ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 14. 1. 2020 14:59

PULPANM píše:A co Wustenrot 1,7 % na 12 měsíců?
U nich účet nemám, u ING ano. A než zakládat nový účet, raději využiju tuto akci. Navíc bývá s online založením účtu problém. Třeba u Monety jsem měl smůlu a účet jsem nemohl založit.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 1. 2020 15:25

OnderCZ píše:Ono všechno narvat do akcií taky není to pravé ořechové.


jako obecně souhlas, ale já ani nic takového netvrdil. Jinak jsem si všiml na více topicích, že by ses za ING konto rval pomalu do roztrhání těla...to je influencing za oranžové bludištáky?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 1. 2020 15:54

Já momentálně na ING kontu nemám vůbec nic prosím pěkně. Ale mysli si co chceš, stejně tak tu někdo může říct, že se biju za Creditas. A nic jsi netrvdil, ale rýpnout sis přišel do všech, však jo.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 14. 1. 2020 18:24

dr._lukas píše:
bodyczech píše:@dr._lukas: Nemícháš dvě akce dohromady?
nemíchám...

Řešil jsi kalkulačku na akci 6x100k a hned u toho pravidla akce 1x300k, takže to vypadalo na míchanici :). Ale cajk, teď už je jasné, že jsi chtěl využít obě akce na dvě konta.
Já doteď měl ve svém případě celkem jasno, nově založené konto po více jak roce od zrušení, a to dle podmínek znamenalo vyřazení z akce 1x300k/2%/6m, ale možnost účastnit se 6x100k/2%/6m.
Ty jsi však napsal, že ti sdělili sladké tajemství, že budou uznávat akci 1x300k i pro bývalé klienty. Tak jsem se náhodou podíval do IB a skutečně je u mého konta aktuálně uvedena výše 2%...
Takže jako vždy v tom má ING bordel, ale díky za to, ono to chvíli vypadalo, že nebude pro mě žádná akční nabídka... Akce 6x100k je o cca 85.-Kč výhodnější, takže tak velký rozdíl v tom není, jak jsem původně myslel... -:)
Naposledy upravil bodyczech dne 15. 1. 2020 08:18, celkově upraveno 1
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod regin 14. 1. 2020 20:02

xls píše:Ono není ani tak důležité, kolik to hodí, ale spíš kolik to hodí na rozdíl třeba od konkurenčního účtu s flat úročením 1,6 %. A tady už se dostáváme na pár stovek, které mi už za ty opičky nestojí (nehledě na to, že mi to ani v jednom ze 2 IB tu aktivační dlaždici neukazuje).
Teď to zkouším počítat a pokud budu mít účet s úrokem 1,6 % na celou částku bez nějakých omezení, tak ING nikdy nebude lepší. :shock:
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 14. 1. 2020 20:04

To je jasné, nemůžeš to porovnávat s celou částkou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 14. 1. 2020 20:16

Jo, už mi to pomalu dochází. Ale teoreticky to možné je, ale taková situace asi u nikoho nenastane. To by byl případ, kdy bych měl všechny peníze na účtu s nulovým úrokem (nebo ve slamníku) a rozhodoval se, jestli je všechny naráz převedu na účet s 1,6 %, nebo budu měsíčně převádět 100 000 Kč do ING s 2 %. Pak bude jednoznačně výhodnější 1,6 %.

Ale při variantě, že na začátku mám vše na druhém účtu s 1,6 % a z něj měsíčně převádím do ING, pak ING + zbytek na druhém účtu je lepší než jen ten druhý účet.

Pokud začnu s 1/2 miliónem na druhém účtu a budu postupně převádět do ING, tak od února do konce srpna získám navíc asi 600 Kč. Pak už bych začal prodělávat, až bych na konci roku byl asi 430 Kč v mínusu.

-- 14. 1. 2020 21:03 --

Tak ještě trochu vylepšená tabulka: http://leteckaposta.cz/511908340
Přidal jsem tam list "banka", kde se dá nadefinovat obyčejný spořicí účet s pásmovým úročením. Ve sloupci M je pak částka, kterou získám navíc, když začnu od konce ledna převádět peníze do ING. Pásma jsou nastavená pro Air Bank, ale není problém zadat si svoje (3 snad stačí každému :-) ). Zeleně zvýrazněné políčko označuje největší zisk.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 1. 2020 23:47

Já netvrdil, že Creditas bude lepší, ale že těch pár (potenciálních) stovek zisku u ING za ty opičky nestojí nestojí.

Ono jsou i lepší varianty, třeba u Monety mám ještě na melouna 2 % do konce února.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 15. 1. 2020 09:11

regin píše:
PULPANM píše:A co Wustenrot 1,7 % na 12 měsíců?
U nich účet nemám, u ING ano. A než zakládat nový účet, raději využiju tuto akci. Navíc bývá s online založením účtu problém. Třeba u Monety jsem měl smůlu a účet jsem nemohl založit.

Založení účtu u Wustenrotu on-line,těsně na konci roku, proběhlo bez problémů. Moneta má systém, který dělal problémy i při zakládání na pobočce. Tam málem vystál důlek soused, šel v létě založit spořák, nikdy s Monetou nic "neměl". No možná měl, a nepamatuje si to, protože se to jmenovalo jinak, kdoví.... Naštěstí prý slečna na pobočce byla hezká a usměvavá, tak mu to tak nevadilo. Prý slečna musela několikrát opakovat ty samé úkony a znovu se ověřovat do systému, co mi říkal.....S Wustenrotem to proběhlo hladce. Garantovaných 1,7% po dobu 1 roku od založení je bez limitů a bez podmínek, peníze můžeš kdykoli převést, pokud je budeš potřebovat, resp. bude jinde lepší nabídka.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 15. 1. 2020 10:20

Mně šlo hlavně o to, že některé banky (nevím, jestli většina) vyžadují při zakládaní online jako druhý doklad řidičak nebo pas (nemám ani jeden) a bez nich to prostě dál nejde. Abych jel autobusem nebo vlakem do jiného města, kde má daná banka pobočku, na to bych se mohl ...
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 1. 2020 10:23

Já založil Wustenrot na pobočce asi za 10 minut jen s OP a hned jsem dostal číslo účtu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 15. 1. 2020 10:36

regin píše:Mně šlo hlavně o to, že některé banky (nevím, jestli většina) vyžadují při zakládaní online jako druhý doklad řidičak nebo pas (nemám ani jeden) a bez nich to prostě dál nejde.

Výjimkou je právě Wustenrot :-) tomu stačí vedle OP průkaz zdravotní pojišťovny.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MP007 15. 1. 2020 15:19

Jen doplním vtipný proces aktivace 2% bonusu - u vlastního účtu i účtu známého jsme čekali přes týden na zobrazení aktivačního banneru v IB. Aktivaci jsem provedli ve stejný den. Známému, který měl na účtu 0 přišla do druhého dne zpráva o aktivaci do IB. Já měl na účtu méně než korunu... a zpráva v IB stále nikde.
Dnes mi po přihlášení do IB vyskočilo okno s informací o chytřejším spoření a na hlavní stránce byl znovu aktivační banner (ten po první aktivaci zmizel). Provedl jsem tedy aktivaci znovu a už tam mám i potvrzující zprávu v IB. Takže proces je nevyzpytatelný a ladí se zřejmě stále za pochodu.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milink 16. 1. 2020 12:46

Info, proč se u mne nezobrazuje nabídka kampaně. Třeba je to u někoho stejné...
---------------------
Dobrý den,

nechal jsem vše prověřit:

U některých klientů se nezobrazuje kampaň vlivem chybějících údajů na smlouvě.

U Vaší smlouvy máme již propadlý občanský průkaz.

Je potřeba jej aktualizovat.

Stačí když ofotíte nebo oskenujete nový občanský průkaz z obou stran a nahrajete jej do bankovnictví http://www.ing.cz skrze sekci "Dokumenty a výpisy - Moje dokumenty".

Jakmile bude průkaz zpracován, banner na přihlášení by se Vám měl zobrazit do pár dnů.

-- 16. 1. 2020 12:54 --

Komedie pokračuje. Přihlásil jsem se do IB, abych tedy nahrál novou občanku a co nevidím - baner na aktivaci akce je tam. Ještě před tím než jsem dokumenty nahrál...
milink
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikko 22. 1. 2020 23:42

Hledám přehledy úrokových sazeb na spořícím účtu ING konto v letech 2015 - 2019.

Na webu banky jsem našel jen Přehled úrokových sazeb s účinností dne 3. 12. 2018. https://www.ing.cz/files/cz/obchodni-po ... -12-03.pdf
Nevíte prosím někdo, jaké byly úroky v ostatních letech?

Děkuji za odpověď :-)
nikko
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků