Maestro zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod meme1255 27. 7. 2015 23:16

Zdravím všechny,
vydává nějaká banka zdarma kartu Maestro? Může být i ke studentskému účtu. Mám VISU od KB, MC Debit od ČSOB a Airbank, ale občas bych potřeboval Maestro (Německo). Je levnější možnost, než FIO ( 25 CZK á rok ) ? Díky za rady :)

PS: Co jsem hledal, tak asi jedině GE na studentském účtě...
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2015 05:49

Já mám Maestro od Sberbank, ale už ho nenabízí :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2015 06:14

Ještě by mělo jít získat u RB (nezkoušel jsem, ale dle sazebníku by tam ta možnost měla být)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 7. 2015 09:24

Ge dava Maestro, ale kurzy ma natolik silene, ze se na nakupy mimo CR nevyplati ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2015 09:32

Maestro je jediná karta, kterou mi v Německu ALDI a Netto berou.
Při mých nákupech okolo 20 Euro jsem schopen ty fakt blbý kurzy GE překousnout.

K původnímu dotazu: těch 25 Kč u Fio se dá zvládnout, třeba se ti to vrátí na kurzech..
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2015 09:38

Tak u Fio je lepší si ho nechat rovnou vydat k eurovému účtu (to samé u RB multiměnového účtu, akorát ten není u eKonta Smart zdarma, bylo by třeba získat Komplet zdarma), kde nakoupí přes Valutomat nebo EasyChange, to poplatek za vydání bohatě vykompenzuje už při útratě od cca. 200 EUR...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 7. 2015 10:09

Maestro u Fio nestojí 25Kč měsíčně, ale je tam jednorázový poplatek 99Kč za vydání.

Jinak já mám zdarma Maestro od GE ke kontu Genius Gratis.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2015 10:26

Možná to tazatel myslel tak, že karta je platná 4 roky a každý rok vyjde tedy na 25 Kč ročně.
anonymni

Odeslat příspěvekod franko_cz 28. 7. 2015 11:30

No jestli to jsou nákupy ala 20 EUR tak bych to neřešil Maestrem ale hotovostí ze směnárny. Ale koukám, že to psasl někdo jiný než původní tazatel. Šel bych tou fio cestou.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 28. 7. 2015 11:56

nnnokiaE52 píše:Maestro je jediná karta, kterou mi v Německu ALDI a Netto berou.
Při mých nákupech okolo 20 Euro jsem schopen ty fakt blbý kurzy GE překousnout.

K původnímu dotazu: těch 25 Kč u Fio se dá zvládnout, třeba se ti to vrátí na kurzech..

Takhle nějak jsem to myslel :)

nnnokiaE52 píše:Možná to tazatel myslel tak, že karta je platná 4 roky a každý rok vyjde tedy na 25 Kč ročně.

Správně pochopeno. :)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2015 14:51

franko_cz píše:No jestli to jsou nákupy ala 20 EUR tak bych to neřešil Maestrem ale hotovostí ze směnárny. Ale koukám, že to psasl někdo jiný než původní tazatel. Šel bych tou fio cestou.

Normálně u sebe Eura nenosím, ale pár karet se u mě vždycky najde. Bydlím v pohraničí a tak občas neplánovaně zaskočím nakoupit.
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2015 16:20

Tak to mi přijde praktičtější jedna debetka navázaná i na eurový účet z něhož si lze v případě potřeby vybrat z bankomatu, než myslet na to, že bych mohl právě dnes platit Maestrem :-)

Ale stejně se nějaká elektronická debetka hodí, už jen třeba na placení letenek u nízkonákladových aerolinek.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2015 19:36

Asi pro někoho ano. Dříve jsem takhle vybíral (Equa).
Ale mě Maestro na tyhle malé nákupy vyhovuje, že takhle nemusím do bankomatu a spekulovat, kolik asi utratím a také že mi nezůstávají drobné Eura po nákupu.
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2015 21:15

to FIO bude takové nejméně problémové - kartu navěsíš na eurový účet, nakoupíš levně eura na Valutomatu nebo od devizovky a zaplatíš bez konverze. Těch 25 korun se díky úspoře na kurzu rychle vrátí

Pokud si tedy nechceš rovnou zřídit německý účet s EC Karte (Giro Card), určitě by se dal najít i nějaký bezplatný
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 28. 7. 2015 22:30

Jak FIO přepočítává na € účtu platby v $? Přes CZK? Nebo kurzem asociace (ha, ta naivita ...)?
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků