Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 4. 2015 19:00

29*12=348 Kč
Za to můžeš mít docela kvalitní pojištění občanské odpovědnosti u ČP.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod malejjara 8. 4. 2015 19:03

Jestli někdo neřeší 29 Kč měsíčně, tak je blbec a zaslouží si mít účet u ČS. :-)
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod finex5 8. 4. 2015 19:06

astrapa píše:29*12=348 Kč
Za to můžeš mít docela kvalitní pojištění občanské odpovědnosti u ČP.

Nerozporuji hodnotu 348,-kč ročně, i když ta bude asi relativní (pro každého jiná). Pozastavuji se nad tím, že 29,- je rozdíl mezi pořízením a nepořízením tohoto produktu - zejména proto, že běžné účty a k nim navázané služby se v jednotlivých bankách poměrně dost liší.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 4. 2015 19:16

Pak je třeba si položit otázku, co ČS za těch 29 Kč nabízí, když jinde umí totéž zadarmo a lépe? Viz základní nedostatek, že ČS po 13 měsících zákeřně maže transakce...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2015 19:21

Pokud vím, tak tady nikdo nepřemýšlí nad pořízením účtu u ČS jen proto, že bude na 2 roky zdarma... Úpřimně ani nevím na koho má být ta kampaň cílená, ale asi si i tohle zboží najde svého kupce, ostatně to už spořka asi ví, jak úspěšný byl tento druh marketingu u prodeje jejich OÚČS II účtu tuším v rámci kampaně "leháro" na 5 let.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod finex5 8. 4. 2015 19:30

astrapa píše:Pak je třeba si položit otázku, co ČS za těch 29 Kč nabízí, když jinde umí totéž zadarmo a lépe? Viz základní nedostatek, že ČS po 13 měsících zákeřně maže transakce...

Oni toho (co jinde neumí) nabízí překvapivě hodně. Počet bank se skutečně použitelným Internetbankingem se povážlivě zmenšuje. Bankomatová síť nemá konkurenci (k čemu je účet zdarma, když v dostupném bankomatu stojí výběr třeba 30kč), nejširší pobočková síť s dobrou otevírací dobou (velká města mají víkendové pobočky otevřené do 20:00), použitelná zákaznická linka, široká škála produktů včetně zvýhodněných kombinací.

fremantle píše:Úpřimně ani nevím na koho má být ta kampaň cílená, ale asi si i tohle zboží najde svého kupce, ostatně to už spořka asi ví, jak úspěšný byl tento druh marketingu u prodeje jejich OÚČS II účtu tuším v rámci kampaně "leháro" na 5 let.

Přesně tak jsem to myslel...
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 8. 4. 2015 19:45

No tak bankomatová síť samozřejmě MÁ konkurenci, která ji hravě převálcuje. Jako jedinou výhodu vidím opravdu tu širokou škálu produktů (zvýhodněné kombinace jsou k diskusi), ještě kdyby ji uměli obsluhovat* - klidně bych o nich z toho důvodu uvažoval.

* to, že někde to umějí a někde mají do 20:00 hodin neimplikuje, že mají pobočky s dlouhou otevírací dobou a kvalitním personálem
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 4. 2015 20:15

finex5 píše:široká škála produktů včetně zvýhodněných kombinací.

Vždycky mě zajímalo, co je tím myšleno? Co umí ČS a bezpoplatkové banky neumí?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod finex5 8. 4. 2015 20:34

libol píše:No tak bankomatová síť samozřejmě MÁ konkurenci...

Jenže ty "výběry ze všech bankomatů zdarma" (což máte asi na mysli), jsou zpravidla jediné pozitivum daného účtu. A o variantě typu vedení mnoha různých účtů "zdarma" z nichž každý je bohužel použitelný na jednu věc se doufám nemusíme vůbec bavit.

astrapa píše:Vždycky mě zajímalo, co je tím myšleno? Co umí ČS a bezpoplatkové banky neumí?

To zas bude nikam nevedoucí diskuze...
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 9. 4. 2015 07:02

Tak nikam nevedoucí diskuse to bude - protože nahodíte PR kec a potom se stáhnete.

fakt by mne zajímalo jaké je nagativum Equabank pro údržbáře a prodavačku, kterým tam přijde výplata a poplatí účty. pro y je nevýhodná ČS, protože v Kauflandu má bankomat GE, takže nemůžou vybrat zdarma, aby zaplatili nákup. Pokud má někdo zájem o komplexní nabídku produktů pod jednou střechou, tam jsem výhodu ČS rozhodně nezpochybňoval

A aby jsme se mohli (doufám) bavit nenapadla mne jako první (v bankomatové sítí) Equa, ale RB s eKontemKomplet - pokud totiž chceme jak velcí kluci ucrkávat nad komplexnostni služeb, tak bez multiměnového účtu a karty jistě nezůstaneme což?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 4. 2015 07:11

Přesně tak. ČS sice nabízí "vše pod jednou střechou", ale dráže, než by se to dalo poskládat z jiných bank nebo než to nabízí třeba ta Raifka. Má sice nejširší bankomatovou síť, ale když kartami k účtům od jiných bank je možné vybírat zdarma ze všech bankomatů (a třeba i na pobočkách Sazky,když přidám AIr Bank), tak už to taky není konkurenční výhoda.

Jasně, že ze setrvačnosti tam budou ještě někteří lidé zůstávat, ale pro založení nového účtu nevidím (kromě extrémně specifických potřeb) důvod proč zakotvit zrovna u ČS.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 4. 2015 07:33

No, zajímaly by mě právě ty extrémně specifické potřeby, co ČS umí a jiné banky ne? Bohužel nám na to finex5 asi neodpoví...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod gekkon 9. 4. 2015 07:53

Extrémně specifickou potřebou může být třeba kreditka KKK...
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 9. 4. 2015 12:05

Pojďme zavést diskuzi o poplatku "Příplatek za platbu z/do jiné banky (clearingové centrum ČNB)" za 2 Kč :-)
1) Zaplatím-li si doplňkový balíček s odchozími platbami za 29 Kč, budu platit tento poplatek při každé odchozí platbě mimo banku?
2) Platí se tento poplatek také při příchozí platbě z jiné banky?
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod finex5 9. 4. 2015 12:54

libol píše:Tak nikam nevedoucí diskuse to bude - protože nahodíte PR kec a potom se stáhnete.

Jo to je nejlepší strategie, označit příspěvky oponenta za "PR kecy", pak s vámi jistě bude každý nadšeně vést konstruktivní diskuzi ;-)

Všiml jste si na co vůbec reagujete? ČS spustila nějakou akci k základnímu BÚ, spočívající v neúčtování poplatků za balíček odchozích plateb a všechny výběry z bankomatů ČS - oba v ceně 29,-, přičemž smysl má pouze ten první. Otázka je, na koho je ta akce cílena, protože s vidinou úspory 29,-kč měsíčně jakožto hlavním důvodem si běžný účet zřídí málokdo. Buď účet u ČS z libovolného důvodu chcete a pak 29,- nehraje roli, a nebo nechcete a pak vás toto téma vůbec nemusí zajímat. Racionálních důvodů, proč někdo může chtít účet u ČS, jsem uvedl dost.

Argumentace nějakým hypotetickým klientem s nulovými nároky za účelem dokazování, jak je ten účet ČS vlastně na nic, je jen trapná snaha o bulvarizaci celé diskuze..
finex5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků