zkusenosti.
hv14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 3. 2009 23:42

Jaká tam je pojistná ochrana?
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hv14 14. 3. 2009 23:52

pojistnou ochranu nemuzu ve smlouve nikde najit, myslis tim pojistnou castku pro pripad smrti?? :) to je 84000
hv14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 15. 3. 2009 00:03

na smrt, na trvalé následky a podobně.
Kolik se tam platí měsíčně?
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hv14 15. 3. 2009 00:19

330 mesicne. V poslednim dopise z cervence 2008 tam bylo celkem zaplaceno cca 14600 za bezne pojistne a 10150 za mimoradne.
Kapitalova hodnota za bezne pojistne 8700 a za mimoradne 11160. Dalsi vec je, ze nechapu kde berou tu castku 8700.
hv14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 3. 2009 09:55

hv14: Tvá otázka je v principu špatně položená.
Jelikož máš sjednáno investiční životní pojištění, tak na tom, když ho předčasně ukončíš proděláš vždy a bohužel se NEDÁ říct kdy přesně ho ukončit, tak abys prodělala co nejmíň. :hm Teoreticky by to mělo být až těsně před uplynutím pojistné doby třeba rok nebo 2, protože tos tam nacpala nejvíc peněz a odkupné se vypočítává z hodnoty akumuluační jednotek. Bohužel to není tak jednoduché a největší zrada u investiček je v tom, že standartně nemáš garantovánu PČ při dožití tzn., že když dojde k velkému propadu hodnoty ve fondech, tak klesá hodnota tvé smlouvy a může nastat i situace, že před koncem poj.doby je hodnota nižší než někdy v průběhu.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 3. 2009 10:03

Nechal bych si od nich vypočítat hodnotu odkupného a pak bych porovnal to cos zaplatila s tím co tam nacpeš za těch 40 roků. Předpokládám, že rozdíl bude pořád velký. No a pak musíš sama zhodnotit a rozhodnout jestli se ti vyplatí být chráněna s tím rizikem, že když nedojde k plnění tak poměrnou část těch peněz už vůbec neuvidíš anebo si spořit a zhodnocovat peníze jinde. Pozor tím spořit, ale nemyslím založit si jiné investičko!!! :D
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2009 10:40

Dynamik se dělal jak jako kapitálovka tak jako investičko.
Pokud to je investičko tak lze předpokládat, že tam aktuálně bude velmi velká ztráta (fondy šly dolů). Jaký bude další vývoj, těžko říct. Jsou názory, že ještě následující rok až dva půjdou fondy ještě dolů a pak snad opět nahoru. Ovšem to jsou všechno předpoklady, zatím to vypadá že po každé krizi se fondy uzdravují čím dál tím pomaleji, někteří analytici předpokládají dosažení hodnot před krizí za 5 až 10 let.
Pokud je to kapitálovka tak přijdeš "jen" o poplatky, které u tohoto produktu byly až 200 % pro agenta (je rozdíl jestli to bylo sjednáno přes externího agenta nebo zaměstnancem ČP, tam byl poplatek nižší) plus ještě něco pro pojišťovnu (náklady za správu pojistky a zisk pojišťovny).

V obou případech platí, že co si pojišťovna chtěla vzít, to už si vzala (pro sebe i pro agenta) a předčasným zrušením jí (ani agentovi) nijak "neublížíš", naopak, poplatky, které by si ze smlouvy odečítala postupně nyní dostane ihned, takže na tom jenom vydělá.

330 Kč není nijak závratná částka, záleží na tom, co s těmi penězi hodláš dělat. Pokud je naleješ do jiného podobného produktu, tak je blbost to řešit. Pokud je budeš spořit na účtě aktuálně s úrokem 3 % tak to je na vážkách, ale kvůli počátečním nákladům by nyní nejspíš vyšlo výhodněji nerušit. Pokud ovšem hodláš vzít si nějaký úvěr/hypotéku, tak je výhodnější produkt zrušit, protože nikdy nedosáhneš takového zhodnocení aby se ti nevyplatilo stejnou částkou raději splácet hypotéku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 15. 3. 2009 10:51

Jakoukoliv pojistku co je "vic na sporeni" a je uzavrena na 40 a vice let, okamzite zrusit! Je to uplne NA *****! A ten pojistovak, co to uzaviral, by si zaslouzil nakopat do ***** (v lepsim pripade).
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivok24 15. 3. 2009 10:51

***** = na h o v n o
***** = do p r d e l e
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 3. 2009 11:20

ivok24, ale ono to je práce toho pojišťováka.
Samozřejmě tím neobhajuji pseudoporadce, kteří finančně vysávají lidi, jen kvůli provizím, finanční poradenství jako takové je jim absolutně ukradené a lidi jim slouží jen jako prostředek k jejich zbohatnutí.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hv14 15. 3. 2009 11:50

Diky vsem za odpovedi. Je to kapitalove pojisteni a zakladala mi ho babicka, ja bych tohle nikdy nezalozila. Spis slo o prevod predchazejici pojistky, kterou platila od meho narozeni do mych 18 let. Kdyz mi bylo 18, pojistovak zavolal(pracovnik CP) a premluvil ji pokracovat a zalozit si dynamik. Ja jsem tomu tenkrat moc nerozumela, tak jsem jen koukala :(
Ted jsem trosku starsi, zacnu pracovat a pripada mi blby aby mi to nadale platila, tak si to budu platit sama.
Nejdriv asi zajdu do pojistovny se zeptat kolik by cinilo to "odkupne" ted a treba za dalsi 2 roky. Jinak zatim zadny jiny financni produkt nemam, ale v budoucnosti asi nejakou tu hypoteku budu muset mit.
Ta mesicni castka se kazdorocne zvysuje, je to indexovano inflaci, takze to nebude 330 korun vecne.
hv14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 15. 3. 2009 12:03

Tak zaprvé, v ČP ti neřeknou, kolik bude činit odbytné.
Za druhé, z těch 330 Kč může jít tak 180 Kč na rizika, 150 Kč na "spoření".
Z těch 150 Kč ti tak 50 Kč pojišťovna strhne na poplatcích.
A možná i víc, protože poplatky ČP nejsou známy, produkty ČP jsou netransparentní.

Za 4 roky zaplaceno cca 15840,- kč
Z toho na "spoření" cca 4800,- Kč
Odbytné bude činit tak 4.000,- Kč
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků