ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sabai 3. 12. 2020 13:39

ING umožňuje si login změnit za něco jiného než jimi přidělené číslo.
sabai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 12. 2020 13:57

Jen opravím@sabai, že nikoliv změnit, ale doplnit lze možnost přihlašování i o uživatelské jméno. Obě varianty pak fungují pro přihlášení stejně (dosavadní klientské číslo i uživatelské jméno, které lze v IB mimochodem nastavit teprve několik měsíců).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 3. 12. 2020 17:18

diky minarjo a sabai za konstruktivni radu, na rozdil od jinych komentu.
uz jsem taky vznesl dotaz na Ing, urcite to vyuziju. Taky se mi zda, ze jeste nedavno ta moznost volby nebyla, nemel jsem o tom povedomi.
Problem je ale i heslo, normalne si ho prohlizec zapamatuje a je to v pohode, ale kdyz neustale tu prihlasovaci stranku meni, tak se to heslo nevyplni. Pritom nechapu oroc tu stranku stale meni, nevsim jsem si, ze by se neco vylepsilo...
A zajimave, ze s jinymi bankami tenhle problem neni, u nekolika mi prohlizec vyplnuje heslo uz leta a neni zadny problem. Nehlede na to, ze un ekterych bank muzu svuj domaci PC prohlasit za duveryhodny a je to uplne v pohode.

-- 3. 12. 2020 17:35 --

milanBrno píše:Ty nejsi schopny si zapsat prihlasovaci udaje (popr. zapamatovat), nevis (nepamatujes si) ani kolik tam mas penez, ale debilni je banka...


Ne, ze bych si nepamatoval, kolik tam mam penez, spis jsem to spletl. Ale taky mne to nijak nevarovalo, ze se mi pristup zablokuje, podle mne, az kdyz jsem vybral tu spatnou z tech dvou variant, tak mi to napsalo: "mel jste pouze jeden pokus". A pritom ovsem znovu se ta otazka nabidla - proste odflaknuty program.
To prece kazda, nejen bankovni, aplikace pise, kolik cloveku jeste zbyva pokusu...Tak kde to jsme?

Jinak ja nejsem moc clovek, co by ho bavilo vest si nejake manazery hesel, jestli lidi neco takoveho pouzivaji, takze jsem fakt rad, kdyz si ty prohlizec na domacim pocitaci zapamatuje.
Ale i tak, kdyby mi dali aspon par pokusu na to heslo, tak bych si na to spravne vzpomnel i z hlavy, ale to by mi ty pokusy museli dat.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 12. 2020 11:38

Persbrandt píše:Problem je ale i heslo, normalne si ho prohlizec zapamatuje a je to v pohode, ale kdyz neustale tu prihlasovaci stranku meni, tak se to heslo nevyplni. Pritom nechapu oroc tu stranku stale meni,
Možná je to záměrně z bezpečnostních důvodů aby se to uložené heslo nevyplňovalo. Kdyby se ti někdo dostal do počítače a chtěl se dostat i do tvého IB tak by to měl tím jednodušší, protože by nemusel to heslo hádat nebo nějak pracně ho zjišťovat. Bohužel ne každý bezpečnost bere vážně a tak se není čemu divit, že banky zavádějí různé bezpečnostní prvky tak aby i ti co na bezpečnost kašlou byli s IB alespoň trochu v bezpečí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod A1rh- 5. 12. 2020 12:13

a co si kdo pomůže, když se ti dostane IB ING? Pošle si peníze na jiné tvoje přednastavené účty?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod mbodlak73 5. 12. 2020 19:01

Persbrandt píše:Taky se mi zda, ze jeste nedavno ta moznost volby nebyla, nemel jsem o tom povedomi.


Nečtete emaily od banky? Tam to samozřejmě oznamovali.
Voják se stará, voják má.

Persbrandt píše:Problem je ale i heslo, normalne si ho prohlizec zapamatuje a je to v pohode, ale kdyz neustale tu prihlasovaci stranku meni, tak se to heslo nevyplni.
...
Jinak ja nejsem moc clovek, co by ho bavilo vest si nejake manazery hesel, jestli lidi neco takoveho pouzivaji, takze jsem fakt rad, kdyz si ty prohlizec na domacim pocitaci zapamatuje.


Nic vám nebrání se prostě podívat do správce hesel v prohlížeči (např. u Google Chrome je to někde v Google účtu, ve Firefoxu položka "přihlašovací údaje") a vyplnit to ručně, tam totiž ty údaje jsou pořád.
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2021 09:00

vlazy píše:
Persbrandt píše:Problem je ale i heslo, normalne si ho prohlizec zapamatuje a je to v pohode, ale kdyz neustale tu prihlasovaci stranku meni, tak se to heslo nevyplni. Pritom nechapu oroc tu stranku stale meni,
Možná je to záměrně z bezpečnostních důvodů aby se to uložené heslo nevyplňovalo.

Presne tak, rict tohle nekde na bezpecnostnim skoleni tak ukazou dvere. Spravne uzivatel nema vubec mit v prohlizeci aby si pamatoval hesla a to mu vyplnoval, bere se to jako bezpecnostni riziko protoze
1. pokud dostanu se k PC nebo nekomu do PC, mohu si jeho hesla snadno vykopirovat
2.i urcity malware utoci na tuto slabinu
3.asi nejlepsi je na tohle dejme tomu KeePass
:)
dnes to vetsinou pozaduje stejne sms to je fakt, ale banka to vidi ze pokud by nasel i SIM nebo dany telefon tak uz mu nic nebrani.

I ING konta, tak to preposle treba do nastaveneho uctu co je v seznamu, pokud byse v byte dostal ke karte, vezme a skoci i do bankomatu i kdyz je to uz malo pravdepodobne ;-)
a doba bude horsi cesta biometrickych prvku je pomalu zde :)

vice zde o problematice
https://www.spajk.cz/neukladejte-si-hes ... rohlizece/
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dandík 18. 2. 2021 14:17

ING Bank končí. Klienty převezme... kdo jiný než Raiffka. https://twitter.com/penize_cz/status/13 ... 8562854920
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 18. 2. 2021 14:19

dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 2. 2021 14:30

Vypada to, ze nejde o prodej, ale jen o "zprostredkovani" zakazniku. Asi jako u Zuna.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 18. 2. 2021 14:43

octaviampi: Tak jasně, ING to nebalí, končí s retailem, takže RB prodává zákazníky. Ne sebe.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mimonik 18. 2. 2021 14:53

Ja bych rekl, ze to pomalu bali, nejdrvi se zbavilo pojistovaci casti, tu sezralo NN, ted se zbavuje bankovniho retailu ....
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 2. 2021 14:56

ING se rozhodně nezbavila pojišťovny. Museli se rozdělit kvůli pomoci od holandské vlády.
Myslím, že dobrovolně by se jí nezbavili.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 18. 2. 2021 14:56

Zajímavé je, že před cca 2lety prosakovali informace o nabídce běžného účtu od ING a nyní to zabalí pro retail. To je docela slušná otocka o 180°.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 18. 2. 2021 15:07

Kubika1 píše:Zajímavé je, že před cca 2lety prosakovali informace o nabídce běžného účtu od ING a nyní to zabalí pro retail. To je docela slušná otocka o 180°.


Lidi, mně někteří přijdete fakt jak zabržděný.
Ty vole, před dvěma lety uvažovali v ING o běžném účtu a hypotékách. A dneska to tu balí? Ty vole, a co se na tom našem světě za ty dva roky změnilo? Všechno.
Konec malých bank Equa, ING, ta malá banka působicí kolem rakouských hranic, na českém trhu je varováním pro klienty různých Creditas, Trinity a podobně. Aby nečekali dlouhé roky na vyplacení svých vkladů.
V tuto chvili mají velké banky nesplácené úvěry firem přibližně ve výši jednoho ročniho zisku. A co to udělá s malými bankami? Tady bude hodně krušno...
Klient ps
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků