Kreditka "zadarmo" - Cetelem, pripadne poradte

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod meir 7. 11. 2011 22:26

PatrikChrz píše:Já jí mám jen proto, že jsem ješitný a chtěl jsem zlatou kartou a mBank byla (a pokud vím stále je) jedinou šancí jak získat zlatou kartu zdarma :).


To zase neni takovy mazec. Znamy co dela se mnou v kancelari v HK, ma bezednou kartu a to v designu pro deti. Kazdy rok mu ji banka meni podle symbolu toho daneho cinskeho roku. Ted tam ma obrneneho kralika. Proste bomba. Uz se mu parkrat pri transakci malem smali, ze jim to neprojde a pak uz jen dekovacka plus uklona. Zatim nejvice najednou zaplatil HKD 540 tisic v jedne transakci. Sranda je ze se ty karty kazdej skoro "stiti".
meir
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2011 05:52

Ale já vím, že zlatá karta není bůhvíco a v jiných zemích ji dají zdarma úplně každému kdo o ní požádá (např. Gebuehrenfrei.com). Vždyť i základní debetkou mBank jde zaplatit až miliarda (mám-li odpovídající obnos na účtě), to jen ostatní banky se nám do příchodu mBank snažily tvrdit, že limit na základní kartě může být jen několik desítek tisíc a víc že karetní asociace nepovolí a kdo chce vyšší limit, musí si PŘIPLATIT za "vyšší" (Business, Gold, Platinum, Infinity,...) kartu.
Také vím, že zlatá karta od mBank zdarma a zlatá od Komerčky za 4 tisíce není to samé, že ta od Komerčky obsahuje navíc nějaké pojištění či další služby. Ale mě šlo o tu barvu a když se naskytla možnost mít ji zdarma, neodolal jsem (tak jako Dalich marně touží po JCB a zatím se k ní nedostal). Prostě je to moje osobní ješitnost, která nikomu neublíží, tak si jí v klidu pěstuji :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 08:55

Noclaf píše:S474N - jsi moc moc chytrej. Ten limit si uhadl uplne presne, jen ti na konci chybi jedna nula. Tim se muj pindik "helevolekolikmamlimitnakreditce" stal hustodemonsky krutoprisne dlouhym. A nemusim kvuli tomu jak trotl kazdy mesic preposilat penize sem a tam.


No vidis to, tak to ses opravdu trida. Muj limit je jeste nasobne vetsi a to nemam ani zadne zamestnani :mrgreen:

Mimochodem, jake plusy ma ta tvoje kreditka? Kolik ti realne dovede vratit na hotovosti? Ja ted diky prazdninove akci RB dostal dalsi bodiky a vybral jsem si dalsi litr. :mrgreen:

Patrik: zlata karta od mBank je jako metaliza na Trabantovi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2011 09:16

...ale metaliza je porad metaliza :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 8. 11. 2011 09:54

No to sice jo, barva je to hezka... nicméně stejně se mi nejvíc líbila "obyčejná" černá MC od HSBC. I když banka pro retail už přestala fungovat stejně jsem tu kartu u sebe nosil až do konce její platnosti, líbila se mi víc než jakákoli "metalízová" .A z nostalgie ji mám schovanou dodnes, jako všechny moje vlastní kreditky a debetky co jsem kdy měl (cca. 50 ks odhadem, možná o kapku víc).
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 8. 11. 2011 13:52

S474N
Limit mam pro moje potreby dostatecny i vraceni na hotovosti je pro moje potreby dostatecny. Ja nemusim mit vic nez ostatni, abych tim ohromoval na foru Finexpertu. :)

Navic jsem chtel akorat ukazat, ze tvoje predstava o tom, ze bez posilani tisicu kol dokola peti ucty nebudu mit zadny slusny limit, se ukazala jako zcela mylna. ( a je mi u (_._), ze jsem mohl mit vic, ne-po-tre-bu-ju )
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 14:14

Noclaf: mezi jakymi peti ucty? Staci poslat penize tam a zpet. Ale docela chapu, ze je to pro nekoho neprekonatelny problem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 20. 11. 2011 15:20

PatrikChrz píše:Jeste jedna, ktera je zdarma pri splneni podminek (36 tisic za uplynulych 12 mesicu, prvni rok zdarma vzdy) a jeste vraci (1 % kdekoliv, 2 % z nakupu v Tesco, i kdyz se pocitaji jen cele utracene desetikoruny), ne vsak hotove, ale formou TESCO poukazek. Je to kreditni karta TESCO.

ja ju používam už druhý rok, môžem odporučiť, zatial som neplatil ani euro za vedenie karty, používam iba na nákup potravín/spotrebného tovaru v Tescu
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 20. 11. 2011 17:11

Těch utracených 36000 Kč za předchozích 12 měsíců kontrolují u Tesco karty jen jednou ročně nebo každý měsíc znovu?
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 21. 11. 2011 12:40

v zmluve je napísané - MESAČNÝ POPLATOK ZA VEDENIE ÚČTU V ĎALŠÍCH ROKOCH TRVANIA ZMLUVY PRI DOSIAHNUTÍ BEZHOTOVOSTNÉHO OBRATU NA KARTE ZA PREDCHÁDZAJÚCICH 12 MESIACOV VO VÝŠKE MINIMÁLNE 1 200 EUR : 0
takže asi každý mesiac
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 21. 11. 2011 15:33

Tak to nechci.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 11. 2011 18:55

ultima__ratio: No, jestli to chápu správně, tak je to nejlepší varianta, ze 3 možných:
1) nejhorší - splnění obratu každý měsíc, např. 3000 Kč měsíčně
2) lepší - splnění obratu za celý uplynulý rok (např. 36 000 Kč). Není-li splněno, pak celý rok musíš platit poplatek za vedení. Pokud tak v roce 2011 utratíš jen 35 000 Kč, budeš celý rok 2012 platit každý měsíc poplatek za vedení (případně zaplatíš poplatek jednorázově za celý rok)
3) nejlepší - pokud celý rok 2011 nic neutratíš, až v prosinci utratíš 35 000 Kč, tak v lednu zaplatíš za vedení měsíční poplatek. Ale v lednu utratíš 1000 Kč, takže až do listopadu nemusíš platit měsíční poplatek za vedení. Za tu dobu máš čas udělat potřebný obrat.

Každopádně já ten obrat stejně neudělám :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 28. 11. 2011 22:26

tú kartu má u nás doma manželka, takže ja sa nebojím že by ten obrat neurobila :-)
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků