Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 6. 1. 2013 16:37

Jedna z podmínek Airbank TOP3 Garance:

Úroková sazba spořicího účtu se vztahuje k zůstatku ve výši 130 000 korun (to je průměrný zůstatek na spořicích účtech v ČR podle ČNB).

Takže Wuestenrot podmínky splňuje.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 6. 1. 2013 17:34

Jedna z podmínek Airbank TOP3 Garance:

Úroková sazba spořicího účtu se vztahuje k zůstatku ve výši 130 000 korun (to je průměrný zůstatek na spořicích účtech v ČR podle ČNB).

Takže Wuestenrot podmínky splňuje.


1) Co je to za nesmyslnou dedukci??? Opravdu nerozumím.

2) Dej sem odkaz odkud jsi to vzal.
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 1. 2013 17:36

it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 6. 1. 2013 21:04

Díky. Ale ještě mi pomozte, protože já tomu jejich 130 tisíc nerozumím. Mám to chápat tak, že Air Bank bude garantovat svoji výši úroku vždy jen těm klientům, kteří budou mít na spořícím účtu nejméně či nejvíce 130 tisíc? Na takovou větu, abych si najal jazykozpytce nebo matematika, mně to fakt hlava nebere:
Úroková sazba spořicího účtu se vztahuje k zůstatku ve výši 130 000 korun (to je průměrný zůstatek na spořicích účtech v ČR podle ČNB).
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbijeczka 6. 1. 2013 21:06

Ne. Zůstatek 130 000 Kč slouží jen k sestavení tabulky úrokových sazeb ostatních bank.
zbijeczka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 6. 1. 2013 21:34

OK. A jak to souvisí s Wustenrotem, který má podmínku zůstatku 30 tisíc?
Filip893 nějak vydedukoval, že Wustenrot podmínky splňuje a jako argument uvedl těch 130 tisíc AirBank.
Už jsem tedy pochopil AirBank, ale furt nechápu souvislost s Wustenrotem.
Podle mě Spořící účet Wustenrot má jasnou podmínku 30 tisíc zůstatek a to by ho mělo diskvalifikovat, protože tím pádem není bezpodmínečný. Pokud už chce tedy někdo hrát na podmínky a vyřadit ZUNO. Mně by třeba vadilo mnohem víc splnit podmínku 30 tisíc u Wustenrotu než za měsíc nevybrat u ZUNO, abych nepřišel o úrok.
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbijeczka 6. 1. 2013 21:40

Ty jo, nechceš si už přečíst ty podmínky popsané na webu Air Bank? ;-)

● Spořicí účet dané banky musí být bez výpovědní doby.

● Úroková sazba spořicího účtu není podmíněna tím, aby vám peníze na účtu „ležely“ (banky často používají výrazy jako věrnostní bonus nebo fixace).
zbijeczka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 6. 1. 2013 22:51

Strnisko píše:OK. A jak to souvisí s Wustenrotem, který má podmínku zůstatku 30 tisíc?


Triviální odpověď: Souvisí to tak, že Wustenrot je v tabulce zcela oprávněně, protože 130>30 (podmínka je tedy vždy splněna)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 1. 2013 23:57

Je otázka, jestli mít peníze na účtu, který je až třetí nejlepší. Já osobě mém své peníze rád a dopřeji jim ten nejlepší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 7. 1. 2013 07:22

xls píše:Je otázka, jestli mít peníze na účtu, který je až třetí nejlepší. Já osobě mém své peníze rád a dopřeji jim ten nejlepší.

Přesně tak. I když jsou rozdíly v úrocích nevelké, jedná se o princip.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 1. 2013 08:32

Naprosto s vami panove souhlasim, kdyz jsem ovsem toto resil pro jednoho znameho, tak on se s TOP3 spokojil - v case projevovat o penize aktivitu je pro nej "nadmerna zatez". Takze na jednu stranu chapu i tyhle lidi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 1. 2013 10:03

Asi tak, mámu sem v době, kdy bylo nejvýhodnější, ukecal na ING konto a peníze tam má doteď, i když do ní s přestávkami už víc než rok hučím, že Airbank je výhodnější.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Strnisko 7. 1. 2013 10:07

zbijeczka píše:Ty jo, nechceš si už přečíst ty podmínky popsané na webu Air Bank? ;-)

● Spořicí účet dané banky musí být bez výpovědní doby.

● Úroková sazba spořicího účtu není podmíněna tím, aby vám peníze na účtu „ležely“ (banky často používají výrazy jako věrnostní bonus nebo fixace).


Jo, to jsem čet. Souhlasím s diskvalifikací ZUNO, kvůli podmínce "ležely".
Ale pořád trvám na tom, abyste uznali, že Wustenrot má jinou podmínku a není tedy bezpodmínečný! Takový účet nemá co dělat ve srovnání s bezpodmínečnými účty! Chápete už konečně o co mi je? Nebo mluvím tatarsky? Já osobně na spořícím úču nemám víc jak 30 tisíc, proto pro mě Wustenrot nepřichází v úvahu.
A už mi nevomílejte podmínky AirBank. Znám je, četl jsem je a jestli chcete diskutovat o srovnatelných účtech s AirBank, tak kurňa zařaďte účty jen přesně s takovými podmínkami! A né že ZUNO z kola ven, protože má podmínku, ale Wustenrot jó, protože jeho podmínka nevadí. Nejde o to jakou podmínku, ale z principu že tam JE podmínka! Fakt mě to tu štve.
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 7. 1. 2013 10:15

Obávám se, že podmínky spořícího účtu dle diskutérů Finexpert nebyly dosud stanoveny. Zde se bavíme o všech dostupných spořících účtech na trhu ať už má jakékoliv podmínky a je na každém co si kdo vybere. Pro tebe je například podmínka Wuestenrot pro zůstatek větší jak 30k Kč diskvalifikující, pro mne zase není přijatelné chybějící IB u MSD, i když má 2,8%.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 1. 2013 10:32

Strnisko píše:Jo, to jsem čet. Souhlasím s diskvalifikací ZUNO, kvůli podmínce "ležely".
Ale pořád trvám na tom, abyste uznali, že Wustenrot má jinou podmínku a není tedy bezpodmínečný! Takový účet nemá co dělat ve srovnání s bezpodmínečnými účty! Chápete už konečně o co mi je? Nebo mluvím tatarsky? Já osobně na spořícím úču nemám víc jak 30 tisíc, proto pro mě Wustenrot nepřichází v úvahu.
A už mi nevomílejte podmínky AirBank. Znám je, četl jsem je a jestli chcete diskutovat o srovnatelných účtech s AirBank, tak kurňa zařaďte účty jen přesně s takovými podmínkami! Fakt mě to tu štve.


Podmínky AirBank jsou pro jejich srovnání zcela zásadní. Oni sami si ten žebříček dělají - podle svých podmínek, takže vaše vztekání je poněkud zvláštní. My těžko ovlivníme jejich podmínky, ty jsou dané a můžeme diskutovat leda o návrzích, jak bychom je udělali my. Kdyby tam tu podmínku na průměrný zůstatek (130tis.) neměli a nastavili ho třeba na 200 Kč, tak by Wustenrot byl na posledním místě s 0,1%. Ale oni ji tam mají, de facto ke své škodě - ale pro klienty je to pozitivní. Wustenrot splňuje, Zuno s 2,3% ne. Tečka

Takže to rozčilování nechápu, zejména pokud tedy nemáte ani 30tis., nemá smysl tohle vůbec řešit. Vy tyto podmínky definičně nesplňujete, tak se holt musí člověk zamyslet a vyřešit to po svém a ne nadávat na nějaké podmínky jedné banky.
Naposledy upravil SocPredator dne 7. 1. 2013 10:36, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků