MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drpatrik2 10. 4. 2019 07:50

Teď další 2 platby (Tesco, Billa) bez odměny... Jak poznám, jestli mě z BENE 1% nevyloučili? Žádní upozornění mně nepřišlo.
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 10. 4. 2019 08:17

Já bych to viděl na nějakou chybku v IB. Z bene 1% u podnikatelské KK nejde snad vyloučit. Mohou max. vypovědět kartu s dvouměsíční výpovědní dobou. Zkuste jim napsat přes chat nebo zavolat, ale stejně Vám, podle mne, jen řeknou, ať počkáte na výpis..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drpatrik2 10. 4. 2019 09:26

Napsal jsem jim a řekli, ať počkám na výpis. Tak snad je to jen chyba v IB. Dost jsem je točil přes Revolut, kdy za to přestali vracet par týdnů dozadu a nyní nevrací za nic, tak mně to přišlo, jak kdyby mě vyloučili.
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 10. 4. 2019 10:29

Ještě jsem to trochu studoval a v podmínkách bene+ mají uvedeno, že banka odměnu neposkytne pokud nastane případ porušení.
Případem porušení jsou dle VPP k revolvingovým úvěrům a KK tyto události:
a) Klient poruší své závazky z kterékoli smluvního ujednání uzavřeného s Bankou a/nebo s kteroukoliv ze společností MONETA;
b) kterékoli prohlášení nebo záruka Klienta jsou nepravdivé, nesprávné, neúplné nebo zavádějící;
c) Klient se ocitne v prodlení se splněním jakékoli pohledávky Banky, nebo se Banka dozví o existenci dalšího dluhu Klienta po splatnosti, nebo pokud je proti Klientovi zahájen soudní výkon rozhodnutí nebo exekuční řízení;
d) Klient je v úpadku nebo hrozícím úpadku nebo byly učiněny kroky k zahájení insolvenčního řízení;
e) Klient překročí Úvěrový rámec a/nebo se ocitne v prodlení s úhradou minimální splátky.


Takže určitě by neměli odebrat odměnu 1% za nějaké předchozí točení Revolutu, předchozí dobíjení karet, placení větších částek na poště. Za to, resp. bez udání důvodu, mohou nanejvýš vypovědět celou kartu s dvouměsíční výpovědní lhůtou.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drpatrik2 10. 4. 2019 10:39

Tak to mě uklidnilo :) Jsem zvědavý, jestli to na výpise naskočí. Z banky odepsali "pokud vznikl nárok na odměnu Bene plus, uvidíme jí až ve výpise. Jestliže by Vám něco nesouhlasilo při kontrole výpisu, kontaktujte nás."

Ještě mě napadá, jestli by nemohl být problém, že jsem kartu nabíjel na několikanásobek úvěrového limitu.
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 10. 4. 2019 10:46

drpatrik2 píše:Ještě mě napadá, jestli by nemohl být problém, že jsem kartu nabíjel na několikanásobek úvěrového limitu.

A někdy v minulosti proběhly z částky přes úv. rámec odměny? Já mám pocit, že to fungovalo i z částky nad rámec, ale třeba (už) ne.. (neověřím.. jsem furt v dluhu nebo max. na hodnotě úv. rám.)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcela2 10. 4. 2019 10:54

Pokud banka vyhodnotí chování klienta jako zneužívání programu Bene+ může odměny odebrat. Pak také může přijít blokace karty a následná výpověď. Vlastní zkušenost.
Marcela2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 10. 4. 2019 11:48

Marcela2 píše:Pokud banka vyhodnotí chování klienta jako zneužívání programu Bene+ může odměny odebrat...

Mají sice v podmínkách, že banka je oprávněna v případě podezření na zneužívání Programu ze
strany Klienta získané odměny odebrat, a to i zpětně. Banka je oprávněna odměnu odebrat (i zpětně) v případě, kdy byla poskytnuta neoprávněně.

Podezření na zneužívání Programu je velmi vágní pojem - to může být de facto jakákoliv transakce. Reklamovat to však stejně nelze, neboť: 2.7. Na poskytnutí odměny není právní nárok.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drpatrik2 10. 4. 2019 12:24

Marcela2 píše:Pokud banka vyhodnotí chování klienta jako zneužívání programu Bene+ může odměny odebrat. Pak také může přijít blokace karty a následná výpověď. Vlastní zkušenost.

Přišlo nějaké upozornění, než odebrali odměny?
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marcela2 10. 4. 2019 12:29

drpatrik2 píše:
Marcela2 píše:Pokud banka vyhodnotí chování klienta jako zneužívání programu Bene+ může odměny odebrat. Pak také může přijít blokace karty a následná výpověď. Vlastní zkušenost.

Přišlo nějaké upozornění, než odebrali odměny?


Ne. Po pár dnech jsem šla do banky, kde mi bylo oznámeno, že dojde k blokaci a to se druhý den stalo.
Marcela2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HankaDu 15. 4. 2019 14:16

HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 4. 2019 10:48

víte někdo jak fungují limity na kreditce?

Mám denní limit 10 000 kč na výběr hotovosti, včera jsem vybral OK, dnes ráno mi to nechtělo dát ani 5 tisíc, tj. limit je 24 hodin od výběru a nikoliv na kalendářní den, jak jsem původně předpokládal?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 4. 2019 11:12

Co já vím, tak nulování denních či týdenních limitů má každá banka v trochu jinou hodinu. Tedy rozhodně automaticky neplatí, že denní limit se nuluje o půlnoci a týdenní v noci neděle/pondělí, je to různé.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 4. 2019 12:52

Jak dlouho vám prosím trvalo připsání 1000,- za založení Toma? Od 5 transakcí uplynulo 10 dnů a zatím nic... Vím, že dle podmínek je ještě čas.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 4. 2019 13:29

u me to bylo jen par dni...asi pokazdy jinak
mlrs
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků