Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 29. 11. 2017 13:03

Tak začíná to takovým tím klasickým policejním donucením "musíme to sepsat", kde si může řidič v dobré víře zavařit k nevědomému přiznání čehokoliv. Přitom jde o podání vysvětlení, které na místě není nutné a na které vás připraví už právník pojišťovny.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phuong 29. 11. 2017 17:27

Jo to si myslel Lubos Lacina take a odmitl na telefonickou radu DAS na miste podat vysvetleni a cokoliv podepsat, pak skoncil na 5 let v lochu, protoze soud neuveril jeho verzi o neumyslne ridicske chybe, kdyz ji netvrdil od zacatku. Lze si o tom precist v oduvodneni rozsudku.
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/52190/pirat-z-d1-lubos-lacina-dostal-pet-let-soudce-poskozene-ochranil-andel-strazny.html
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 29. 11. 2017 17:58

U CSOB Premium se vyber z kreditni karty zapocitava do bezúročného obdobi, je tomu tak i u Erste? Nemuzu to na tom jejich webu nikde najit.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kubik88 29. 11. 2017 18:42

K tomu preposilani, maji vubec bankeri pravo videt vasi transakcni historii? Komu, kam posilate a odkud vam chodi penize?
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 29. 11. 2017 19:04

u Erste jo
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 29. 11. 2017 21:48

kubik88 píše:K tomu preposilani, maji vubec bankeri pravo videt vasi transakcni historii? Komu, kam posilate a odkud vam chodi penize?

Vkladomat.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubik88 29. 11. 2017 22:17

Já neporusuju podmínky preposilanim takže si klidně budu posílat ze svého účtu. Jde mi čiste o to, jestli to bankéř může dle zákona videt.
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 11. 2017 23:03

Já u Erste posílám z jiné banky a zpět a dosud bez problémů... a nevím, že by to mělo být hodnoceno jako něco, co se nesmí.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 30. 11. 2017 11:11

Bankéři pohyby vidí, jak u Erste, tak u ČSOB, mají náhled na kompletní transakční historii, tu vidí kdykoliv spolu mluvíme (telefonát bankéři kvůli úplně jiné věci ---> bankéř komentuje, jaké tam mám transakce), plus navíc jim prý systém vyjíždí statistiky, jak aktivně je který účet využíván, bankéř mne upozornil, že když je účet málo aktivní ("nalej, vylej 50k"), tak jim to ve statistikách nevypadá dobře a hrozí, že by to museli řešit.

Tak jsem to vysvětlil tím, že platím jinou kreditkou, která vrací 3% ze všeho, a provozní peníze držím a odesílám z účtu, který mi úročí 1%. A jejich ib bylo donedávna tak zastaralé, že mohlo do muzea.
Tož bankéřka stáhla ocas a že chystají nějaké zlepšení..
Naposledy upravil goropes dne 30. 11. 2017 11:35, celkově upraveno 1
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 11. 2017 11:28

Jsem zvědav na vylepšení ze strany ČSOB ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 30. 11. 2017 11:43

Neviem, co si mam o tom mysliet. Ako tu zaznelo, tak Esrte/CSOB maju ako jedine banky tieto lepsie ucty, ostatne nestoja za zmienku. Ale teraz ich snad dostane kazdy, ked si staci preposielat peniaze. Takze potom zas budu musiet vytvorit nieco medzi Premier/Premium a Private, aby sa odlisili.
Zas na tie Premier/Premium ucty nebolo tazke dosiahnut ani cloveku bez dostatocnych prijmov, stacila napriklad hypoteka, ktora v Prahe nie je problem 3-4mega.

Dalej mi vadi, ze ich sluzby su - dalo by sa povedat - komplexne, ale castokrat stoja viac. A niekedy ani komplexne nie su, vid multimena, ktoru CSOB nevie.
Takze peniaze sa menia aj tak cez zmenaren alebo transferwise (a podobne sluzby), obcas cez individualny kurz. V zahranici sa plati a vybera kartami ako KK od Cetelemu... A tak dalej :-)

Je niekto naozaj taky bohaty, ze mu je jedno, ci banka posle a prijme SEPA zadarmo alebo za stovky korun a pouzije kurz na ktorom trati kludne pol korunu na eure?
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 30. 11. 2017 11:44

Tak asi mysleli nové IB. Těžko říct, jestli se to dá považovat za vylepšení. Za chvíli půjde normálně ovládat jen Fio.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 30. 11. 2017 11:47

Zas su ludia, ktori nic neriesia a kludne platia 100Kc za ucet, ktory mozu mat zadarmo (aj lepsi).
Poznam aj ludi, ktori pouzivaju na vsetko mBank a KK od City.
Ja som City zrusil v r.2008, ked planovali zaviest % ku kurzu pri platbe v cudzich menach.
A mBank ... skoda reci...
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod goropes 30. 11. 2017 11:48

No IB už je nové a změna k lepšímu to určitě je. Staré bylo úplně nepoužitelné.
Teď už zbývá jen:
- nabídnout účty v cizích měnách za výhodných podmínek, tj. SEPA zdarma, multiměnevou kartu, kurzy asociace
- úročení zůstatku b.ú. aspoň 1%, konkurenceschopný spořící účet,
- investování bez vstupních poplatků aspoň do části portfolia
- kreditku s vracením aspoň 3% (nechápu, proč nabízí pro klienty Premier jako výhodu nižší úrokové sazby, copak si někdo s příjmem 50+ bude brát půjčku formou úvěru přes kreditku? :-D

Oceňuju dobré pojistné produkty, Priority pas (za více vstupů v ceně bych se ale nezlobil)

Místo toho bankéřka mluvila něco o nějakém sbírání bodů za platby kartou, možná ala Diners club, hned jsem říkal, že to proti možnosti dostat 3% zpět (a současně mít i zahraniční platby zaúčtované kurzem asociace) je nějaké sbírání bodů výsměch a finančně gramotné klienty to rozhodně nebude motivovat, aby opustili mnohem lepší produkty konkurence.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 30. 11. 2017 12:28

Tak seznam toho, čeho se nedočkáme, bychom měli. Kromě zrychlení plateb si nějak nemůžu vybavit ze strany bank žádnou změnu k lepšímu.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků