Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2020 21:34

Platba kartou není „potvrzení operace týkající se … účtu“? Možná ne, ale zrovna jasné mi to nepřipadá.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod qwertz375 14. 6. 2020 21:36

xls píše:To je jasný, ale já nechci pro 10 bank 10 aplikací a při používáním 2 mobilů běhat pořád na pobočky a zjišťovat, co právě funguje a co ne. Kromě toho se jedná o kompromitaci nezávislého kanálu, takže hrozí bezpečnostní riziko.


Pri pouziti internetbankingu se o kompromitaci nezavisleho kanalu nejedna. Nahrazeni SMS samostanou aplikaci (RB klic) pro potvrzovani naopak bezpecnost vyrazne zvysuje - sifrovany prenos, vazba na konkretni zarizeni, moznost vice informaci o potvrzovane transkaci.

psovod78 píše:Je to tak. Zvlast kdyz nektere banky maji pocit, ze musi zabrat co nejvic mista, a clovek ty aplikace potrebuje dve (jako George a George klic).


Nektere banky totiz maji pocit, ze by se to melo delat poradne. Bundlovat podpisovou aplikaci do Smartbankingu, ktery z principu neobsahuje potvrzeni nezavislym kanalem, je totiz uplny nesmysl.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 14. 6. 2020 22:04

Na tom, nutit dve appky ktere pak sedi v jednom mobilu vedle sebe, nic poradneho neni. Aplikace na to same zarizeni, ve ktere clovek veci potvrzuje tim samym otiskem prstu, je tezko o neco viz nezavisly kanal nez mit tu aplikaci jednu.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertz375 14. 6. 2020 22:49

Smartbanking zadne overeni nezavislym kanalem nema. Klient, ktery pozaduje tuto uroven zabezpeceni pochopitelne smartbanking nepouziva - tzn. zadne dve aplikace nema, nebo muze mit smartbankink jen jako pasivni nahled bez moznosti prevodu.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 15. 6. 2020 05:20

fc70 píše:Platba kartou není „potvrzení operace týkající se … účtu“? Možná ne, ale zrovna jasné mi to nepřipadá.

Těžko říct, u kreditky určitě ne, u debetky možná ano.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 6. 2020 06:04

Tak krátce můj případ. U RB mám jen KK (převedenou ze Citi), ke které IB nepotřebuju, stačí mi výpis. Dřív to bylo v pohodě, chodil normálně nešifrovaný, pak ho zašifrovali, následně banka inspirovaná klienty usoudila, že je opruzu málo a zavedla nutnost mít IB, kam je potřeba se kvůli stažení výpisu přihlašovat smskou. Aby opruz byl ještě opruzovatější, tak posílají maily, že bude výpis v IB, kde ale po přihlášení není, je potřeba počkat ještě další den. A v IB vás nejdřív nečekají relevantní informace, ale spam na další jejich trash služby. No a teď by chtěli prachy i za to přihlašování do IB.

Prostě banka inspirovaná klienty to pořád mrví a mrví, přitom ideální je dostat mailem výpis ke kreditce, nic víc člověk nepotřebuje (a jiné banky to doteď umí). Když se k tomu přidá neustálé osekávání bonusů, mizerné kurzy, zpoplatnění nálepky, atd., dojde člověk k jedinýmu správnýmu řešení, jak s celou touhle bankou naložit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 6. 2020 06:17

Tak jako já používej POUZE mobilní aplikaci. Tam žádné SMS nejsou, poplatek za ně tedy nehrozí, a PDF měsíční výpis jde z appky také vždy snadno stáhnout, pokud je pro tebe důležitý (vždy ale jen poslední vydaný, pro starší výpisy bys už IB potřeboval). Takto bez přihlašování do IB a tedy bez nějakých SMS funguji u RB už rok a fakt IB (a tedy ani appka RB klíč kvůli novému poplatku) k ničemu zásadnímu není třeba.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 15. 6. 2020 08:31

Rozciluje me to zpoplatneni vyberu, mohli nechat aspon nejajy zdarma. Bankomaty maji pro me dost neprakticy umistene.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dandík 15. 6. 2020 08:49

A jste si jistí, že Mobilní elektronický klíč je stejná věc jako jednotlivé SMS (potvrzení pro přihlášení do internetbankingu nebo jednotlivých transakcí)? Myslím, že ne.
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Jan 15. 6. 2020 09:07

Myslím, že jo. Prostě je to ten systém, kdy využíváte (mimo jiné) I-PIN.
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 15. 6. 2020 09:09



Kristova noho, to je ale zlodějna... :shock:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 6. 2020 09:24

By mne zajímalo, kdy přijdu o ekonto premium a kartu deluxe
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 15. 6. 2020 10:00

Ten poplatek za kontaktní výběr museli vymýšlet hodně dlouho… Na druhou stranu, měl by i smysl, časem se zpoplatní vydávání plastu a takhle lidi naučí používat NFC trošku víc.
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 15. 6. 2020 10:13

chapu spravne ten 19kc poplatek, ze bude uctovan tehdy, kdyz bych si nechal poslat SMS na prihlaseni do internet banky?

Tzn. pokud mam RB klic, tak se me to netyka? -> tzn. takova v podstate nasilna migrace klientu na RB klic, aby si proste nenechavali posilat ty SMS, jinak budou platit jo?
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 15. 6. 2020 10:15

Ano, je to tak. RB Klíč zdarma. Já ty SMSky i chápu, operátoři si za ně účtují i velkoobchodně jednotky korun...
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků