Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 09:15

Taky mám už přejmenováno.

-- 22. 7. 2019 11:21 --

Ale Richee stále nejde. "Ups, došlo k neočekávané chybě."
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 7. 2019 09:33

Pokud ten spořák založím přes Richee, protože nic jiného u Creditas nemám, získám tím přístup do IB Creditas nebo spořící účet bude jen v Richee?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 22. 7. 2019 10:19

Je fajn, že se dá založit i více Spořáků+ a nijak to neomezují, takže multimilionáři mohou využít s pěknými 2%.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 7. 2019 10:31

drkarel píše:
Lenka_2 píše:Nejenže akce končí 30.9., ale ještě si vyhrazují právo akci ukončit předčasně.


No, já bych měl tendenci to chápat tak, že 30.9. končí možnost získat úrokové zvýhodnění +0,9 %, ale toto úročení klientům, kteří jsou účastníky akce, poběží do odvolání. Ale přiznávám, že mi to ustanovení není vůbec jasné.

Dle infolinky (po cca půl hodině čekání) zvýhodněný úrok končí 30. 9., ale může skončit i dříve.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 7. 2019 10:39

To pak asi nemá žádný smysl zakládat, jen na 2 měsíce
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 10:41

Tak to je teda opravdu nic moc... To vzbuzené očekávání bylo velké.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 7. 2019 11:08

To jo a i mne lákali přes email a telefon
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 22. 7. 2019 11:17

Nevím proč na to nadáváte? Změnit sazbu může jakákoliv banka u jakéhokoliv spořáku ze dne na den. Pokud chcete mít jistotu v delším horizontu, tak volte termínovaný vklad. Smysl to určitě má už jen proto, že tím dáte najevo ostatním bankám, aby se taky podle toho zařídili. Pokud se na to vykašlete, tak jim říkáte, že vám nižší úročení nevadí. Jinak vzhledem k vývoji na trhu se dá očekávat, že sazby půjdou ještě výše, takže bych se brzkého pádu sazby u Creditas nebál. Jedině tam hrozí, že tam fakt lidi nalejou obrovské prachy. Vzhledem k tomu že to v podstatě neomezili horní hranicí, tak to riziko tam je.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 7. 2019 11:34

y2key píše:Je fajn, že se dá založit i více Spořáků+ a nijak to neomezují, takže multimilionáři mohou využít s pěknými 2%.

pokud to na všech SU+ nebudou sčítat do limitu 1,5mil. Ale pro jistotu založeny dva. Nebo ještě jeden přidat? :-)
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 22. 7. 2019 11:46

Čím víc účtů, tím víc zbytečně potištěného papíru na konci roku. A tím víc podpisů při rušení těch účtů. :-D

Proč lidi nadávají? Protože banka vymýšlí složitosti místo toho, aby zvýšila normální úrok. Jenže to Creditas udělat dlouhodobě nechce, částečně z důvodů jasných a částečně z těch, o kterých ví (ne)jen v této bance.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 11:48

y2key píše:Nevím proč na to nadáváte? Změnit sazbu může jakákoliv banka u jakéhokoliv spořáku ze dne na den.

Jasný, ale tady rovnou řekli, že to je maximálně na 2 měsíce (anebo míň, když se rozmyslí).
Zatímco to jakákoliv banka říká, že to bude platit pořád (dokud se nerozmyslí).
Rozdíl to samozřejmě je.

Ale jestli jsem pochopil správně, tak se tady nadává spíš na to, jakou "naději" Creditas banka vzbudila, jak to inzerovala, jak na to lákala a jak to je nakonec komplikované a omezené, atd...

Ale jinak je to OK :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 22. 7. 2019 11:53

A1rh- píše:
y2key píše:Je fajn, že se dá založit i více Spořáků+ a nijak to neomezují, takže multimilionáři mohou využít s pěknými 2%.

pokud to na všech SU+ nebudou sčítat do limitu 1,5mil. Ale pro jistotu založeny dva. Nebo ještě jeden přidat? :-)

Nene nesčítají to, což je velké plus.
Kolik založit účtů? To si musí každý spočítat podle toho, kolik peněz tam chce narvat. Jednoduchá matematika. 1,5 x počet účtů.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 22. 7. 2019 12:09

Akce podle podmínek skončí 30.9. Nikde ale není řečeno, že na ní nebude navazovat nová akce se stejnými či upravenými parametry (výše zvýhodněného vkladu, úroková sazba). Vše se bude odvíjet od zářijového zasedání ČNB a nastavení úrokových sazeb.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2019 12:30

tak jsem si taky založil, osobně na pobočce, protože přes Internet mi to nešlo

-- 22. 7. 2019 13:31 --

...a uvidíme, pokud se sazba změní, adekvátně na to zareaguji, aktuálně není důvod si to nezaložit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 7. 2019 12:41

myšpulín píše:Pokud ten spořák založím přes Richee, protože nic jiného u Creditas nemám, získám tím přístup do IB Creditas nebo spořící účet bude jen v Richee?

Odpovím si sám, žádný nový přístup se mi nevytvořil, k účtu se dostanu přes Richee.
Bude se to hodit, na Richee nechám jen tolik kolik zrovna plánuji vybrat nebo zaplatit kartou, tím že je to jedna banka tak to bude hned převedené. Snad to nebude jak kdysi v mBank, kde jsem měl spoustu různých emaxů a všechny pak stály za prd.
Kde nechávat větší hromádku jestli v Monetě nebo v Creditas je asi jedno?
myšpulín
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků