OSVČ úvěr

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Revan 9. 1. 2013 13:59

Ahoj,

mohli byste mi poradit, kde sehnat půjčku jako OSVČ za co možná nejvýhodnějších podmínek.

Podnikám 5 let. Za minulý rok příjmy 1500 000.-Kč. Díky daňové optimalizaci zisk zanedbatelný.
Mám závazky kolem 940 000.-Kč hypo (50%LTV) 200 000.-Kč úvěr. Celkové náklady na úvěry do 10 tisíc.
V majetku auto v hodnotě 700 000.-Kč bez úvěru.
Potřebuji relativně zanedbatelnou částku 150 000.-Kč.
Problém je že i s těmito parametry mi nikdo nechce půjčit (bankovní společnosti). Z nebankovních jsem zkoušel jen HomeCredit s nabízeným RPSN 8,5%. Prý jsem nevyhověl a nemohou sdělit proč.

Potřebuji na 3 měsíce vykrýt druhotnou platební neschopnost. Spíš mi jde o rezervu kterou pravděpodobně nevyužiju, ale chci mít rezervu.
Co byste mi radili. Díky
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 1. 2013 14:39

Příště tolik daňově neoptimalizovat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 1. 2013 14:47

Zkoušel jsi se ptát v té bance, co tam máš tu hypotéku o možnosti neúčelového navýšení? Nebo tam, kde máš ten úvěr? Pokud řádně splácíš, tak by mohli být vstřícnější.

Pokud to má být jako rezerva s minimální pravděpodobností použití, tak kreditní kartu - schválení kreditky nebývá obvykle tak problematické i když tady bude asi problém s částkou, nicméně je možné si požádat o více kreditek (zdarma jsou aktuálně Citi, mBank, GE snad i Rajfka má nějaký tarif zdarma).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalDoubek 9. 1. 2013 15:38

A když dokážeš vydělat 1,5 mil za rok, tak 150 000 navíc za měsíc je problém? :-)

Abych nebyl off-topic, nezbývá ti nic jiného než přiznat více příjmu.
"Peníze nepřinášejí štěstí, ale uklidňují nervy"
MichalDoubek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 1. 2013 19:36

MichalDoubek: taky jsem si rikal, ze tu vlastne resi svym zpusobem mesicni prijem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pjetr 9. 1. 2013 20:09

On píše příjmy, ne zisk.
Pjetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 1. 2013 20:11

To je sice fakt, ale taky zalezi, jestli nakoupil veci za 1.490.000 a prodal za 1.500.00 nebo jestli se jednalo treba pouze o sluzby a nikoliv zbozi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 1. 2013 07:29

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omgf 13. 1. 2013 20:48

A co na tom, že je to měsíční příjem? Odborníci tady jsou zřejmě zaměstnanci a nedokáží si představit, že podnikatel nemá příjmy každý měsíc, ale třeba zakázkově....

Zkusit navýšit hypotéku, zpětný leasing automobilu, ale bez prokázání příjmů je to u bank i nebank problém. Posouvat druhotnou platební neschopnost dál, pokud to jde.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MichalDoubek 14. 1. 2013 13:22

Ale o to přeci nejde. Když mám 1,5 milionu příjem, tak nemám někde bokem hozených 150 tisíc pro takové účely? Pak buď není podnikatel nebo to jen nechápu.

Neměl si tedy kupovat auto za 700 000 Kč cash.
"Peníze nepřinášejí štěstí, ale uklidňují nervy"
MichalDoubek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 14. 1. 2013 13:48

Třeba je to jak píše v úvodu, tj. lidi mu dluží a to je pak jedno jaký má roční příjem. On jen potřebuje překlenout dobu než mu to lidi zaplatí. Nám lidi třeba 2.5 měsíců a i tak je problém to z nich dostat. Ale zatím se to vždycky podařilo. Jen si z vás dělají levný úvěr.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MichalDoubek 14. 1. 2013 14:43

Chápu, že se to může stát. Ale nemělo by. :-)

Jinak poprosím autora, aby napsal jak situaci vyřešil, díky. :-)
"Peníze nepřinášejí štěstí, ale uklidňují nervy"
MichalDoubek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ráj leasingu 27. 1. 2013 10:40

Pokud je to aktuální, Michal nastínil způsob, jak si můžeš pomoct a to je zpětný leasing (úvěr).
Auto je tvoje (firemní), podnikáš dost dlouho a obrat slušný. Není to vysoká částka, takže si myslím, že ti můžu pomoct.
ráj leasingu
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků