Tankovací karta České pojišťovny

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gandalf007 10. 1. 2017 13:26

Dnes ráno dorazil... doufám poslední papírový.
Už někomu navýšili nebo nabídli navýšení kreditního rámce?
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 10. 1. 2017 15:08

treborit píše:Splatil jsem kartu 6.1. (patek) v rezimu D+0 a doted nepripsano, registrujete to nekdo take?


Mám to stejně...
pan Y.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 10. 1. 2017 15:29

Ja poslal splatku 2.1. a 4.1. uz sla cerpat.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod pokudos 10. 1. 2017 16:15

Volal jsem jim, abych ověřil, jak je to s elektronickými výpisy. Prý se to odkládá asi na 2. čtvrtletí... :-D Do té doby papírové nebudou účtovány. Papírový mi nejméně do včerejška nedorazil. Dnes jsem ještě doma nebyl.

Stejně mi přijde divné, že výpisy chodí tak pozdě. Kdybych byl v debetu, jako většina lidí používajících kreditky, měl bych na splacení doslova pár dní, když vím, jak dlouho jim trvá připsat platbu na účet.
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 10. 1. 2017 16:24

No ale votojimpravejde, abys to nestihl splatit v bezurocnem obdobi.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod pokudos 10. 1. 2017 16:36

Jo, to je mi jasné, ale mám pocit, že by to mohlo být považováno za nesplnitelnou podmínku, a tudíž reklamace u finančního arbitra by měla velikou šanci na úspěch. Přece jen není normální, aby výpis dorazil 10. a splatnost byla 15., přičemž zaúčtování platby trvá 2 dny. Tento měsíc by člověk musel zadat platbu nejpozději 11., aby bezpečně do 15. dorazila. Trošku nezdravé, ne?
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod netlik 10. 1. 2017 16:52

Pokud vím, stále platí, že nedoručení výpisu nezbavuje odpovědnosti držitele kartového účtu včas uhradit závazky. Tady sice doručeno bylo, byť později, ale to na věci myslím nic nemění. Je potřeba to hlídat a dluh zjistit např. telefonicky či přes bankomat.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 1. 2017 16:59

Tak v bankomatu zjistím aktuální dluh a ne dluh ke konci výpisu.

Tyhle diskuse se tu taky opakují skoro každý měsíc. V příkladu měli uvedeno, že 10. bude výpis, a pokud si dobře pamatuji, ještě mi dřív než 10. nepřišel (možná jednou 9. ať nežeru).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 10. 1. 2017 17:05

Dnes nakonec dorazil. I kdyby nedosel, nic se nedeje.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod pokudos 10. 1. 2017 17:26

Netlik: To je nesmysl. Pokud má vůči mně někdo oprávněné pohledávky, musí mi je prokazatelně doručit a poskytnout mi (coby fyzické osobě) nejméně desetidenní splatnost. Proč všechny stadardní faktury mají splatnost alespoň týden a půl? Pro srandu králíkům to nebude. V tomto případě tahá za kratší konec CFH, neboť jejich splatnost je v řádu jednotek dnů.

Ostatně jejich placená linka 810 XXX YYY je také porušením. Konkrétně nařízení ČTÚ, které jednoznačně přikázalo všem institucím zpřístupnit i klasická telefonní čísla, neboť čísla 8XY nejsou zahrnutá v telefonních tarifech a platí se (poměrně draze) zvlášť. Prakticky všechny instituce už čísla zpřístupnily, včetně Air Bank nebo ČEZ.
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 1. 2017 18:19

Máš nějaký odkaz na právní předpis, který určuje tu 10denní minimální lhůtu?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pokudos 10. 1. 2017 19:08

§ 1958 a dále Zákon 89/2012, tedy Občanský zákoník. Ten dokonce vymezuje 30 dní jako minimum, ale to už nedodržuje nikdo, ovšem 5 dní splatnost faktury včetně 2 dnů o víkendu milého CFH je pro FO doslova vražedný...

-- 10. 1. 2017 20:10 --

Zůstatek v bankomatu není žádný průkazný doklad dlužné částky. Tou je a vždy bude jedině výpis/faktura. Dokonce i nepovolený debet v bance podléhá 8 denní splatnosti (sice s vypočítáním penálních úroků, ale obvykle bez další upomínky).
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 1. 2017 20:42

OZ sice vymezuje standardní dobu 30 dní, ale také umožňuje jí dohodou zkrátit. Každopádně 10denní lhůtu sis vycucal z prstu a zasadils ji do poměrně kategorické věty. Navíc výpis není faktura, jedná se o úvěr, kde je třeba splatit měsíční splátku, která je uvedena ve smlouvě, splatnost je uvedena ve smlouvě, takže bych to tak jasně jako Ty neviděl ... Že je to drsný a je to skoro na nějakou stížnost, s tím ale souhlasím, zvláště po přečtení následujícího, z čehož vyplývá, že splátka musí být zaslána ze standardního účtu (ne D+0) již zítra, aby dorazila 12. a byla připsána 13.

"VIII. 4. (Tak nic citovat nebudu, protože se to vykopíruje v řecké abecedě a přepisovat to nebudu.)"
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 11. 1. 2017 09:38

Je neskutecne, ze je pred splatnosti, ja na kartu 6.1. poslal penize v rezimu D+0 a doted tam nejsou!
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 11. 1. 2017 09:43

Platba 5.1. v D+1 a taky zatim nic...
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků