MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod losalamos 24. 4. 2019 07:39

Wit - založení účtu a všechny platby v březnu, dodnes bez připsání odměny.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod b.balak 24. 4. 2019 08:19

Já úplně to samé, vše v předposledním březnovém týdnu... a zatím taky nic. Tak snad, jak mají v podmínkách akce, to pošlou do konce dubna! :-)
Ale musím říct, že jsem čučel, vše se dalo zvládnout od pondělí do pátku, v pon. zažádáno o účet, druhý den už se dal používat, ve čtvrtek jsem dostal kartu a v pátek jsem zaplatil těch 5 plateb... :-)
Jen jsem nevypátral, jestli jde k účtu objednat krom základní debetní karty také platební nálepka?! (myslím zdarma vydání i používání)
b.balak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 4. 2019 09:06

A kde jsi přesně pátral? Co pátrat v sazebníku poplatků? https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... by-fon.pdf Měla by být zdarma.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 24. 4. 2019 13:13

regin píše:Zkusil jsem to (tedy ne rodný list, ale kartičku ZP). Posuzují to asi strojově (dělají OCR) a očekávají specifické údaje na konkrétních místech, protože i při špatně / nekvalitně vyfocené občance to napíše, že se ji nepodařilo rozeznat a že jde nejspíš o jiný doklad. Zkusím tam v úterý zavolat, co mi na to řeknou, ale moc nadějně to nevidím.


Moneta akceptuje při založení přes net jako druhý doklad pouze Pas nebo ŘP. Nic víc. V dnešní době mi to připadá jako pro spoustu lidí nesplnitelné, ale je potřeba to respektovat.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 4. 2019 14:39

losalamos, b.balak: také nic .. platby mám provedené až na začátku dubna, takže u mě mají čas do konce května, pokud si dobře pamatuji podmínky
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 24. 4. 2019 18:31

Vy, kdož jste si založili nové Spoření u Monety (1,2% p.a.), kouknětež do sekce Moje dokumenty v IB a stáhněte si "Parametry_sporiciho_uctu.pdf". Tam se podívejte na třetí řádek pod nadpisem Spořicí účet a kdo máte hooodně peněz, využijte toho do vydání nového úrokového lístku banky.
A hlavně to tu nikdo moc nekonkretizujte..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 24. 4. 2019 18:44

Co tam je? Ze bych zalozil take?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 4. 2019 18:49

Při zakládání a seznamování se se smluvní dokumentací nic podezřelého nevidím :hm
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 24. 4. 2019 18:56

A na jejich webu je jen nabidka na zalozeni sporiciho uctu s urokem 0,5% p.a.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 24. 4. 2019 18:59

b.balak píše:Jen jsem nevypátral, jestli jde k účtu objednat krom základní debetní karty také platební nálepka?! (myslím zdarma vydání i používání)


Všechny platební nálepky Moneta brzy zruší, už se ani nevyplatí ji objednat. Možná to už ani nejde. ;-)

-- 24. 4. 2019 19:02 --

Taki píše:Tam se podívejte na třetí řádek pod nadpisem Spořicí účet a kdo máte hooodně peněz, využijte toho do vydání nového úrokového lístku banky.


Jo, všiml jsem si. Bude to chyba. Úrokový lístek je ale OK.

:arrow: https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... i-ucty.pdf
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 24. 4. 2019 20:05

@Havers:
Ovšem chyba pro banku fatální. Úrokový lístek je sice ok, ale je ze 17.4. Účet si asi každý založil asi po 17.4., a tak produktové podmínky (zmíněné *.pdf) jsou "nad" tímto úrokovým lístkem (do doby vydání nového úrokového lístku).
Viz i citace z pdf, např.:
... bude Banka Klientovi poskytovat produkt Spořicí účet s níže uvedenými parametry...
...Tyto parametry spořicího účtu se stávají nedílnou součástí Dispozic ke smlouvě o bankovních produktech a službách...


Byť se tam i píše, že ..Úroková sazba dle platného Úrokového lístku.., což bych však viděl v kombinaci s tím třetím řádkem jako nejednoznačné a zmatečné. No a v případě pochybností platí to, co je ve prospěch klienta, ne? ;-)
Tohle by podle mne u FA neuhráli..

Taky se mi líbí ten typ spořícího účtu. To je asi nejkratší možný název produktu.

PS.: Ale jsou to amatéři, ti bankmajstři, což :mrgreen:
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 24. 4. 2019 20:17

Dobře, posílám tam miliardu. :D
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 24. 4. 2019 20:21

Já pošlu cca 85 miliard. Napíšu si o ně Burešovi. Jestli jsem to dobře počítal, hodí to po zdanění 72 a 1/4 milionu měsíčně. Jsem připraven mu takových 5-10 mega měsíčně posílat..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 24. 4. 2019 20:42

A co tam tedy je za urok?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 4. 2019 21:47

divi bude 6,15
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků