Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 12. 2020 10:17

peliculiar, kdyz ches menit statisice, oplati se ti zaplatitit Revolut premium...
Pri takovem objemu, pujdes pres AML, budou chtit zopar dokumentu. Ale to i devizovky, tak to mas jedno
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 12. 2020 12:26

treborit píše:Pokud jde o statisice, zaloz si ucet na burze , treba ceske Lynx , budes mit spot kurz a zaroven moznost si zadat limit order, coz se ti v takove castce zaplati ..

Ano, řeším to, proto abych se vyhnul poplatku u brokera XTB. Jde mít jinde bezplatný účet jen pro konverzi měn?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 9. 12. 2020 13:16

Lynx nebo primo IB, multimenovy ucet, obsahujici i CZK , smena primo na FX marketu s poplatkem fixnim , cca 100 CZK, moznost vyberu 1x mesicne na ucet zdarma, jinak poplatek 300 CZK.

-- 9. 12. 2020 13:18 --

je mozna dobre zminit, ze vklad i vyber CZK jde pres lokalni ucet v CZ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 12. 2020 01:47

IB? Poplatky (za vklady a výběry, měsíční udržovací poplatek, komisní poplatky, spready atd.), jedině že pojede ve velkym, se to asi vyplatí.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 10. 12. 2020 10:38

No je fakt ze IB je uz overkill .. ale Linx na jednorazove smeny vetsich penez proc ne ... 100 CZK poplatek za spot cenu s limit orderem ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 12. 2020 13:12

Těch 100 Kč Lynx přebírá z ceníku Interactive brokers (využívá jejich systém), takže v tomto případě konverze měny je jedno zda jde o klienta Lynx či přímo IB, tomu poplatku 100 Kč (resp.ekvivalent příslušné měny, když je to konverze USD/CZK či EUR/CZK, případně 5usd/5euro na měnových párech bez CZK) se klient nevyhne. Stejně tak poplatek za příchozí / odchozí platbu v určité měně je jednou měsíčně nulový u obou. Klientem Lynx jsem už mnoho let (akcie, žádný Forex), tak vím o čem píšu :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 12. 2020 09:08

V listopadu 2x dobíjení kreditkou ČS, za jedno dobití bonus obdržen, za druhé nikoliv. Co je to za podivnost?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2020 09:39

Nejlíp se dotázat ČS. U mě, zatím, bez problémů. Ale mám pocit, že už se to tu někdy objevilo, a taky mám pocit, že to byla jen panika.
Naposledy upravil drkarel dne 11. 12. 2020 10:53, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 09:40

@Lafayette16, nemusíš to dávat do obou vláken, bonus u kreditky ČS se Revolutu jako takového moc netýká, to je politika spořitelny :). Moji zkušenost máš proto v odpovědi ve vlákně Česká spořitelna.
A spořitelny bych se raději moc neptal (jak radí @drkarel), nebo si "vzpomene" nedávat za dobití Revolut nic nikomu :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2020 10:54

Tak on ten dotaz už je bezpředmětný. A piš si, že až někdy nějakou odměnu skutečně nepřipíšou a nebudou na to mít nárok dle podmínek, já se ptát budu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 12. 2020 22:07

Když mi nikdo neodpověděl, zkopíruju to sem znovu ...

Přečetl jsem si článek Kolik stojí Revolut a jak na něj posílat peníze? a mám k tomu pár dotazů.

Podle čeho se pozná byznys karta? Je byznys karta KK MMB pro podnikatele? Jak ji Revolut rozezná od standardní KK?

Když budu z Revolutu odesílat USD, je to vždy za poplatek? Pokud chci někam posílat směněné USD, tak je to lepší dělat jinde ... ?

kartou v cizí měně plaťte rovněž jen v (britských) pracovních dnech.

Jestliže jsem si vyměnil peníze na nějakou měnu a tou chci platit přes Revolut kartu, tak aby mě zbytečně nekasírovali poplatky navíc, můžu platit jen o britských všedních dnech? To mi nedává smysl, může to někdo rozvést / vysvětlit?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvolda2 12. 12. 2020 22:09

BA7FB247-1590-4D29-8C54-8BBD52B445F7.png
Ahoj, mám problem s přidáním peněz z banky (Uni) na Revolut pomocí karty. Vyberu měnu, zadam metodu, vyplním údaje z karty,odešlu, přijde mi na mobil ověřovací SMS s kódem, za chvíli vyplním v aplikaci Revolut ten kód, potvrdím, chvíli se točí kolečko a pak se objeví nějaká zpráva s errorama a tam skončím. Mohl by mi pls někdo poradit? (iOS) Dík.
Zvolda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 12. 2020 12:53

Na alze jsem platil debetní kartou k účtu pro OSVČ v mbance a chtělo to příplatek za podnikatelskou kartu.
Asi se to pozná podle prvních 4 či 6 čísel na kartě jeli to karta pro podnikatele. Pak mám i firemní v KB pro sro a tam to chce poplatek taky.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Malda97 14. 12. 2020 17:20

Dobrý den,

mám problém s Revolut a nemůžu jej vyřešit.

V půlce listopadu jsem z EUR účtu na Revolut posílal peníze na běžný účet u KB. Platba byla dle Revolut odeslána a měla se připsat 25. 11., nicméně již tou dobou jsme věděli, že jsme zadali špatně SWIFT a platba tak byla odeslána na neexistující účet. Po konverzaci s Revolut poslal Revolut Komerčce SWIFT message, zda-li byly peníze připsány a na čí účet. KB odepsala Swift message Revolut, že účet CZxxxxxx neexistuje a peníze proto byly poslány zpět na účet, za jehož lomítkem je /0800 + kód transakce. Od té doby se částka neobjevila na mém účtu a Revolut po mě chce zjistit informace od beneficiary bank (tzn Komerční banky) a potvrzení o tom, že peníze poslali zpět. To je však již v té swift message, což Revolut zcela ignoruje (nevím jestli záměrně nebo support prostě není tak kvalitní). Komerčka mi na pobočce sdělila, že peníze byly odeslány z čísla účtu xxx/0100 což je účet přímo KB (což sedí s informací ve Swift message mezi R a KB) a dále se se mnou logicky nechtějí o ničem bavit ani mi dát žádné jiné potvrzení.

Co teď? Finanční arbitr?

Díky za rady
Malda97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 12. 2020 20:52

Finanční Arbitr v ČR asi těžko. Koukni na
https://www.revolut.com/cs-CZ/legal/complaints-policy
Tam je postup, případně dál zkusil pokračovat s dotazy u dané Litevské banky.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků