Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 7. 2018 09:21

Je lepší topovat Kč z KK Hello! na CZK učet Revolutu a tam směnit na EUR (mimo víkend),
nebo nabít z KK přímo eura na EUR "podúčet" tamtéž? A nebo to vyjde +/- nastejno?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 7. 2018 09:44

Plus mínus stejně.
Vyšlo mi to asi 0,1% ve prospěch Revolutu. Čili nabít v Kč a směnu na € nechat udělat Revolut.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 26. 7. 2018 10:36

Ja si o dovolene nabil koruny a pockal si na dobry kurs zloteho.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubik2 26. 7. 2018 13:37

motley píše:V dohledné době budu potřebovat zaplatit kartou pár tisíc EUR, tak bych se chtěl jen ujistit; pokud si na Revolut účtu vyměním odpovídající množství CZK a EUR si pošlu na EUR účet v Erste, nebudou tam žádný poplatky navíc, nebo se pletu ?

Minimálně poplatek za příchozí EUR platbu ze zahraničí v Erste (100 nebo 220 Kč, teď nevím).
Proč vlastně nechcete platit EUR přímo z Revolutu - to je zdarma (platba kartou i platba z běžného revolutího euroúčtu, já to běžně dělám, například pro platby ubytování).
motley píše:Další věc, bylo by možný se tímto způsobem dostat bez poplatků i k nějakým EUR v hotovosti ? Předpokládám bankomat, CS tam má poplatek 80 CZK při výběru na pobočce :-)Díky
Tomu se asi nedá u ČS/ERSTE vyhnout (leda výběr v zahraničí, to u Erste premier funguje, ale byl tam tuším karetní limit 200EUR na den ). Samozřejmě jde vybírat zdarma v jiných bankách, například u vyšších účtu u Raiffeisenbank, ale to už není tak jednoduché. U Revolutu lze v zahraničí také vybírat, ale bez poplatku je cca 180 euro měsíčně.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MilanM 26. 7. 2018 14:20

Já zatím dávám přednost TransferWise. Porovnání Revolut a TransferWise najdete na netu, lépe data k porovnání květen 2018 a novější. Kdyby chtěl někdo doporučit a získat polovinu z mého bonusu do TransferWise, můžete dát vědět na sata150 @ gmail.com. Odměna pokud se neplatu je 1500/2 = 750Kč. Pokud převede ekvivalent od 200 GBP najednou. Posílám po připsání bonusu TransferWise. Budu doporučovat pouze do konce července 2018.
MilanM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 26. 7. 2018 18:47

Odzkoušeno dobití z Mall RB karty přímo na Revolut a podle všeho 2% cashback nepřipsán. Má někdo jinou zkušenost?
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 7. 2018 19:09

Není třeba zkoušet, i když jsem to taky před pár měsíci udělal..
RB má přímo v podmínkách, že PrePaid Card bez bonusu!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 7. 2018 19:13

Luke_ píše:
čulibrk píše:Na jejich chatu jsme poslal dotaz, jak lze zvýšit roční Top-up limit. Odpověď. " Hello I´am Gorge. I will look into your case in a second." ... a 2 dny mi nic neodpověděli. :-(


Dulezite je, aby ti nepsal robot, ale aby jsi mluvil s zivym clovekem. Jako prvni do chatu napisu "live agent", to te prepne do fronty na realne lidi, misto sypani predpripravenych FAQ.

Behem te cekaci doby mi pomohlo popsat tam problem drive, nez se clovek pripojil, proste jsem to eskaloval. Je podle me zkusenosti lepsi jim to popsat drive, nez se live agent pripoji.


Tak nic "live agent" nefunguje. Support Revolutu má kompletně dovolenou.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 26. 7. 2018 20:38

Jak už jsem psal dřív,jdi na to přes Facebook...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod motley 26. 7. 2018 22:24

lubik2 píše:
motley píše:V dohledné době budu potřebovat zaplatit kartou pár tisíc EUR, tak bych se chtěl jen ujistit; pokud si na Revolut účtu vyměním odpovídající množství CZK a EUR si pošlu na EUR účet v Erste, nebudou tam žádný poplatky navíc, nebo se pletu ?

Minimálně poplatek za příchozí EUR platbu ze zahraničí v Erste (100 nebo 220 Kč, teď nevím).
Proč vlastně nechcete platit EUR přímo z Revolutu - to je zdarma (platba kartou i platba z běžného revolutího euroúčtu, já to běžně dělám, například pro platby ubytování).

Aha, měl jsem za to, že pokud si chci z Revolut karty stáhnout prostředky na CZ účet, tak to jde z KB a tudíž je to zdarma ? Asi se to vztahuje jen na CZK...? Tady jde spíš o to, že mám tak trochu vnitřní problém s tím nechávat na Revolut kartě nějakej větší obnos + občas bývají problémy s platbou jakou takovou, proto jsem to chtěl provést tímhle způsobem.

lubik2 píše:
motley píše:Další věc, bylo by možný se tímto způsobem dostat bez poplatků i k nějakým EUR v hotovosti ? Předpokládám bankomat, CS tam má poplatek 80 CZK při výběru na pobočce :-)Díky
Tomu se asi nedá u ČS/ERSTE vyhnout (leda výběr v zahraničí, to u Erste premier funguje, ale byl tam tuším karetní limit 200EUR na den ). Samozřejmě jde vybírat zdarma v jiných bankách, například u vyšších účtu u Raiffeisenbank, ale to už není tak jednoduché. U Revolutu lze v zahraničí také vybírat, ale bez poplatku je cca 180 euro měsíčně.

Díky za info, ten limit ještě prověřím. Nicméně 200 EUR/den v EU by mi moc nepomohlo, ani 180 EUR/měsíc v případě Revolutu. Co jsem se mezitím díval, tak bankomaty ze kterých by se daly vybrat EUR v ČR vpodstatě neexistují a pokud ano, tak tam v případě EUR účtu proběhne 2x konverze a pak to postrádá smysl. Takže jedině pobočka banky.

Idea byla taková, že bych nemusel v případě potřeby EUR v hotovosti řešit směnárny a prostě bych si vyměnil CZK na EUR přes Revolut za solidní směnnej kurz, převedl na EUR účet a následně vybral na pobočce banky - za solidních podmínek z hlediska poplatků :-)

Mám ještě účet u FIO (kvůli VISA kartě a vedení zdarma), co jsem se teď v rychlosti díval, tak mají příchozí mezinárodní platbu v EUR za 20 Kč, jenže výběr v hotovosti je zase za 0.5% / 250 CZK max. Dále mám ještě Genius Gratis u Monety, ale tam není možnost vedení EUR účtu zdarma. Vzhledem k tomu, že EUR potřebuju nárazově tak 2x za rok mi nedává moc smysl za to každej měsíc platit.

Existuje v tomhle ohledu nějaká vhodnější alternativa ?
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lubik2 26. 7. 2018 22:34

motley píše:Existuje v tomhle ohledu nějaká vhodnější alternativa ?

Já používám účet u Raiffeisenbank (eKonto Komplet/Exclusive), ty mají jednu/více přijatých plateb měsíčně zdarma a výběr EUR na pobočce také zdarma. V kombinaci s Revolutem to nemá chybu.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE70 27. 7. 2018 06:53

petrE70 píše:Tak dnes pokus o platbu na automatické čerpací stanici v Průhonicích bohužel bez úspěchu. Je možnost nějakého odblokování?

Luke_ píše:Odblokovani myslis kde? Revolut ucet mas zablokovany, nebo jsi zablokovany na te cerpaci stanici? :-)


Myslel jsem na straně Revolut. Jinak na kartě mám vše povoleno,ale jak bylo řečeno platba na automatech PHM bohužel nejde ze strany Revolut.
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luke_ 27. 7. 2018 07:47

čulibrk píše:
Luke_ píše:
čulibrk píše:Na jejich chatu jsme poslal dotaz, jak lze zvýšit roční Top-up limit. Odpověď. " Hello I´am Gorge. I will look into your case in a second." ... a 2 dny mi nic neodpověděli. :-(


Dulezite je, aby ti nepsal robot, ale aby jsi mluvil s zivym clovekem. Jako prvni do chatu napisu "live agent", to te prepne do fronty na realne lidi, misto sypani predpripravenych FAQ.

Behem te cekaci doby mi pomohlo popsat tam problem drive, nez se clovek pripojil, proste jsem to eskaloval. Je podle me zkusenosti lepsi jim to popsat drive, nez se live agent pripoji.


Tak nic "live agent" nefunguje. Support Revolutu má kompletně dovolenou.


U mně to vypadalo takhle :) Pak se cca do 3hodin ozvala podpora.
Přílohy
Screenshot_20180727-084410~2.png
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aldik7 27. 7. 2018 08:38

Jak přesně se aktivuje karta od Revolutu? Musí se před platbou na internetu aktivovat třeba v bankomatu, byť na internetu se nic takového nepíše? Zkoušel jsem s ní platit jak na AliExpressu, tak zkušebně i na jednom českém webu a platba neprošla (peníze tam ale jsou). Ověřením přes fotku dokladu a selfie jsem prošel, v aplikaci kartu mám a není nijak zašedlá, netuším kde je problém, a jiná možnost aktivace tam není..
aldik7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 7. 2018 08:53

Je to na https://community.revolut.com/t/my-phys ... ered/29700
"Just make sure the first transaction is a Chip+PIN transaction..."

Koukal jsem na jejich Facebook a tam je to zahlceno požadavky stížnostmi a Support Revolutu s tím nic nedělá. Je to ostuda, chudáci lidi na dovolených, co si vzali jen jednu jejich kartu a nic jim nefunguje a Support mlčí. :-(
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků